Pierwsze kary dyscyplinarne Overwatch Contenders – Dafran [VIDEO]

Overwatch Contenders zrzesza najlepszych graczy Overwatch, ale w beczce miodu zawsze znajdzie się łyżka dziegciu. W tym przypadku jest nią Dafran.

Dafran, były gracz Selfless

Daniel Dafran Francesca – duński gracz, który mainował Tracer i Soldiera:76. Teraz już były uczestnik Overwatch Contenders, został zdyskwalifikowany za niesportowe zachowanie wobec innych graczy. Wypowiedział się w tej sprawie w kilku wiadomościach na twitterze. Najbardziej wymowną  z nich jest:


Oficjalne stanowisko Blizzarda

Dowiedzieliśmy się żę Dafran, z drużyny Overwatch Contenders Selfless, pogwałcił zasadę 7.0  zbioru zasad Overwatch Contenders która brzmi następująco:

Wszyscy uczestnicy i oglądający muszą  się zawsze zachowywać w pełen szacunku, oraz sportowy sposób.

Poprzez to pogwałcenie, od 8 czerwca, Blizzard zawiesi dostęp Dafrana do jego obecnego konta Overwatch na jeden tydzień, i możliwość dołączenia do Competitive Play przez pozostały czas Sezonu 5. Został on także zdyskwalifikowany z Sezonu Zerowego Overwatch Contenders i nie będzie mógł brać udziału w Sezonie Pierwszym Overwatch Contenders, oraz jest zdyskwalifikowany ze wszystkich przyszłych zawodów zatwierdzonych przez Blizzarda w czasue trwania tego sezonu rankingowego. Drużyna Selfless może wciąż rywalizować z innym graczem na miejscu Dafrana.

 

 

 

 

 

 

 

 

Co się właściwie stało, że dostał bana na tydzień i został pozbawiony możliwości gry rankingowej na cały sezon? Oto przykład jednego z jego wyskoków, podczas meczu przeciwko drużynie Yikes. Warto zaznaczyć, że nie jest to jedyna taka akcja z jego udziałem.


Sportowe zachowanie jest najważniejsze

Czy gracz zasługuje na karę którą otrzymał? Według mnie Blizzard chciał z niego zrobić przykład, jakie podejście mają do negatywnych graczy, dlatego kara była taka surowa. Co wy sądzicie o tej całej sytuacji?

zvr
Twoja reakcja
R E K L A M A
Kategorie
E-sport Overwatch