Forg1ven – „…Ostatecznie chciałbym już zakończyć moje zmagania na zawodowej scenie League of Legends…”

Forg1ven udzielił pierwszego wywiadu w 2017 roku! Opowiada o odejściu z H2k, relacjach z zawodnikami, swoich doświadczeniach i łatce niegrzecznego chłopca. Dodatkowo zakomunikował, że planuje zakończyć zawodową karierę!...

GaniszPo wielu próbach udało mi się dopaść Forg1vena i zapytać o kilka tematów, które nurtowały nie tylko mnie, ale również społeczność graczy.

Najbardziej kontrowersyjny gracz League of Legends i jeden z najlepszych ADC na świecie opowiada o odejściu z H2k, relacjach z zawodnikami, swoich doświadczeniach i łatce niegrzecznego chłopca. Dodatkowo zakomunikował, że planuje zakończyć zawodową karierę!

Muszę przyznać, że dzięki temu wywiadowi utwierdziłem się w przekonaniu, że Forg1ven to zupełnie inny człowiek, niż mogłoby się wydawać. Sprawdźcie sami! Zapraszam! *photo by Riot esports

[advert id=”62152"]


Wywiad Forg1ven by Ganisz

Ganisz: Witaj i szczęśliwego Nowego Roku! Gdzie spędzałeś Sylwestra?

Forg1ven: Byłem w domu w Grecji. Razem z moim ukochanym ojcem świętowaliśmy nadejście nowego roku.

Ganisz: To świetnie, a jeśli nowy rok, to jakie są twoje plany na 2017?

Forg1ven: Tak jak już wcześniej mówiłem, pomijam wiosenny split i jeśli w między czasie pojawi się okazja do gry, to może wrócę. Jednak, ostatecznie chciałbym już zakończyć moje zmagania na zawodowej scenie League of Legends. Chciałem to zrobić wcześniej, ale z powodu szczególnych okoliczności wróciłem do H2k, żeby pomóc drużynie, która w innym wypadku mogłaby zostać relegowana.

[a[advert id=”62152"]p>

R E K L A M A

Ganisz: Ok, rozumiem, czyli teraz masz wakacje i czekasz na nowe opcje transferowe?

Forg1ven: Niebawem zacznę streamować i zawsze trzymam rękę na pulsie w przypadku zawodowej sceny League of Legends.

Ganisz: Czyli wszystkie informacje na temat alternatywy w postaci Overwatch, to zwyczajna podpucha?

Forg1ven: Jeśli chodzi o Overwatch, to gram amatorsko, nawet jeśli mam wysoki ranking, to na poważnie się nad tym nie zastanawiałem.

Ganisz: Niedawno napisałeś obszerny post na temat H2k. W jakim celu? Podejrzewam, że chciałeś wyjaśnić wiele wątków, ale ludzie zupełnie nie zrozumieli przekazu. Wystarczy wspomnieć kwestie Jankosa. Rozmawiałem kilka dni temu z Vanderem i on powiedział, że absolutnie nie chciałeś go obrazić, a internauci całkowicie źle to zinterpretowali.

Forg1ven: Ta część o Jankosie była prawdą, ale raczej niebawem będzie powodem do memów. Chodziło mi o odniesienie do filmu „Pijany Mistrz”, co żartobliwie opisuje Jankosa, ale z reakcji internautów wynika, że wiele osób nie korzystało z Google w 2016 roku! [śm[śmiech]

Ganisz: Prawda, to samo powiedział mi Vander.

Forg1ven: W życiu na ogół używam sarkazmu przy każdej możliwej okazji. Dlatego nie dziwi mnie fakt, że ludzie uznali to za przytyk i złośliwe intencje z mojej strony.

Ganisz: Przy okazji, to cieszę się słysząc, że wbrew pozorom, masz bardzo dobre relacje z kumplami z H2k.

Forg1ven: Tak, nasze relacje zawsze były dobre lub bardzo dobre. Generalnie jestem osobą, która z niczym i nikim, nie wiąże się emocjonalnie. Staram się, aby moje opinie były obiektywne i nie formowane na podstawie uprzedzeń.

[adv[advert id=”62152"]

Ganisz: Wracając do twojego wpisu na temat H2k. Po co to zrobiłeś? Ludzie mocno cię za to skrytykowali.

Forg1ven: W sumie mnie to nie dziwi. Pamiętam jak zerknąłem w wątek na temat naszego meczu przeciwko Fnatic podczas wiosennych playoff’ów. Było tam ponad 150 wpisów z kont, które nigdy nie wypowiadały się w wątkach dotyczących League of Legends i ponad 2/3 z nich to był zwyczajny hejt i gówno, którym we mnie rzucano. Celem zawsze byłem ja, a nie cała drużyna i to było chore.

Ganisz: Taaaak, masz ogromną grupę fanów…

Forg1ven: Jestem w stanie zrozumieć, że komuś się nie podoba moja twarz. Mój wygląd. Fakt, że nie mam włosów lub mój styl gry, moja historia, albo cokolwiek innego związanego z moją osobą, ale jeśli zazdrość, zawiść i małostkowość potrafi tak bardzo zaślepić, żeby obrzucić mnie gównem, to smuci mnie egzystencja takich ludzi.

Ganisz: Jak myślisz, dlaczego ludzie tak się wobec Ciebie zachowują?

Forg1ven: Jest wiele różnych powodów, które już częściowo rozgryzłem. Zawsze czułem, że w mojej karierze miałem mało szczęścia i sprzyjających okoliczności. Zaskakujące było to, że nawet jeśli okoliczności potwierdzały moje racje, to nie zgadzano się z nimi. Wystarczy wspomnieć sytuację z relegacją SK, upadek Copenhagen Wolves czy fakt, że statystycznie byłem jednym z najlepszych zawodników Gambit Gaming. Niestety, nie uchroniło to mojej drużyny przed porażką, ponieważ nie pozwolono mi jej poprowadzić. Fakt, że prawie wszyscy gracze, z którymi grałem, nawet ci ze wspaniałymi rezultatami i doświadczeniem, odpadali, ponieważ nie potrafili dotrzymać mi kroku lub ich forma ewidentnie spadała. Niemniej jednak, byłem winiony praktycznie za wszystko, nawet gdy nie byłem za to odpowiedzialny. Dlatego, pomimo upływu lat, zmieniających się drużyn, stylów gry, determinacji, przystosowania, graczy i wiedzy, zawsze cokolwiek nie powiem, albo nie pokaże z innej strony, natychmiast pojawia się kółko wzajemnej adoracji, które twierdzi, że i tak tylko ja jestem wszystkiemu winny.

Ganisz: Czujesz się kozłem ofiarnym?

Forg1ven: Najlepszym słowem, które opisze to, co czuję, to niedocenienie. Rażąca niesprawiedliwość też pasuje.

Ganisz: Skąd się to wzięło? Czy kluczowym momentem była etykietka – niegrzecznego chłopca, którą dostałeś za złe zachowanie, gdy grałeś z CW?

Forg1ven: Właściwie, jak byłem w CW i zostałem zawieszony, to było chyba najlepsze wydarzenie w mojej karierze, ponieważ ludzie zaczęli zwracać uwagę na naszą nijaką drużynę, a przede wszystkim na mnie. I trochę było tak, że wszyscy czekali aż się potknę, żeby mnie obrzucić gównem. Tylko, że tak się nigdy nie stało, ponieważ grałem na swoim poziomie.

Ganisz: Jesteś jednym z najlepszych ADC w całej lidze, i nie mówię tego, żeby Ci było miło, tylko dlatego, że to prawda. Odszedłeś z H2k, teamu, z którym doszedłeś do półfinałów Worlds 2016, dlaczego?

Forg1ven: Po pierwsze, nie chcę grać z żadnym teamem, który nie jest realnie w TOP3 i nie chcę być częścią drugiego Gambit Gaming. Po drugie, po zakończeniu Worlds 2016, H2k zaproponowało mi odnowienie kontraktu, ale kiedy dowiedziałem się o midlanerze, to miałem dosyć. I nawet jeśli ja i Jankos to ogień i woda, to potrafimy ze sobą żyć, ale ten ich midlaner, to było zdecydowanie za dużo dla mnie. Później, ze względu na moje przekonania, musiałem odrzucić oferty z EU i NA i regionów dzikiej karty. Trwały jeszcze rozmowy z Flash Wolves, ale ja chciałem jechać na Tajwan, niestety, nie wyszło. Żałuję również, że TSM wybrało innego ADC.

Ganisz: Co sądzisz o Vanderze i jego odejściu z H2k?

Forg1ven: Bardzo lubię i szanuję Vandera i mam nadzieję, że znajdzie to, na co zasługuje. Nawet jeśli czas nie jest ku temu najlepszy, ponieważ większość drużyn ma już skompletowane składy. Uważam, że to nie jest w porządku, że usunięto go z H2k.

Ganisz: Kiedy rozmawiałem z Vanderem, dodał, że podpisywanie kontraktu na dwa lata nie jest dobrym pomysłem, zgadzasz się z tym?

Forg1ven: Całkowicie. Uważam, że w niektórych przypadkach podpisywanie rocznego kontraktu nie jest dobre dla zawodnika. Byłem jednym z pierwszych graczy, którzy chcieli podpisywać kontrakty ze splitu, na split.

Forgiven: Chciałbym dodać, że przed rozpoczęciem wiosennego splitu wykonałem kilka posunięć, żeby Jankos i Vander dostali się do H2k. Vandera znam z LCS, a jego umiejętności pierwszy raz widziałem za czasów Caseking, gdzie występowaliśmy jeszcze jako gracze SK i ROCCAT.  Od początku dociskałem Vandera, żeby osiągnął pełnię swoich możliwości. Wiem, że nie lubił mnie za to, ale myślę, że jak ocenia nasze wyniki przed i po Worlds 2016, to doceni to co robiłem. Mam reputację gracza, który rozwija umiejętności zawodników grających na supporcie i umożliwia im osiągnięcie pełni ich możliwości. Aby to osiągnąć, trzeba ich docisnąć. Dzięki temu, ja i Vander byliśmy praktycznie jednymi z najlepszych bot lane’ów na świecie, o ile nie najlepszymi na równi z duo Uzi-Mata.

Ganisz: Jak oceniasz szansę H2k w S7?

Forg1ven: Uważam, że ludzie, którzy teraz podejmują decyzję w H2k nie mają dużo doświadczenia w tym biznesie. Dlatego uważam, że ten skład będzie ciągle porównywany do paczki z 2016 roku. Osobiście nie wróżę im sukcesu, ale biorąc pod uwagę bardzo słabą kondycję europejskich LCS w ostatnim splicie, to mają szansę na TOP3.

Ganisz: Czego życzyć ci w 2017 roku!

Forg1ven: Zdrowia!

Ganisz: Załatwione! Dziękuję Ci za tak obszerny i otwarty wywiad!


Zobacz także: wywiad z Vanderem!


Ganisz

After many tries I finally caught Forg1ven and asked him about few things that were bothering me and many other people in gaming community.

The most controversial player in League of Legends, and one of the best ADC in the world talked about leaving H2k, relations between pro-players, his experiences and a “bad boy” label. He also communicated that he is planning to finish his professional career.

I must admit that this interview made me sure that Forg1ven is completely different person than it might appear. Feel invited to check it out!

*photo by Riot esports

[adver[advert id=”62152"]hr>

Interview with Forg1ven by Ganisz

Ganisz: Hello and a Happy New Year! Tell me, where was Forg1ven on New Year’s eve?

Forg1ven: I was in my home in Greece celebrating the upcoming of the new year with my beloved father.

Ganisz: Ok, and can you tell me something about your plans on 2017?

Forg1ven: As of 2017 I pretty much have said that I am skipping spring split and if an opportunity arises meanwhile in spring or in Summer, I maybe returning but my intention is to be done with the competitive scene of League of Legends, I have tried it in the past but for specific instances or circumstances like H2k in summer I returned to help a team that would otherwise be almost relegated.

Ganisz: Ok, I understand. So now you have holidays and You are waiting for new transfer opportunities?

Forg1ven: I will start streaming in some weeks, yes I always keep an eye on the competitive scene.

Ganisz: I understand that all information about Overwatch was just troll?

Forg1ven: About Overwatch I just play casually at the moment, even if I am/was high ranked, I haven’t thought of it thoroughly.

Ganisz: Why You wrote so big post on fb about H2k? I suspect that You wanted to make many things clear but people, like always, misunderstood that, for example Drunken Jungler and Jankos. I spoke with Vander few days ago and he said that You did not want to insult Jankos with „drunken jungler”- is that right?

Forg1ven: The thing with Jankos is true but rather soon it became a meme, the meaning of it is a reference to the movie – Drunken Master – which pretty much humorously describes him but not many people apparently use google in 2016.

Ganisz: That is true, Vander said the same.

Forg1ven: In general in my life I use sarcasm about everything and a lot so it will quite obvious seem spicy or with other intentions.

Ganisz: By the way, it is great to hear that Your relations with mates from H2k are very good!

Forg1ven: Yes they were from good to very good but in general as a person I always avoid being emotionally attached to anything so my judgement is always fair and/or in general my opinion wouldn’t sound biased.

Ganisz: Let’s back to the post on FB, people had criticized You. Why You did this?

Forg1ven: I remember for example I researched a thread in spring split some days after our match vs FNATIC in spring playoffs, I saw like about 150+ new accounts appearing in the post without any reply/post history related to the game and more than 2/3 of them was to flame or throw shit more at me and less to other people in my team which was insane.

Ganisz: Yeap, You have big fanbase…

Forg1ven: I can understand if someone doesn’t like my face, my appearance, the fact that i don’t have hair, my playstyle, my history or in general everything that is related to me, but if their jealousy, despise, inability, weakened perception, or whatever else blinds them and makes them throw shit, then I am really sad about their existence.

Ganisz: Tell me please, why people are acting like this? Why are You so controversial for them?

Forg1ven: There are many various reasons that half-covered before per say. In my career I always felt that I had minimal luck or circumstances that as forgiven I wasn’t let walk through them. Most surprisingly even if history has strongly made justice for me, for example the relegation of SK, the demise of CW, the fact that in Gambit I was statistically one of the best but my team fell hard because I wasn’t being let to be a driving factor, the fact that almost all the players that I have been with even if some of them had terrific results and experience, most of them shied away cause they couldn’t keep up or their decline was apparent.

However I was blamed for literally everything that I wasn’t even closely affiliated, linked or in general associated with.

Then even if I say this, or even if I want to show a different perspective, instantly the moment I do it, some people will circle-jerk that ‚its all me and no one else’. While I want to show that even with different metas, year, playstyles, adaptability, determination, teams, players, knowledge from 2012 until now.

Ganisz: So, do You feel like scapegoat?

Forg1ven: From whatever emotion I feel strongest the best word I can find is underappreciated or unappreciated. Blatant injustice is another phrase.

Ganisz: When u played with CW, You have got a label – bad boy – because of  your behavior, do You think that was the crucial moment of the problems which you are talking? Something like beginning of these situation?

Forg1ven: Actually when I was in CW and I received a fine that ended up doing good in my career as far as I can tell, because people started paying more attention to our lackluster team and specifically me, so they would be like, I am waiting for this guy to play like shit and flame the shit out of him. But it never happened, instead I played up to the quality of my level.

Ganisz: You are one of the best ADC in entire League, and no, I don’t tell this because it is nice, this is true. You ended cooperation with H2k, why?

Forg1ven: First, I don’t want to play on any team that is not realistically top3 and I don’t want to be part of another Gambit again. Second, after worlds ended, I was let known from H2k that they wanted me to renew, but when I learned that they wanted the mid laner, it was already too much, I think even if me and Jankos are fire and water we can coexist, but their midlaner would be too much for me. Then, I was forced due to my beliefs to reject offers from EU and NA and wildcard regions, it also happened last-minute style that there was a negotiation with Flash Wolves, I wanted to go to Taiwan, but it didn’t ultimately succeed. I was also sad that TSM chose another ADC.

Ganisz: What do you think about Vander and his removal from the team?

Forg1ven: I like and appreciate VandeR a lot and I hope he will find what he desires even if at the timeline it happened that he was out of H2k most of the teams had rosters closed. I think it was unfair that he is out of H2k.

Ganisz: When we spoke, he told me that signing a contract for two years in advance is not a great idea, what do You think about it?

Forg1ven: I completely agree i think its even extreme cases signing for a year. I was one of the first to sign split plus split contracts. Btw. one thing that i wanted to say.

Before spring split started, I made the movements for VandeR and Jankos to be picked from H2k, shortly after my arrival there. From spring and so on, I pushed VandeR to his limits, due to the fact that I saw him play in LCS and I recognized his ability and we also coexisted in the Caseking offices as SK and ROCCAT players at the time so I was able to have an idea about him. While he disliked me caused I pushed him hard to recognize his potential ability, I think judging from our results as duo both before and after Worlds, now he can see that what I did payed off.

I just have a reputation for improving support players and make them realize their potential ability and so work them hard towards achieving it. Well we were basically one of the best bot lanes in the world, if not the best in 2v2 along with Uzi-Mata.

Ganisz: What do You think about new roster of H2k?

Forg1ven: I think the people that are making decisions behind H2k changed and don’t have a lot of experience as in terms of League of Legends. I think also that their roster will always be compared to the 2016 one. While I think they won’t have success, with the new format and with how bad EU at least was the last split, its possible that they can be in contention for top3.

Ganisz: What should I wish you for upcoming 2017?

Forg1ven: Health!

Ganisz: You got it and thank you for a great interview!


Look at interview with Vander!


Kolejny artykuł – Scroll Down!

R E K L A M A
Kategorie
E-sport

Marcin "Ganisz" Rausch, założyciel i redaktor naczelny portalu - dla mnie celem grania jest przede wszystkim FUN i społeczność graczy, bez której nawet najlepszy tytuł można wyrzucić do kosza. Jestem ojcem i mężem, ale zawsze będę graczem! Ulubione powiedzonka: "Baw się, życie kabaretem jest" , "GL, HF!"