Składy LCS EU – analiza, szanse, przewidywania cz. 1

Poznaliśmy już składy LCS EU. Teraz pora przyjrzeć się, który roster ma szanse powalczyć o zwycięstwo. Przypomnijmy, że rozgrywki startują już 19 stycznia!...

Składy LCS EU

Jakiś czas temu podawaliśmy składy drużyn na nadchodzące rozgrywki w ramach LCS. Dzisiaj przyjrzymy się dokładniej poszczególnym zawodnikom oraz drużynom i ich szansom w zbliżającym się splicie. Zapraszam do wspólnej analizy!

[advert id=”66069"]


Grupa A:

Składy LCS EU roccatRoccat:

Na początek na warsztat bierzemy team Roccat. Roccat, w którym zaszły ogromne zmiany. W jego szeregach został tylko jeden z zawodników – Betsy. W dodatku na stanowisko asystenta trenera, zdecydowano się zatrudnić byłego gracza – freddy122. Ale po kolei.

Phaxi to nowy rezydent górnej alei. Zawodnik ten nie miał okazji pokazywać się na wielkiej scenie. Polacy mogą go kojarzyć z finałów 3 sezonu FEC, gdzie reprezentował barwy Szef +6.

Maxlore dołączył do drużyny po transferze z Giants, gdzie grał w poprzednim splicie. Brytyjczyk jest zawodnikiem, który może okazać się jedynym wzmocnieniem drużyny, w porównaniu do zeszłego sezonu.

Betsy to solidny midlaner i prawdopodobnie najsilniejszy punkt drużyny. Ponadto zawodnik ten dysponuje dużym champion poolem. W poprzednich sezonach Roccat nie rozpieszczało go dobrym teamem, więc nie dane mu było, pokazać pełni swych umiejętności.

R E K L A M A

Hjarnan, mimo swojego doświadczenia i ogrania na profesjonalnej scenie, pozostaje wielką niewiadomą. Zawodnik miał przerwę podczas poprzedniego splitu i nie wiadomo w jakiej formie możemy się go spodziewać. Wielu ekspertów poddaje w wątpliwość to, czy zawodnik jest w stanie grać na poziomie LCS.

Wadid czyli nowy koreański suport Roccat.  Jest to koreański zawodnik, który do tej pory pokazywał się jedynie w koreańskim odpowiedniku Challenger Series. Ostatnie doniesienia mówią, że ma on problemy w solowej kolejce serwera zachodniego, ale warto pamiętać, że solo kolejka ma niewiele wspólnego z grą zawodową. Poza tym, należy wziąć pod uwagę, że zawodnik przebrnął przez tryouty Roccat.

Podsumowując drużynę Roccat. Ich silnymi punktami wydają się być Betsy oraz Maxlore, czyli odpowiednio mid i jungler i to na nich z pewnością należy zwrócić szczególną uwagę. Niewiadomymi zatem pozostają Phaxi, Hjarnan i Wadid. Nie ma wątpliwości, że jeśli Hjarnan nie wróci do dawnej formy, to Roccat nie powinno mieć szans na rywalizację z pozostałymi zespołami z grupy.

Przewidywane miejsce w grupie: 5

[a[advert id=”66069"]p>


Składy LCS EU giantsGiants:

Drugim zespołem z grupy A, który poddamy analizie jest Giants. Organizacja, która również dokonała kilku zmian w swoich szeregach. Czy na lepsze? To się dopiero okaże.

Flaxxish to nowy toplaner drużyny. Szwed zaistniał na europejskiej scenie głównie tym, że swego czasu został ukarany przez riot za toksyczne zachowanie. Ponadto, reprezentował barwy Nova eSports występującego w ramach Challenger Series NA.

Memento, drugi ze Szwedów w barwach Giants. W zeszłym sezonie zawodnik Roccat. Aktualnie bierze udział w kwalifikacjach do Challenger Series, w barwach teamu Nerv. Może to wpłynąć na jego zgranie z pozostałymi członkami Giants. Jednakże, z pewnością stanowi to dla niego ciekawe przetarcie przed rozpoczęciem zmagań w LCS.

NighT, koreański midlaner, którego mieliśmy okazję oglądać w poprzednim sezonie. Podobnie jak w przypadku Roccat, Giants również zdecydowało się budować skład wokół swojego dotychczasowego mida. Nadchodzący sezon pokaże, czy było to dobre rozwiązanie.

HeaQ to kolejny debiutant w LCS. Estończyk, dotychczas reprezentował barwy Iguana eSports, wraz z którymi, podobnie jak Memento, bierze udział w kwalifikacjach do CS.

Hustlin, obok NighTa to jedyny zawodnik, który został ze starego Giants, a zarazem trzeci Szwed na liście zawodników. Gracz z pewnością nie należy do czołówki europejskich supportów. Zważywszy, że HeaQ aktualnie gra dla innej drużyny, interesujące będzie ich zgranie, zwłaszcza na początku splitu.

Giants, zbudowane wokół bardzo dobrego mida, zdaje się być ciekawą mieszanką zawodników z doświadczeniem oraz wschodzących gwiazd. Pytanie brzmi, na ile będą zgrani już od początku rozgrywek? Jeśli uda im się opanować synergię w drużynie, to mogą zaskoczyć niejednego przeciwnika.

Przewidywane miejsce w grupie: 4

[adv[advert id=”66069"]


Warto przeczytać:

Zmiany w formacie rozgrywek.

Grupy LCS EU.

Terminarz rozgrywek.

Część druga analizy.


Czytaj kolejny artykuł – Scroll Down!

zvr
Twoja reakcja
R E K L A M A
Kategorie
E-sportE-Sport LOL

INNE