Wielkie zmiany! Poznajcie nowy format rozgrywek EU LCS 2017!

Riot wprowadza ogromne zmiany do EU LCS. Sprawdźcie jak wygląda nowyu format rozgrywek EU LCS 2017!...

Format rozgrywek EU LCS 2017

Podczas wprowadzania nowego formatu do EU LCS przed sezonem 2016, Riot zaznaczał, że zmiany są eksperymentalne, w związku z tym przed rozpoczęciem kolejnego sezonu miał im się przyjrzeć oraz zdecydować czy są potrzebne poprawki.

Aktualnie Riot ogłosił ogromne zmiany, które wejdą od nowego roku. Poznajcie nowy format rozgrywek EU LCS 2017!

Jeżeli jesteśmy przy temacie zmian to warto także wspomnieć o formacie kwalifikacji Challenger Series

[advert id=”64706"]


Format sezonu

Na wstępie, zgodnie z wieloma prośbami widzów ligi mecze nie będą już rozgrywane w systemie Bo2, a zamiast tego wprowadzony zostanie powszechnie spotykany system Bo3.

Na tym nie kończą się zmiany, od początku sezonu 2017 dziesięć drużyn które, będą występować w EU LCS zostaną podzielone na dwie grupy po pięć zespołów.

Każdy team będzie zobowiązany do zagrania dwa razy Bo3 z każdą drużyną ze swojej grupy oraz jeden mecz z zespołami grającymi w drugiej grupie.

R E K L A M A

Ten system jest bardzo podobny do tego, który, mogliśmy obserwować ostatnio w chińskim LPL. Z tego wynika, że, pierwsze 3 tygodnie będą się opierać na meczach wewnątrz grup, a następnie w tygodniach 4-7 odbędą się spotkania pomiędzy blokami, a w 8-10 tygodniu wrócimy do rozgrywek wewnątrz grup.


Format rozgrywek EU LCS 2017 – group draft

Na początku stycznia odbędzie się Group Draft, w którym zostaną wyłonionie zespoły występujące w indywidualnych grupach. Zespoły takie jak G2 Esports i H2k, zostaną rozstawione z numerami 1 i 2 stając na czele odpowiednio grupy A oraz grupy B, ponieważ uzyskały najwięcej punktów championship.

Podczas podziału na grupy będą wybierane zespoły, które trafią do przeciwnego bloku na bardzo podobnych zasadach, na których działa tryb Nemesis Draft.

Przed rozpoczęciem letniego splitu wszystko zostanie powtórzone i zostaną stworzone w ten sposób dwie nowe grupy. 

format lcs1

[a[advert id=”64706"]span>


Format rozgrywek EU LCS 2017 – Playoffs

Format rozgrywania Playoff EU LCS pozostanie bez zmian, jedyna różnica w stosunku do sezonu poprzedniego będzie sposób rozstawiania zespołów, który będzie brał pod uwagę pozycje zajęte w grupach.

Warto również wspomnieć, że przed półfinałami zespoły zostaną dobrane do takich meczów aby uniknąć spotkań pomiędzy drużynami występującymi w pierwszej fazie w tej samej grupie.

format lcs2

[adv[advert id=”64706"]


Format rozgrywek EU LCS 2017 – relegacje

Przed zmianami nie uchroniły się także zmiany turnieju relegacyjnego, od teraz liczba występujących w nim zespołów z LCS EU została zmniejszona z 3 do 2 i zespoły będą tam nadal walczyć o miejsce we wspomnianych rozgrywkach z dwoma najlepszymi drużynami z EU Challenger Series.

Turniej zostanie rozegrany w formacie drabinki z podwójną eliminacją, w której zespół, który wygra dwa spotkania zdobędzie awans do LCS, a porażka oznacza spadek do Challenger Series.

Zespoły, które przystąpią do tego turnieju będą najsłabsze ekipy z każdej grupy oraz lepsza z nich zostanie wybrana na zasadzie tie-breaku, która będzie mogła wybrać drużynę z Challenger Series, z którą będzie walczyć w pierwszej rundzie.

format lcs3

[adver[advert id=”64706"]hr>

Transmitowanie meczy

Modyfikacji nie uniknie także system transmitowania meczów, który musi zostać dostosowany do wszystkich zmian. Na początku, wraca transmitowanie wszystkich rozgrywanych spotkań na jednym streamie, a w związku z tym do dni, w którym jest rozgrywany jeden tydzień EU LCS na stałe zostanie dodana sobota.

Część meczów będzie rozgrywana w niedziele, ponieważ niemieckie prawo zabrania organizowania przez dłuższy czas show tego typu w oba dni weekendu.

Rozgrywki EU LCS niestety będzie nam dane tylko zobaczyć w 2,7 oraz 10 tygodniu. Na ten czas nie został ustalony dokładny terminarz z godzinami rozpoczęcia spotkań.

formatlcs4

[advert [advert id=”64706"]>


 Zmiany w przepisach EU LCS

To jeszcze nie koniec zmian, na sam koniec zostały zmodyfikowane przepisy obowiązujące w EU LCS, dokładniejszy opis zostanie dodany w najbliższym czasie, to poniżej możecie znaleźć listę najważniejszych zmian.

  • Nagrody – Pula nagród za split EU LCS zostanie zwiększona do 200,000 € co jest podwojeniem dotychczas obowiązującej stawki.
  • Arbitraż – Stworzony zostanie specjalny proces arbitrażu, dzięki któremu zespoły będą mogły odwoływać się od nakładanych kar w racjonalnym okresie i przy użyciu niezbyt dużej ilości kosztów. Arbitraż będzie przeprowadzany przez niezależne osoby i będzie można do niego skierować sprawę w przypadku kary zawieszającej zawodnika na 1 lub więcej meczów, lub grzywny równej, lub przekraczającej 10 000 €
  • Trenerzy – Kontrakty głównych trenerów każdego zespołu muszą spełniać takie same wymogi z minimalną kompensatą i ochronę przed poachingiem włącznie jak w przypadku zawodników.
  • Bliźniacze zespoły – W wiosennym splicie sezonu 2017 bliźniaczeteamy zespołów z EU LCS będą jeszcze w stanie występować w turnieju relegacyjnym, jednak począwszy od letniego splitu nie będą one mogły rywalizować w lub awansować do Challenger Series, za to nadal będą miały prawo występów w europejskich regionalnych ligach.
  • Cyfrowe dobra – Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w sezonie 2017 wydawane będą rozmaite cyfrowe dobra z logami zespołów, z których część przychodów będzie przekazywana właśnie tym drużynom. Dodatkowo bez względu na to, jak dany zespół się przyjmie i jaką formę będzie prezentował z racji cyfrowych dóbr otrzyma on dodatkowe minimum €50,000 na split.

Kolejne artykuły o League of Legends  – scroll down!

zvr
Twoja reakcja
R E K L A M A
Kategorie
E-sport