Wiemy kto zawalczy o tytuł Mistrzów Świata w finałach Worldsów 2017!

Mistrzostwa Świata League of Legends trwają w najlepsze! Właściwie to jesteśmy już o krok od wybrania najlepszej drużyny świata w tym sezonie...

Mistrzostwa Świata League of Legends trwają w najlepsze! Właściwie to jesteśmy już o krok od wybrania najlepszej drużyny świata w tym sezonie. To nie tak, że SKT wygra po raz kolejny.

Tak czy siak, znamy finalistów i jednego już wyjawiłem. Ekipa Fakera oczywiście zawalczy w finałach Worldsów, chociaż droga była ciężka! Natomiast kto jest ich przeciwnikiem? Tego dowiedzieliśmy się raptem wczoraj, po emocjonującym spotkaniu.

Półfinały

RNG vs. SKT

Odbywające się dwa tygodnie temu mecze, były bardziej zaskakujące, niż mogłoby się to wydawać. Za pierwsze starcie trzeba pochwalić junglera RNG, Mixga. Swoją Sejuani napsuł sporo krwi Koreańczykom. Stworzył towarzyszom przestrzeń i pokazał im drogę do zwycięstwa. Wrogowie jednak nie dawali za wygraną i dzielnie stawiali opór, ale ostatecznie nie zdołali obronić Nexusa. Bardzo ciekawe widowisko.

Następne dwie mapy to stompy kolejno SKT, a następnie RNG. Oczywiście nikt skóry tanio nie sprzedał, lecz zdecydowanie to nie były równe walki.

Przyszła kolej na grę numer cztery. Trzeba przyznać, że ta okazała się ciekawa i nie brakowało w niej zwrotów akcji. Mimo to zespół Fakera pokazał, że w MOBA wygrywa się objectivami. To właśnie one pozwoliły im przejąć stery, a następnie zwyciężyć.

W ten sposób doszło do sytuacji 2:2, a kolejny mecz miał wyłonić drużynę, która zawalczy w finałach. SKT przestało dawać sobie w kasze dmuchać.

Najzwyczajniej w świecie zdewastowali Chińczyków. Zrobili to spokojnie, bez pośpiechu. Gracze RNG próbowali odrabiać straty, ale przypominali dzieci zagubione we mgle. Przynajmniej, takie odniosłem wrażenie, kiedy porównałem ich do rywali. To SK Telecom dyktowało warunki, kładąc kolejnego trupa, na drodze do (należnego im?) tronu.

R E K L A M A

Tak faworyci zadowolili swoich fanów, po dość emocjonującym Best of 5, z którego wyszli z tarczą i wynikiem 3:2. Brawo SKT!

SSG vs WE

Tym razem już od początku fani stwierdzili, kto wygra. World Elite wbiło w fotele zarówno oglądających, jak i przeciwników. Pierwszą grę rozegrali świetnie, tracąc tylko jedną wieżę i zabójstwo, które chyba oddali z dobrej woli. Całe bo5 należało do nich po takim sukcesie, prawda? Nie do końca

Niestety, rozczaruję wszystkich miłośników Chińskiego LoL-a – taka była tylko pierwsza mapa. SSG nie pozwoliło drugi raz narzucić sobie tempa przeciwnika. Następne dwa mecze zostały rozegrane na ich warunkach – spokojnie, dzięki czemu zyskiwali przewagę, co dało im wygrane.

Trzecia mapa zdawała się bardziej wyrównana. Obie drużyny szły łeb w łeb, raz zyskując, raz tracąc. Pamiętajmy jednak, że każda minuta działała na korzyść Koreańczyków, co wykorzystali bez litości, powolutku obdzierając WE z nadziei na zwycięstwo. Przy okazji trzeba wspomnieć o Ambitionie.

Gracz, którego zaletą jest raczej głowa oraz znajomość gry, wybrał mechanicznego czempiona, Lee Sina. Zdecydowanie nie zadowolił swoją grą fanów ślepego mnicha, ale zrobił swoje i po drodze nie trafił kilku Q. Osobiście lubię taką grę Lee, jako pokazanie go od innej strony, ale ostrzegam, że to może być dla niektórych szok.

Co tu dużo mówić? Mamy koreańskie finały, a Samsung Galaxy pokazało, że są po prostu lepsi, o czym świadczy wynik 3:1.

Kto zdobędzie tytuł Mistrzów Świata?

Finały odbędą się już 4 listopada, więc za kilka dni. Zostało jeszcze sporo czasu do momentu wyłonienia mistrzów. Kto to będzie?

Teoretycznie wiele przemawia za SKT, jako wielokrotnym mistrzem świata.Trzeba jednak przyznać, że to chyba najgorszy rok tego zespołu, więc kto wie, czy jego legenda nie skończy się za kilka dni.

SSG raczej będzie celowało w zniwelowanie ogromnej presji Fakera i, w przeciwieństwie do fanów, nie dyskredytują dolanej alei SKT. Wręcz przeciwnie, podchodzą do tematu bota ostrożnie, wiedząc o tym, jak bardzo Bang z Wolfem mogą się wzmocnić.

Na pewno obie koreańskie drużyny przygotują się do tego spotkania, ale kto będzie zwycięzcą? To zobaczymy dopiero 4 listopada. Przy okazji, polski cast znajdziecie na kanale Nerviarienia.
Oglądaj na żywo film od użytkownika Nervarien na www.twitch.tv

 

zvr
Twoja reakcja
R E K L A M A
Kategorie
E-sportE-Sport LOL

Wariat, kuc, maszyna, akrobata, a po godzinach bloger kochający HotSa. Zajmuję się na MMO24 newsami, zapewniając Wam najciekawsze informacje ze świata gier online. No i