Arthas: Przebudzenie Króla Lisza już zaraz pojawi się w księgarniach!

Już 19 lipca, czyli za kilka dni, książka „Arthas: Przebudzenie Króla Lisza” będzie miała swoją premierę w wersji polskiej...

Już 19 lipca, czyli za kilka dni, książka „Arthas: Przebudzenie Króla Lisza” będzie miała swoją premierę. Oczywiście mówimy o wersji polskiej, gdyż pierwotna, angielska, pojawiła się na rynku 8 lat temu.

Powieść autorstwa Christie Golden w tłumaczeniu na język polski zostanie wydana przez wydawnictwo Insignis, które nie chwali się nią na stronie i fanpage’u. Mimo wszystko warto się nią zainteresować.

O czym jest książka?

Opowiada o losach Arthasa Menethila. Paladyna i księcia Lordaeronu, w którym miał przejąć władzę po ojcu. Był szlachetny, jednak walka z Plagą wypaczyła go i ostatecznie sam stanął na jej czele, początkowo jako Rycerz Śmierci, a potem stał się Królem Liszem. Dowiadujemy się tego z kampanii Warcrafta 3, jednak książka porusza również kwestię jego młodości.

Opowiada o losach szlachetnego Arthasa Menethila, który staje się legendarnym i upiornym Królem Liszem

Arthas: Przebudzenie Króla Lisza zdecydowanie jest warte przeczytania. Co prawda fabuła „skacze” pomiędzy wydarzeniami, a nie opisuje wszystko w sposób ciągły, ale mimo to autorka świetnie poradziła sobie z przelaniem historii Arthasa na papier. Nie wiemy jeszcze, czy tłumacze podołają wyzwaniu. Zostaje tylko czekać na premierę i osobiście się przekonać.

Jak wspomniałem, polski wydawca nie porusza tematu książki na swojej stronie oraz w mediach społecznościowych, więc nie mogę podać Wam linka. Przypomnę tylko, że Arthas był bossem w World of Warcraft: Wrath of the Lich King oraz jest grywalną postacią w Heroes of the Storm. Pojawi się również w dodatku Rycerze Mroźnego Tronu do Hearthstone’a.

zvr
Twoja reakcja
R E K L A M A
Kategorie
Gamer Zone

Wariat, kuc, maszyna, akrobata, a po godzinach bloger kochający HotSa. Zajmuję się na MMO24 newsami, zapewniając Wam najciekawsze informacje ze świata gier online. No i