Belgia chce zakazać skrzynek „bo to jest hazard”

EA doprowadzi do zakazu skrzynek w Europie? Wczoraj belgijskie VTM Nieuws podało w świat informację o zakazie skrzynek w grach komputerowych na terenie Europy. Brzmi strasznie, ale nie bójcie się...

EA doprowadzi do zakazu skrzynek w Europie?

Wczoraj belgijskie VTM Nieuws podało w świat informację o zakazie skrzynek w grach komputerowych na terenie Europy. Brzmi strasznie, ale nie bójcie się jeszcze.

Wszystko zaczęło się od dramy z Battlefrontem 2, o czym pisaliśmy tutaj. Belgowie mieli sprawdzić, czy powinno zrównać się lootboxy z jednorękim bandytą. Uznali, że tak i usunęli tę funkcję z produkcji EA.

Chcą zbanować paczki z losowymi fantami, bo „połączenie hazardu z grami może mieć negatywny wpływ na psychikę młodych osób„, a „łączenie pieniędzy z uzależnieniem to hazard„. Przynajmniej wiemy, że darmowe skrzynie raczej pozostaną bezpieczne.

Postarają się, by podobne prawo zostało wprowadzone na terenie całej Unii Europejskiej. Ma to jednak wymagać wiele czasu.

Co ciekawe, komisja miała zbadać nie tylko Battlefronta 2, ale również Overwatch, do którego nie mamy na razie odniesienia. Wszystko krąży wokół najnowszych „Gwiezdnych Wojen”.

Od tej gry (i Overwatcha) wszystko się zaczęło

Różnica między grami polega na tym, że w strzelance Blizzarda skrzynki zawierają tylko elementy kosmetyczne, które nie mają wpływu na grę. Nie ma również przymusu ich kupowania. Wielu fanów zdobywa je za pomocą darmowych metod. Natomiast EA zawarło w boxach karty, mające bezpośredni wpływ na rozgrywkę.

Na razie nie wiemy które mechaniki losowe zostaną uznane za hazard, jak zostanie napisana ustawa oraz  co zrobią firmy, by ją obejść. Ciekawi mnie też jak sprawa rozwinie się w kontekście na przykład pakietów kart.

R E K L A M A

Na celowniku na pewno znajdzie się chociażby Paladins, gdzie w kufrach również znajdziemy karty, dające bonusy w grze. Jednak można je łatwo zdobyć, a podstawowe talie zwykle wystarczają do gry.

R E K L A M A
Kategorie
Ciekawostki z gierGamer Zone

Wariat, kuc, maszyna, akrobata, a po godzinach bloger kochający HotSa. Zajmuję się na MMO24 newsami, zapewniając Wam najciekawsze informacje ze świata gier online. No i