Cyntia – Diamentowy Blask!

Cyntia - córka wysoko postawionego Generała Demacii plugawej krwi, zapowiada zemstę na zakłamanej nacji! Zapraszam was do zapoznania się z naszym błyskiem!...

Cyntia – Diamentowy Blask!

Czesć Questy! Zapraszam was do zapoznania się z Cyntią! Jest to tylko koncepcja bohaterki, dlatego nie znajdziecie tutaj podanych szczegółowych statystyk danych umiejętności. Mam nadzieję, że pomysł wam się spodoba i oczywiście czekam na wasze opinie!

Artykuł składa się z trzech części: Historia -> Skille -> Omówienie. Zapraszam!

[advert id=”63379"]

Historia Cyntia

” Chciałbyś zobaczyć w nim piękno i siłę. Nasycić się nadzieją i blaskiem. Przytulić go mocno do serca i trzymać w dłoniach jak wielki skarb – Co we mnie widzisz?”

Transparent_scroll_lineCyntia, gdy dorastała, pracowała w sklepie jubilerskim swej matki. Wydawałoby się, że życie córki jednego z najbardziej szanowanych generałów Demaciańskiej armii jest bez skazy. Mieszkanie w najbogatszej dzielnicy, częste obcowanie z władzami – to tylko wierzchołek góry lodowej, która pod powierzchnią wody kryje zupełnie coś innego.

Ojciec Cyntii był tyranem. Mimo że ich nacja była uważana za jedną z tych najsłuszniejszych, które istniały w Valoranie – on nie mógł pozbyć się krwi swych Noxiańskich przodków, która płynęła w jego żyłach. Składane śluby na oczach wojsk to jedno, a nasza natura to drugie. Tak więc Albert znęcał się nad Cyntią i swoją żoną, bo prawdopodobnie tylko w ten sposób, tylko w tym miejscy, w swej posiadłości mógł rozładować swoją złość. Cyntia nie była świadoma swojej wyjątkowości, niezwykłe zamiłowanie do wszelakich kryształów i biżuterii odziedziczyła po matce – dlatego czas spędzany w ich sklepie był dla niej najcenniejszy. Gdy zaczął się okres kolejnej wojny pomiędzy Demacią i Noxus, jej ojciec Albert był w potrzasku, albowiem musiał dowodzić armią, która na celu miała zniszczyć wroga, czyli jego dawnych pobratymców. Nikt nie wie, dlaczego postanowił on zrzec się swojego dziedzictwa i zacząć służyć dla Demacian, może ukrywa on znacznie więcej tajemnic, niżeli te, które znamy.

Gdy wrócił tego wieczora do domu, był okrutnie rozwścieczony. W amoku zaczął bić swoją żonę, okładając ją tak mocno, że nie mogła o własnych siłach podnieść się z posadzki. Lśniące łzy spływały Cyntii po twarzy, gdy patrzyła na zakrwawioną matkę. Nigdy nie było tak źle, jak tego dnia. Cyntia chciała uciec, zawołać o pomoc – niestety Albertowi udało się ją złapać. Chwycił ją za szyję i przepełniony nienawiścią wykrzyczał „Nikt nie będzie mówił, co mam robić! Jestem wolnym człowiekiem!”, następnie cisnął Cyntią o ziemie i ścisnął dłoń w pięść. Wziął zamach i wycelował prosto w jej policzek. Cyntia usłyszała głośny gruchot kości – ale to nie były kości jej szczęki, to ręka Alberta roztrzaskała się w kontakcie z jej twarzą. Skóra Cyntii w momencie uderzenia pokryła się diamentami, które uchroniły ją przed bolesnym ciosem. Po chwili jej całe ciało zamieniło się w diament.

Cyntia 2

Cyntia powstała i poczuła ogromną moc gotową na jej rozkazy. Albert nie miał pojęcia, co się wydarzyło i kim jest diamentowa kobieta stojąca przed nim – gdzie podziała się jego córka? Cyntia musnęła dłonią posadzkę i wnet z ziemi wydobyły się ostre skrawki diamentów, które rosły i w zabójczym tempie zbliżały się do jej ojca. Albert został przebity wieloma z nich, jednak konstrukcja nie zatrzymywała się i dalej rosła, teraz ku górze, tworząc przepiękną pół-rampę. Krew zaczęła spływać po diamentowym klifie szerokimi strugami. Cyntia poczuła ulgę.

R E K L A M A

Co dzieje się z nią teraz? Nie wiemy – tamtego wieczora uciekła z domu i anonimowo zawiadomiła strażników, którzy znaleźli zmasakrowane ciała jej rodziców. Teraz krąży o niej tylko legenda – podobno najbardziej grzeszni Noxianie widzą jej świetliste oblicze w chwili swej śmierci.

Transparent_scroll_line[a[advert id=”63379"]p>

Skille Cyntia

Cyntia to bohaterka, która potrafi tworzyć konstrukcje na mapie, po których z łatwością się przemieszcza. Jest to postać o dwóch twarzach, która wymaga od gracza umiejętności częstej zmiany stylu gry.


Pasyw: Odnowa.

Atakowanie stworów i bohaterów umiejętnościami pozwala Cyntii gromadzić ładunki, które wyleczą jej X % maksymalnego zdrowia, gdy ta zdobędzie ich 5. Efekt można powtarzać, co 20 sekund.


Q: Diamentowy pocisk / Kłujący blask

Forma Ludzka: Cyntia ciska długodystansowym pociskiem, który roztrzaskuje się w danym miejscu. Pocisk zadaje mierne obrażenia, jednakże ma duże pole rażenia i dość krótki czas odnowienia.

Forma Diamentu: Cyntia rzuca dwoma diamentowymi szpikulcami w stopy wroga, uniemożliwiając mu ruch na 2 sekundy. Umiejętność nie zadaje obrażeń i ma niewielki zasięg.


W: Lśniąca destrukcja.

Forma Ludzka: Cyntia stopniowo tworzy diament w wybranym miejscu, który po chwili wybucha zadając obrażenia. Wrogowie znajdujący się w epicentrum otrzymają ogromne obrażenia, zaś ci stojący na obrzeżach pola rażenia odniosą 40% obrażeń i zostaną spowolnieni na 2 sekundy o 85%. Umiejętność cechuje się dalekim zasięgiem i szerokim polem działania.

Forma Diamentu: Zasięg umiejętności zmniejsza się drastycznie.


E: Diamentowa rampa / Diamentowy klif.

Forma Ludzka: Cyntia muska podłoże aby stworzyć diamentową rampę, która odrzuca wrogów i zdaje obrażenia, następnie pozostaje na mapie przez 7 sekund. Rampa jest aktywna i Cyntia może jej używać do przemieszczania się, jednakże tylko od strony nasady (strona wyprowadzenia umiejętności), oznacza to, że powrót na jej drugą stronę jest niemożliwy. Sojusznicy również mogą skorzystać z tego triku, jednak po zejściu z konstrukcji ulega ona natychmiastowemu rozpadnięciu. Gdy rampa uderzy wrogiego bohatera, jej czas odnowienia ulega redukcji do 2 sekund. Cyntia może również połączyć dwie rampy, tworząc most! Aby tego dokonać należy zetknąć je ze sobą wierzchołkami. Most przybierze kształt zależny od kąta, jaki stworzą rampy. Cyntia może używać go do wędrówki, niestety tylko i wyłącznie ona. Trwa on 7 sekund, a bohaterka musi odczekiwać 2 sekundy po każdym jego przejściu, zanim przemieści się za jego pomocą ponownie.

  • Na czym polega wędrowanie po konstrukcjach: Poprzez kliknięcie na nasadę rampy/klifu – Cyntia bądź sojuszniczy bohater wykona „dash” po całej długości danej konstrukcji. W przypadku mostów, wędrówki można wykonywać z dwóch stron, ponieważ posiada on dwie nasady.
  • Konstrukcje Cyntii mogą zostać zniszczone poprzez 4 auto ataki.

build-skateboard-ramps-800x800

Forma Diamentu: Rampy zastępują ogromne klify, które działają identycznie, jednak są znacznie większe a ich obrażenia są niebywale zwiększone.

  • Klify nie mogą łączyć się w most.

R: Przeistoczenie – Forma Ludzka / Forma Diamentu.

Cyntia nie może panować nad swoją super umiejętnością. Gdy jej poziom zdrowia spadnie do 50% automatycznie przeistacza się w formę Diamentu.

Diamentowa forma odsłania przed nią nowe działania umiejętności oraz sprawia, że znacznie zwiększa się jej pancerz i odporność na magię. Dodatkowo, od tej porty auto ataki Cyntii są z blisko dystansowe, a także zadają dodatkowe obrażenia bazujące na mocy umiejętności.

Cyntia w formie Diamentu porusza się znacznie szybciej, a jej prędkość ataku zostaje zwiększona o 50%. Zmianie ulega także jej hitbox – jest zmniejszony względem formy człowieka o 20%

Cyntia może wrócić do formy ludzkiej, gdy jej pasek zdrowia zostanie uzupełniony do 65%.

[adv[advert id=”63379"]

HISTORIA

Cyntia to bardzo złożona bohaterka, która cechuje się wysoką mobilnością i kontrolą tłumu, aczkolwiek nie dysponuje wysokimi obrażeniami do momentu, aż straci połowę swojego HP. Diamentowy pocisk to idealna umiejętność do nękania przeciwników. Nie zadaje on wielkich obrażeń, lecz jest naprawdę dalekodystansowy, a jego pole rażenia obejmie sporą grupę wrogów. W formie diamentu, działanie pocisku zmienia się całkowicie – nie zadaje on obrażeń i przyjmuje formę dwóch szpikulców, które unieruchamiają przeciwnika z bliskiego dystansu – może się to wydawać słabe, jednak konieczne biorąc pod uwagę skill set Diamentowej formy.

Projekt bez tytułuObijanie championów w alei może być nieco trudniejsze za pomocą Lśniącej Destrukcji – ma ona opóźniony zapłon – na tyle długi, aby wrogowie zdążyli zareagować. Rekompensatą jest duże pole rażenia oraz daleki zasięg (tak, jak w przypadku „Q”), jednak to nie jest główny atut tej umiejętności. Za pomocą Diamentowych ramp i klifów, możemy sterować wrogiem, aby wrzucić go do „W” w walce w zwarciu. Możemy też zdecydować, czy ma on wpaść w epicentrum i odnieść kolosalne obrażenia, czy też na obrzeża pola działania, aby zostać śmiertelnie spowolnionym!

Z kolei Rampy to bardzo zawiła umiejętność, jestem bardzo dumny, że udało mi się wymyślić coś takiego. A więc Diamentowe rampy to przeszkody terenowe, które służą Cyntii do blokowania przeciwników, sterowania nimi poprzez odrzut i zadawaniu im obrażeń. Poza tym, skill ten może posłużyć jej do pokonywania ścian. Nasi sojusznicy też nie są obojętni na istnienie tych pięknych konstrukcji, aczkolwiek jeśli nasz współtowarzysz zdecyduje się skorzystać z Rampy czy Klifu, będzie musiał liczyć się z tym, że zostanie ona zniszczona.

Najciekawszym motywem w tej umiejętności, jest łączenie dwóch konstrukcji w most – działa to tylko w przypadku formy ludzkiej. Przykładowe combo Cyntii z wykorzystaniem mostu:

Zbliżasz się do wroga na tyle, aby dosięgła go twoja Diamentowa rampa. Szybko podkładasz mu za nogami Lśniącą destrukcję, a rampą wpychasz go w jej epicentrum bądź krawędź, dokładasz do tego Diamentowy pocisk i natychmiast wskakujesz na rampę, aby znaleźć się po jej drugiej stronie – pozostaje Ci tylko użyć rampy drugi raz, aby zadać kolejne obrażenia i o ile to możliwe – stworzyć most. Most trwa 7 sekund i możesz po nim się przemieszać, aby zabawić się z wrogami w kotka i myszkę. Szerokość konstrukcji Cyntii nie pozwoli jej na zablokowanie żadnej ze ścieżek w dżungli, chyba że postawi je w poprzek, więc nie martwcie się o balans.

Pamiętajcie, że działanie „E” dość mocno się zmienia po zmianie w formę diamentu, ale omówienie klifów i samego ulta zostawię na inną okazję.

Umiejętność pasywna Cyntii jest bardzo fajnym uzupełnieniem, które pomaga nam kontrolować jej super umiejętność. Dzięki stopniowemu leczeniu jesteśmy w stanie powrócić do dalekosiężnej, ludzkiej formy bez wracania do bazy czy proszenia Soraki o pomoc.

[adver[advert id=”63379"]p>Mam nadzieję, że zaprzyjaźniliście się z Cyntią. Główną inspiracją była dla mnie Emma Frost i dlatego postanowiłem wkleić ją w świat League of Legends. Grafiki są w 100% koncepcyjne, a ostatnia z nich została specjalnie zmodyfikowana (w mega dziwaczny sposób).

Dajcie znać co o tym sądzicie!


Czytaj dalej o League of Legends – Scroll Down!

zvr
Twoja reakcja
R E K L A M A
Kategorie
Gamer Zone

W League of Legends gram długo, pamiętam, że wtedy wychodziła Ahri. Zawzięcie walczę o diament z umiarkowanym skutkiem :D. Support od urodzenia, uwielbiam kraść kille! Najbardziej w grach lubię dreszcz emocji i rywalizację! Na MMO24.pl zajmuję się PR, pisaniem artykułów oraz tworzeniem video.