Konta Steam Polaków przeżyły wstrząs po wprowadzeniu złotówek

W końcu Gabe będzie wyciągał pieniążki z naszych portfeli, anie w przeliczeniu na Euro, ale w złotówkach. Właściwie na Steam już zawitały polskie złote!...

Steam i PLN

W końcu na platformie Steam zawitała Polska waluta, obowiązująca na wszystkich polskich kontach. Od razu mówię – nie można wrócić do Euro. Nasze środki zostały zamienione na PLN, zgodnie z kursem obowiązującym dzisiaj.

W bibliotece znajdziemy wszystkie swoje gry, ale kiedy przejdziemy do sklepu, to zaczynają się cuda niewidy. Jak podaje CD-Action, przelicznik przy cenach jest dowolny i w praktyce waha się od 2,43 zł do 4,33 zł za 1€.

Takim sposobem niektóre perełki kupimy taniej lub drożej. Sensacją jest PUBG oraz stojące obok niego 72,99 zł, kiedy jeszcze wczoraj do nabycia było za praktycznie 130 zł. Podobnie wygląda sprawa z Middle-earth: Shadow of War, tańszym o notabene 40 srebrnych monet z orzełkiem i jedynką. Z drugiej strony do nowego Wolfensteina dopłacimy piątaka. W wielu przypadkach jednak nic się nie zmienia.

Istnieje jeszcze jedna, ciemniejsza strona medalu. Są gry chwilowo niedostępne w naszym kraju. Nie wyceniono ich w polskich złotych, więc skoro nie mamy dostępu do innych walut, to nie kupimy ich. Chodzi o tytuły między innymi Activision, czy Rockstara.

Przyznam, że to nie najlepsze dla większości naszych portfeli. Masa okazji zdecydowanie zachęca do zainwestowania wypłaty w kwiatuszki, takie jak wspomniany PUBG. I tutaj jest ten wstrząs. W moim przypadku już przeszedł, jedynie słychać brzdęk ostatnich groszy.

R E K L A M A
Kategorie
Ciekawostki z gierGamer Zone

Wariat, kuc, maszyna, akrobata, a po godzinach bloger kochający HotSa. Zajmuję się na MMO24 newsami, zapewniając Wam najciekawsze informacje ze świata gier online. No i