Overlord, czyli Anime dla fanów MMORPG! Poczujcie się jak w grze!

Overlord to anime, która pozwoli wam się zrozumieć, co czuje bohater uwięziony w świecie gry MMORPG! Czy dziecięce marzenia zawsze są miłe i przyjemne? ...

Prolog

Na anime Overlord trafiłem zupełnym przypadkiem. Przeglądałem różne fora, żeby znaleźć ciekawą pozycję, która wyzwoliłaby mnie od nadmiaru wolnego czasu. I tak trafiłem na Overlord. Anime, którego książkowy odpowiednik został wydany w formie light novel i jest dostępny w polskich księgarniach.

Fabuła opowiada nam losy potężnego maga o imieniu Momonga, który jest mistrzem mrocznej gildii Ainz Oal Gown, będącej jedną z czołowych organizacji w świecie gry – YGGDRASIL.

Akcja toczy się w przyszłości, gdzie w grach MMORPG dokonał się przełom dzięki zastosowaniu wewnątrz-mózgowych neurokomputerów. Dzięki temu, gracz mógł całkowicie wniknąć w wirtualny świat gry.

YGGRASIL to jedna z pierwszych a zarazem niegdyś najpopularniejszych gier DMMORPG. Jednak również ona, z biegiem czasu zaczęła tracić na popularności, efektem czego miało być zamknięcie serwerów. I to właśnie tego dnia rozpoczyna się akcja Overlord.

[advert id=”63383"]


Od tego się zaczeło

Główny bohater – Momonga, postanowił zalogować się do gry na postać swojego nieumarłego maga. Mając nadzieję, że będzie to okazja do pożegnania się z grą i pozostałymi członkami gildii.

Jednak, gdy wybija godzina zero, zamiast wymuszonego wylogowania nasz bohater wciąż pozostaje w grze. Po kilku chwilach Momonga orientuje się, że coś się zmieniło. Zniknął innterfejs i bohaterowie niezależni nabrali cech realnych postaci.

R E K L A M A

Jak z pewnością się domyślacie jest to wstęp do anime, w którym główny bohater będzie starał się rozwiązać zagadkę i odgadnąć, dlaczego został uwięziony w świecie gry.

Overlord MMORPG Bruatalność

Stając na przeciw problemom, Momonga stara się odnaleźć pozostałych graczy, którzy zostali uwięzieni w świecie YGGDRASIL Jak się okazuje to wcale nie jest łatwe zadanie i na nim będzie się opierała oś wydarzeń w Overlord.

[a[advert id=”63383"]p>

Overlord okladka


Czego możemy spodziewać się po Overlord?

Overlord na dziś składa się z 13, odcinków. Każdy z nich trwa średnio 24 minuty. Co nam oferuje? Z pewnością niesztamopową fabułę, widowiskowe walki, które nie stronią od brutalnych scen oraz dialogów okraszonych żartami.

Cechą charakterystyczną Overlord jest sposób działania głównego bohatera, który idealnie odgrywa rolę prawdziwie złego mistrza mrocznej gildii.

Co oznacza, że próżno będzie tu szukać rycerskich zachowań. Trup ściele się gęsto, podobnie jak odcięte członki i pikantne dowcipy. Dlatego polecam ten serial raczej starszym widzom.

[adv[advert id=”63383"]


Czy warto zobaczyć Anime Overlord?

Zdecydowanie polecam Wam serię Overlord. Jeśli uznacie ją za interesującą to zachęcam do zakupu ksiązki, która zdecydowanie bardziej szczegółowo opowiada historię świata. 


Czyta więcej artykułów! – Scroll down!

zvr
Twoja reakcja
R E K L A M A
Kategorie
Gamer Zone

Szczepan "Luzgan" Meyer - W redakcji od 2012 roku. Trudno mnie zatrzymać na dłużej tylko przy jednej grze. Często można mnie spotkać na przeróżnych festiwalach na terenie całej Polski. ulubione powiedzonka: FOR THE HORDE! oraz GL&HF tłumaczone na Get Lag & Have Feed. Zapraszam również na profil: www.fb.com/Bluzgan