Tank Metal Unleashed czyli dzieło zespołu Sabaton i twórców World of Tanks

World of Tanks jest zdecydowanie jednym z najciekawszych tytułów, na tyle popularnym by znany zespół nagrał teledysk właśnie z udziałem czołgów od Wargaming...

World of Tanks jest zdecydowanie jednym z najciekawszych tytułów ostatnich lat. Trudno się dziwić jego popularności, na tyle dużej, by znany zespół nagrał teledysk właśnie z udziałem czołgów od Wargaming.

Tank Metal Unleashed, czyli kiedy metal spotyka metal

Tak, to nie jest żart ani działalność fanów. Twórcy World of Tanks oraz Sabaton nagrali razem teledysk Tank Metal Unleashed. Znaleźć go możecie na kanale Wargamingu.


Sabaton – szwedzka grupa muzyczna, łącząca heavy i power metal w utworach inspirowanych wojnami oraz konfliktami na świecie.

Często oddają za pomocą piosenek hołd bohaterom lub potępiają jakieś działania (terroryzm w In The Name of God czy nazizm w The Final Solution).

Byli popularni w Polsce kilka lat temu za sprawą Uprising  (upamiętniające Powstanie Warszawskie), czy 40:1, które miało znaczny wpływ na nagłośnienie kontrowersyjnej z wojskowego punktu widzenia bitwy pod Wizną.


Pod względem warstwy muzycznej nie dostaliśmy nic nowego – Primo Victoria szwedzkiego zespołu. Utwór pojawił się na ich pierwszej płycie o tym samym tytule. Oryginalnie dotyczył on D-Day, czyli operacji lądowania na plażach Normandii (Francja) przez aliantów podczas II Wojny Światowej.

Tego typu współpraca nie dziwi. Wokalista zespołu Joakim Brodén wielokrotnie w mediach społecznościowych okazywał swoją miłość do czołgów.

R E K L A M A

Zresztą od dawna w internecie można znaleźć GMV (Game Music Video) z podkładem Sabatonu. Fani preferują do tego uniwersum Warhammera, a od niedawna również For Honor.

zvr
Twoja reakcja
R E K L A M A
Kategorie
Gamer Zone

Wariat, kuc, maszyna, akrobata, a po godzinach bloger kochający HotSa. Zajmuję się na MMO24 newsami, zapewniając Wam najciekawsze informacje ze świata gier online. No i