Co wynikło z dramy EA i pay2win w Battlefront 2?

Znowu to EA! Po kontrowersjach wokół płatności w Battlefront 2, twórcy trochę spuścili z tonu, jednak całą afera opiewa w masę kolejnych smaczków....

Chciwe EA obniża ceny bohaterów w Battlefront 2

Wczoraj opisaliśmy Wam w skrócie dramę, jaka rozpętała się wokół EA i Battlefronta 2. Dość powiedzieć, że od tamtego czasu znaleziono w internecie wiele postów skierowanych do innych producentów, zwykle zatytułowanych „Dziękuję, że nie jesteście EA”. Tak bardzo gracze znienawidzili twórców!

W związku z tym firma postanowiła odpowiedzieć na najnowszy zarzut – zbyt wysoki koszt niektórych postaci. Po prostu obniżyli znacząco ich ceny, do jednej czwartej. Czyli Vaderem zagracie po zebraniu 15 tysięcy kredytów, a nie 60 tysięcy.

Dużo szumu wyszło, ale ostatecznie gracze mniej więcej wywalczyli co chcieli, chociaż wciąż zbieranie kart ze skrzynek będzie mozolne. To jednak nie koniec atrakcji.

Electronic Arts… usunęło możliwość reklamacji gry Origin. Znaczy nie usunęli, bo można wciąż zrobić to przez suport, co trwa ponoć godzinę. Najzwyczajniej w świecie pozbyli się przycisku, odpowiedzialnego za to, co zostało uwiecznione na reddicie.

Do tego „pay2win” odbiło się to na recenzjach Battlefronta 2. Właściwie to w większości wypadków właśnie zbieranie fantów ze skrzyneczek okazało się największym minusem. Poza tym gra prezentuje się bardzo ładnie, chociaż nie każdy trawi tryb dla jednego gracza.

Przy okazji przypomnę, że gra jest płatna, ale oferuje mikropłatności identyczne jak w darmowych produkcjach. Znajdzie się nawet pakiet startowy! Mimo to DLC mają być nieodpłatne, więc jest to mała rekompensata. Czy odpowiednia? EA na pewno zaoszczędziło na reklamie (każda redakcja trąbi teraz o całej sytuacji), ale czy przekonają klientów do zakupów? Pewnie tak.

zvr
Twoja reakcja
R E K L A M A
Kategorie
Gamer Zone

Wariat, kuc, maszyna, akrobata, a po godzinach bloger kochający HotSa. Zajmuję się na MMO24 newsami, zapewniając Wam najciekawsze informacje ze świata gier online. No i