Nie żyje Andrzej Blumenfeld podkładający głos pod min. Tyraela, Talona i Hagrida.

Niestety, tym razem mamy dla Was smutną wiadomość. Jedną z najsmutniejszych dzisiaj. Nie żyje Andrzej Blumenfeld, którego głos znamy między innymi z Harrego Pottera, czy serii Diablo....

Niestety, tym razem mamy dla Was smutną wiadomość. Jedną z najsmutniejszych ostatnio. Nie żyje Andrzej Blumenfeld, którego głos znamy między innymi z Harrego Pottera, czy serii Diablo.

Miał 66 lat i ogromny dorobek na koncie. Można powiedzieć, że na jego głosie wychowaliśmy się. Był również laureatem Srebrnego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Chciałbym wypisać jego najbardziej zasłużone role. Jest jeden problem: jego głos pojawiał się zbyt często, również w grach i serialach, które oglądaliśmy jako dziecko.

Dorobek Andrzeja Blumenfelda

W takim razie wybaczcie, ale przytoczę tylko tytuły i postacie, które na pewno znacie. Użyczył głosu Zordonowi (Power Rangers), Baze Malbusowi (Łotr 1. Gwezdne Wojny – historie), Anakinowi Skywalkerwi (Gwiezdne Wojny VI – Powrót Jedi) czy Hagridowi (Harry Potter) od Zaknu Feniksa.

To nie koniec. Jego słyszymy, kiedy widzimy na ekranie Tyraela (Diablo/HotS), Rehgara (HotS), Dijkstrę (Wiedźmin 2 i Wiedźmin 3), Arcturusa Mengska (Starcraft2), Talona, Brolafa, czy Trundle’a (League of Legends).


Oczywiście nie przytoczyłem całej działalności aktora, tylko kawałek, który na pewno do Was trafi. Tak czy, siak jest to wielka strata nie tylko dla świata filmów, seriali i teatrów, ale również gier.

Tym razem raczej nie mamy do czynienia z fałszywą informacją. Podało ją między innymi PolskieRadio.pl. Audycja wspominkowa rozpoczęła się o godzinie 10.00 w radio „Dwójka”.

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
R E K L A M A
Kategorie
Gamer Zone

Wariat, kuc, maszyna, akrobata, a po godzinach bloger kochający HotSa. Zajmuję się na MMO24 newsami, zapewniając Wam najciekawsze informacje ze świata gier online. No i