Hardkorzy ich nienawidzą! Pokazali, że Starcraft 2 wcale nie jest taki trudny!

Starcraft 2 nie taki trudny? Jak doskonale wiecie, od kilku dni Starcraft 2 stał się darmowy, a według fanów Blizzard „zaorał” EA. Chociaż w samej Europie gra bez problemu...

Starcraft 2 nie taki trudny?

Jak doskonale wiecie, od kilku dni Starcraft 2 stał się darmowy, a według fanów Blizzard „zaorał” EA. Chociaż w samej Europie gra bez problemu wyciąga średnio 30 000 graczy (mówię tylko o tych, którzy są dostępni na kanałach chatu – naprawdę jest ich znacznie więcej), wiele osób wciąż boi się spróbować. Według nich SC2 jest zbyt trudny dla nich.

Tak jednak nie jest. To znaczy, żeby być dobrym potrzeba masy przygotowania zarówno praktycznego, jak i teoretycznego. Mimo to wystarczy poznanie podstaw i przejście kampanii, by radzić sobie nawet w tak zwanym ladderze.

Dobitnie udowadniają to komentatorzy Starcrafta: Emil z kanału EmSC2.tv oraz Indy. Obaj panowie zajęli się poradnikami dla początkujących, w których pokazują jak wygrywać mimo niskiemu APM-u, czy braku znajomości gry (których im nie brakuje, ale nie wykazali się nimi w nagraniach). Oczywiście, przy okazji wyjaśniają ważniejsze niuanse.

Zacznijmy od Indiego. Na swoim kanale pokazuje proste taktyki na wygraną. Po kolei tłumaczy każde kliknięcie, zdobywając w prosty sposób zwycięstwa.

System jednak zniszczył Emil. Kupił specjalnie nowego Starcrafta i zaczął przygodę w rankingu od brązu. Pokazał na filmie jak wygrywać Terranem, mając znikome umiejętności. Pokonał łącznie 4 zawodników. Przy pierwszych trzech ograniczył produkcję do 3 podstawowych budynków (bazy, koszar oraz magazynów), budujących SCV i Marines.

Podkreślał co robić i jak się uczyć. W czwartym meczu rozwinął całość i po kolei wyjaśniał, by po opanowaniu podstaw (wydawanie minerałów), zacząć po kolei rozwijać bazę, ustawiać MULE, wydobywać gaz (!), szkolić Maruderów, czy zająć się Stimpaciem.

Od razu powiem, że całe jego zarządzanie armią polegało jedynie na posłaniu żołnierzy do ataku na przeciwnika. Jego APM wynosił 50, a ogromnej wiedzy nie użył. Twierdzi, że w ten sposób da się dojść do platyny-złota, w czym jest sporo prawdy. Cykl będzie kontynuowany i rozbudowany o podobne materiały z Protossem oraz Zergiem.

R E K L A M A

zvr
Twoja reakcja
R E K L A M A
Kategorie
Gry

Wariat, kuc, maszyna, akrobata, a po godzinach bloger kochający HotSa. Zajmuję się na MMO24 newsami, zapewniając Wam najciekawsze informacje ze świata gier online. No i