Czy system MVP powinien doczekać się zmian?

System MVP funkcjonuje w Heroes of the Storm od blisko pół roku, jednak spotyka się on z dość mieszanymi opiniami wśród graczy....

System MVP w Heroes of the Storm

System MVP w Heroes of the Storm jest systemem działającym od ponad pół roku. Od tamtej pory system ten jest oceniany mieszanie przez graczy.


Jak działa system MVP

W kwestii przypomnienia – MVP z języka angielskiego „Most Valuable Player”, czyli najbardziej wartościowy gracz. Jest to system, który pod koniec meczu wyłania 5 najbardziej wartościowych graczy, w oparciu o różne czynności wykonywane podczas meczu. Jedna osoba zyskuje tytuł MVP, który zależny jest od jego zabójstw i asyst względem zgonów.

Pozostałe cztery osoby zyskują tytuły oparte na wykonywanych przez nich czynnościach. Mogą to być największe zniszczenia, najdłuższy czas ogłuszeń przeciwników, uniknięte zgony, czy wykonywanie określonych celów na mapie.


Czy system MVP potrzebuje reworku?

No właśnie, poza wspomnianymi statystykami, system MVP nie oferuje graczom niczego poza satysfakcją. Z jednej strony jest to przyjemny system, ponieważ gracze wyróżnieni mogą zyskać swojego rodzaju mobilizację za uzyskany wynik. Z drugiej strony wielu graczy traktuje to jako niepotrzebny dodatek, który wyłączany jest równie szybko jak się pojawia. Czy jest jednak jakaś możliwość, która pozwoliłaby temu systemowi na poprawne funkcjonowanie?

Cóż, moim zdaniem na pewno można byłoby nieco usprawnić ten system, chociażby poprzez wprowadzenie bonusów za nagrody MVP i za głosy. Każdy gracz, który otrzymał tytuł MVP mógłby otrzymać dodatkowy bonus w postaci złota lub punktów doświadczenia. Ten sposób mógłby zachęcić graczy do brania udziału o tytuł najlepszego gracza i do oddawania swoich głosów pozostałym współzawodnikom.

Drugą kwestią byłoby usprawnienie otrzymywania tytułu MVP, ponieważ póki co działa on dość biednie. System bazuje wyłącznie na współczynnikach zabójstw i asyst względem zgonów. Co często jest nieco wadliwe, np. podczas z Abathurem w większości przypadków to on dostanie tytuł, co nie znaczy że był tak bardzo pomocny.

A jakie jest wasze zdanie na ten temat? Czy aktywnie korzystacie z systemu MVP niezależnie od wygranej/przegranej, czy po prostu wyłączacie ten ekran gdy tylko pojawi się guzik? Dajcie znać w komentarzach!

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
R E K L A M A
Kategorie
Heroes of the Storm

20 letni redaktor, który swoją działalność na portalu MMO24 rozpoczął na początku 2017 roku. Zapalony gracz gier w stylu retro oraz tytułów charakteryzujących się wysokim poziomem trudności.