Poradnik dla początkujących – jak grać postaciami posiadającymi umiejętność maskowania

Jak grać postaciami posiadającymi maskowanie? W tym artykule znajdziecie kilka porad, jak grać postaciami typu Nova, Zeratul czy Valeera!...

Postacie posiadające maskowanie

W Heroes of the Storm znajdziemy kilku bohaterów, których głównym atutem jest umiejętność maskowania. Zdolność ta posiada wiele zastosowań, w tym możliwość robienia zwiadu czy urządzenia zasadzki na pojedynczego przeciwnika. Maskowanie może nam też posłużyć za formę ucieczki, dzięki której staniemy trudniejsi do wykrycia przez wrogiego bohatera.

Obecnie istnieją cztery postacie, które posiadają i aktywnie korzystają z maskowania. Są nimi: Nova, Valeera, Zeratul oraz Samuro. W tym artykule chciałbym podzielić się z wami kilkoma poradami względem tych postaci.


Maskowanie nie jest niewidzialnością!

Pierwszą rzeczą, jako należy sobie uzmysłowić to fakt, że maskowanie nie daje nam pełnej niewidzialności. Korzystanie z tej zdolności pozwoli wam na swojego rodzaju rozmycie się w powietrzu, co ma utrudnić graczom drużyny przeciwnej wykrycie was.

Dlatego podczas gry tymi postaciami musicie być bardzo ostrożni, gdyż spostrzegawczy gracz może was szybko dostrzec, w efekcie czego możecie odnieść szybką porażkę w walce. Pamiętajcie też, że trafienie was umiejętnością wyłącza wasze maskowanie, przez co staniecie się równie widoczni co pozostali bohaterowie.


Postacie potrafiące wykryć zamaskowane osoby

Wielu bohaterów w Heroes of the Storm posiada lub może posiadać zdolności pozwalające na wykrywanie osób zamaskowanych lub ukrytych w krzakach. Postacie takie jak Cho’Gal czy Tassadar mają taką umiejętność od początku gry. Inne postacie takie jak Zul’Jin, Raynor czy Probius mogą korzystać z talentów, które im to umożliwiają.

Dlatego podczas meczu warto sprawdzać, jakimi talentami dysponuje nasz przeciwnik. Dodatkowo warto szukać miejsc, w których mogą się znajdywać różnego rodzaju drony czy magiczne przedmioty (zwykle postawione w krzakach) które umożliwiają przeciwnikowi obserwowanie danego terenu.


Poruszanie się po liniach

Ważnym elementem gry postaciami z maskowaniem jest ciągłe przemieszczanie się pomiędzy liniami. Jako, że te osoby niezbyt dobrze radzą sobie w pushu, ich głównym zadaniem jest nękanie przeciwników.

R E K L A M A

Ciągła przechadzka pomiędzy liniami i nękanie przeciwników sprawi, że będą czuli stałe zagrożenie z naszej strony, dzięki czemu przeciwnik będzie zmuszony do nieco ostrożniejszej gry. Ciągłe poczucie, że możemy być tuż obok nich może poprawić efektywność pracy całej naszej drużyny.


Kogo obierać na cel?

Podczas potyczek drużynowych czy też polowania na pojedynczy cel warto ustawić sobie priorytet względem tego, kogo chcemy zaatakować. Podczas drużynowej potyczki warto skupiać się na celach najbardziej papierowych i oddalonych.

Przykładem do tego może być zaatakowanie Chromie, która zwykle trzyma bezpieczny dystans i potrafi zadać wysokie obrażenia. Branie na cel tego typu postaci pozwoli skutecznie zaszkodzić przeciwnikowi, w efekcie czego będzie on mniej efektywny podczas potyczek. Ważne, aby nie skupiać się na tankach, którym zadamy zwyczajnie marne obrażenia, co jest nieopłacalne.


Jajko Męcika i lokalizowanie Abatura

Bohater opierający się na swojej umiejętności maskowania (np. Nova) może w łatwy sposób zlokalizować miejsce położenia jajka Męcika czy Abathura i zlikwidować go. Jajko Męcika czy też postać Abatura zwykle możemy znaleźć pomiędzy najbliższą wieżą a fortem, rzadziej w trudniej zlokalizowanych miejscach, po których bohaterowie zwykle nie biegają.

Zniszczenie prawdziwego jajka czy zabicie Abatura może bardzo pomóc waszej drużynie, gdyż Ci bohaterowie stanowią solidne wsparcie dla bohaterów przeciwnych. Dlatego warto od czasu do czasu rozejrzeć się po mapie w celu zlokalizowania tych obiektów.


To tyle jeśli chodzi o moje porady. W przyszłych artykułach postaram się na rozpisanie mechanik pojedynczych bohaterów. Życzę wszystkim początkującym graczom powodzenia w rozgrywkach! Do zobaczenia w Nexusie!

zvr
Twoja reakcja
R E K L A M A
Kategorie
Heroes of the Storm

20 letni redaktor, który swoją działalność na portalu MMO24 rozpoczął na początku 2017 roku. Zapalony gracz gier w stylu retro oraz tytułów charakteryzujących się wysokim poziomem trudności.