Obecnie NAJLEPSI ADC – Top 3| Kim warto grać #1

źródło staystyki - Lolking.net

Czerwcowy ranking ADC!

Ostatnio lekko się przekwalifikowałem i postanowiłem chwilowo opuścić moją rolę supporta, na rzecz sprawdzenia się jako strzelec! Jako iż kocham statystyki i ufam im bezgranicznie, uznałem, że będą one najlepszym drogowskazem, prowadzącym do prawidłowego wyboru postaci – tak, aby się nie zrazić.


Padło na jedną z najnowszych postaci – Xayah! Mimo nieprzekraczającego 50% win rate, wybrałem tę bohaterkę, ponieważ wiem, że jej WR nie jest jeszcze wystarczająco obiektywny, ze względu na fakt, iż wielu graczy sięga po nią z czystej ciekawości, co ma zły wpływ na jej statystyki.


Tabela – statystyki wszystkich ADC!

Top 3 ADC!

W świętej trójce najlepszych strzelców według mnie znajduje się przede wszystkim Caitlyn! Statystyki mówią same za siebie! Bohaterka wygrywa ponad 52% wszystkich swoich gier oraz jej wskaźnik ban rate, jest bardzo wysoki jak na strzelca. Mnie osobiście jej styl gry nie przypadł do gustu, jednak w zestawieniu top 3 znajduje się również moja ulubienica… Xayah!

Sytuacja Xayah zaczyna się już normować, to samo można powiedzieć o Rakanie (wiecie o co chodzi?). Po jej premierze ciężko było ją gdzieś złapać, ponieważ gracze banowali ją na potęgę. Nasza ptaszyna na długo pozostanie w topce, za sprawą swojego IDEALNEGO skill setu, który jest totalnie op!

Do naszego rankingu kwalifikuje się również Draven, prawdziwi mistrz single dmg, moje nemezis – a do tego snajper!


Tak przy okazji, patrząc na moje ostatnie gry – Vayne również zasługuje na pewne wyróżnienie, aczkolwiek Nocna Łowczyni przegrywa z powyższymi strzelcami pod bardzo istotnym względem. Mianowicie chodzi o walki drużynowe. Vayne to indywidualistka i w obecnej mecie nie czuję w niej zagrożenia, kiedy dochodzi do grupowych starć. Podczas jej okresu świetności, kiedy to była najlepszym adc w grze – gracze wykształcili sobie nawyk do jej automatycznego focusowania.

Dodatkowo warto wspomnieć o nadal nieużywanym Kog’Mawie, który jest prawdziwą kosą, szczególnie w duecie z Lulu – jednak wciąż nikt nie chce nim grać, czego nie rozumiem.

R E K L A M A

A jak waszym zdaniem powinna wyglądać topka najlepszych ADC w obecnej mecie? Czekam na wasze propozycje!

zvr
Twoja reakcja
R E K L A M A
Kategorie
League of Legends

W League of Legends gram długo, pamiętam, że wtedy wychodziła Ahri. Zawzięcie walczę o diament z umiarkowanym skutkiem :D. Support od urodzenia, uwielbiam kraść kille! Najbardziej w grach lubię dreszcz emocji i rywalizację! Na MMO24.pl zajmuję się PR, pisaniem artykułów oraz tworzeniem video.