Corki mid – mały yordl powraca na środkową aleję!

Wielki powrót Corki'ego na środkową aleję!...

Corki mid

Nasz mały yordl jest jednym z bezpieczniejszych wyborów na środkową linię. To jednak nie oznacza, że nie potrafi oddać przeciwnikowi! Nawet w początkowej fazie gry potrafi zadać pokaźną ilość obrażeń. Wraz z upływem czasu Corki zyskuje na swojej sile. Po zakupieniu trzech przedmiotów jego obrażenia są ogromne.

Widząc zmiany, które otrzymuje myślałem, że nie wyjdzie mu to na dobre. Po zagraniu nim kilku gier jestem pod wrażeniem potencjału tej postaci. Duże obrażenia, mocny zestaw umiejętności oraz presja na mapie wywierana przez pojawiające się w bazie paczki tworzą niesamowicie silnego bohatera.


Statystyki

Powrót Corki’ego rozpoczął się w patchu 7.12, od tego czasu częstotliwość jego wyboru drastycznie wzrosła.

Win Rate: 49.89%

Play Rate: 5.08%


Build

Trinity Force

Jest kluczowym przedmiotem dla Corki’ego. Sheen doskonale współdziała z naszymi umiejętnościami co po szóstym poziomie pozwala nam lepiej odpowiadać na zaczepki przeciwnika. Miłym dodatkiem jest także 20% skrócenia czasu odnowienia.

R E K L A M A

Sorcerer’s Shoes

Są to najlepsze buty dla tej postaci. Nasze obrażenia składają się w większości z magicznych, a przebicie odporności na magię tylko zwiększa nasz potencjał. Oczywiście można je zastąpić Ninja Tabi lub Mercury’s Threads.

Infinity Edge

Nie należy zapominać, że mimo zadawanych magicznych obrażeń, nasze umiejętności skalują się z wraz z ilością naszego AD. Nie muszę raczej mówić dlaczego znalazł się tutaj ten przedmiot, jego statystyki mówią same za siebie.

Statikk Shiv

Corki czerpie swoją siłę z autoataków. Statikk Shiv dzięki swojej ładowanej umiejętności wzmacnia je niesamowicie zwiększając nasze obrażenia. Posiadając te 3 przedmioty przeciwny ADC lub midlaner może mocno się zdziwić patrząc na swój znikający pasek zdrowia. Dodatkowa prędkość ataku oraz szansa na obrażenia krytyczne to wszystko o czym marzy postać opierająca się na autoatakach.

Rapid Firecannon

Przedmiot posiada te same zalety co Statikk Shiv, różni się jedynie umiejętnością ładowaną, która zwiększa zasięg naszego kolejnego autoataku. Corki nie posiada zbyt dużego zasięgu, a dzięki temu przedmiotowi nadrabia trochę tą wadę.

Jako ostatni przedmiot najlepszym wyborem byłby Guardian Angel lub Mercurial Scimitar. Jeśli nie mamy potrzeby zakupu jednego z nich możemy zakupić inny, który będzie nam odpowiadał.


Czary przywoływacza

Najlepszym i najczęstszym wyborem wśród graczy jest zestaw Exhaust + Flash. Jeśli jesteśmy pewni siebie możemy zrezygnować z pierwszego z nich i spróbować zagrać z Teleportem co zwiększy presję na mapie.

 


Runy

9x Greater Quintessence of Attack Speed

9x Greater Mark of Attack Damage

9x Greater Seal of Scaling Health

9x Greater Glyph of Magic Resist


Masterki

Thunderlord’s Decree

Warlord’s Bloodlust

zvr
Twoja reakcja
R E K L A M A
Kategorie
League of Legends

Mam 17 lat i niedawno rozpocząłem swoją przygodę w MMO24.pl, jestem graczem kochającym wszelkiego rodzaju imprezy związane z e-sportem. Moimi ulubionymi grami są Hearthstone i oczywiście League of Legends. W wolnych chwilach poświęcam się pisaniu artykułów oraz muzyce! :D