Daltoniści – jak oni widzą świat League of Legends?

Przyjrzyjmy się części społeczności, którą współtworzymy...

Zastanawialiście się kiedyś jak daltoniści widzą League of Legends?


Daltoniści i League of Legends

Zacznijmy od tego czym jest daltonizm. Jest to wada wzroku polegająca na błędnym rozpoznawaniu kolorów np. osoba nie będąca daltonistą będzie widziała kolor zielony, a inna osoba posiadająca tę wadę wzroku zobaczy barwę czerwoną. Dotyka ona w najczęstszym przypadku mężczyzn. Wyróżnianych jest kilka rodzajów daltonizmu. Najbardziej znanymi są protanopia, trianopria oraz deuteranopia.

Tak tęczę widzą osoby mające deuteranopię.

Wielu graczy League of Legends jest daltonistami, nawet profesjonaliści. Z tego powodu Riot chce zmieniać grę, aby każdy mógł czerpać z niej przyjemność. Przykładem są zmiany w kolorystyce minionów oraz umiejętności postaci.

Daltoniści na scenie esportowej

Najbardziej znanymi nam są Sneaky, Jensen, Hai. Po wyjściu Pulsefire Caitlyn mieli problemy z jej superumiejętnością, która była praktycznie niewidoczna.

Krótki wywiad ze Sneaky’m na temat daltonizmu:

Jak daltoniści widzą to co dzieje się w grze?

Tutaj odsyłam was do kolejnego filmiku na temat rozgrywki jak i samej wady wzroku.

R E K L A M A

zvr
Twoja reakcja
R E K L A M A
Kategorie
League of Legends

Mam 17 lat i niedawno rozpocząłem swoją przygodę w MMO24.pl, jestem graczem kochającym wszelkiego rodzaju imprezy związane z e-sportem. Moimi ulubionymi grami są Hearthstone i oczywiście League of Legends. W wolnych chwilach poświęcam się pisaniu artykułów oraz muzyce! :D