E-sport to też sport? Riot udowadnia, że tak!

Twórcy League of Legends, czyli Riot Games w odpowiedzi na negatywne głosy w stronę e-sportu przygotowali film....

Wiele znanych osobistości pozwalało sobie krótko stwierdzić, że e-sport wcale nie jest sportem. Twórcy League of Legends, czyli Riot Games w odpowiedzi na negatywne głosy w stronę e-sportu przygotowali film dementujący każde ze słów twierdzących o braku miejsca dla gier komputerowych wśród innych sportów.

E-sport to nie tylko sport. To nasz sport.


“To nie jest sport, jeśli się nie pocisz.”

Zanim staniemy po którejkolwiek ze stron tego sporu, zastanówmy się – czym właściwie jest sport? Czy sport nie polega na umiejętnościach, rywalizacji i emocjach? Moim zdaniem tak i nie można odebrać grom żadnego z tych trzech aspektów. E-sport gromadzi przed ekranami miliony osób żądnych akcji w ich ulubionej grze i wraz z jego rozwojem tworzy nowe perspektywy dla graczy – takich jak zawodowa rywalizacja, której stawką są ogromne pieniądze.

zvr
Twoja reakcja
R E K L A M A
Kategorie
League of Legends

Kamil “Kejmil” Klofczyński – Redaktor działu MMORPG, autor literatury pięknej, kinomaniak.

  • Bartosz Skórka

    Czy “e-sport to sport?” To że ma w nazwie sport wcale tego nie oznacza. To, że oglądają go miliony, też wcale tego nie oznacza (głupie seriale też mają taką oglądalność). Że zawodnicy trenują, chodzą do psychologów, mają przygotowane diety etc. – też tego nie oznacza. (aktorzy robią to samo, a nie nazywasz ich sportowcami :). Współzawodnictwo? Masz ją na każdym etapie swojego życia. Jedyna kwestia jaka pozostaje to intelektualna rozgrywka, jeżeli ja miałbym porównać jakikolwiek sport do”e-sportu” to byłby to szachy. Których nomen omen nie ma na olimpiadzie. Więc tak dla mnie “e-sport” to żaden sport tylko rozrywka. I nie da rady mamie powiedzieć muszę iść potrenować przed komputerem 4h przed zawodami. NO_WAY BRO.