League of Legends – Tristana – poradnik! [aktualizacja 2017]

Poradnik - Tristana - aktualizacja!...

Aktualizacja!

Poradnik Tristana – wstęp:

Po reworku zabójców większość ADC nie ma z czego się cieszyć.  Jednak Tristana dzięki swojej mobilności jak i ogromnym obrażeniom jest w stanie poradzić sobie ze wszelkimi przeciwnościami.

Duży potencjał do carrowania i łatwa farma, to idealny strzelec dla początkujących.


Zobacz także:


Poradnik Tristana – umiejętności

Czary:Błysk SummonerFlash Uzdrowienie SummonerHeal

Kolejkowanie umiejętności: W pierwszej kolejności ulepszamy TristanaE [E], następne dodajemy punkty w umiejętność TristanaQ [Q]


Poradnik Tristana – Polecany Build

Inwestujemy głównie w przedmioty zwiększające nasze obrażenia. To przekłada się również w szybkość czyszczenia minionów, co i tak dzięki naszej umiejętności TristanaE [E] nie stanowi problemu.

Startujemy z Doransblade Mieczem Dorana i miksturami HealthPotion

 1. huragan-runaana Huragan Runaan
 2. Infinity_Edge_item Ostrze Nieskończoności
 3. 3006_Berserkers_Greaves Obuwie Berserkera
 4. Rapid_Firecannon_item Ognista Armata
 5. The_Bloodthirster_item Krwiopijec
 6. Lord_Dominik's_Regards_item Pozdrowienia Lorda Dominika

[advert id=”64714"]

R E K L A M A

Poradnik Tristana – runy

 • Większy znak obrażeń od ataku x8
 • Większy znak szansy na trafienie krytyczne x1
 • Większa pieczęć pancerza x9
 • Większy glif odporności na magię x9
 • Większa esencja prędkości ataku x3

Można powiedzieć, że korzystamy ze standardowego zestawu run dla ADC. Większy znak szansy na trafienie krytyczne daje nam interesujące obrażenia we wczesnej fazie gry.


Poradnik Tristana – masterki

Tristana Masterki

[a[advert id=”64714"]p>


Gra na linii:

 • Staramy się jak najszybciej osiągnąć przewagę farmy nad naszym przeciwnikiem, a to za sprawą naszej umiejętności pasywnej.
 • Obijamy przeciwników z TristanaE[E],[E]śli poziom zdorowia wrogiego bohatera spadnie poniżej 50%, to wskakujemy na niego i staramy się go dobić.
 • Warto zbierać golemy z jungli dzięki naszemu TristanaE[E].[E]e zadadzą nam one za dużo obrażeń.
 • Pushujcie linie i starajcie się jak najszybciej wziąć pierwszą wieże.
 • W późniejszej fazie gry trzymamy się z daleka i obijamy przeciwników. Pamiętajcie żeby nie wskakiwać na nich za pomocą TristanaW [W],[W] nie my inicjujemy walkę!

Tipy do gry Tristaną

 • Waszego TristanaE [E] [E]na używać na budowlach! Zadaje to obrażenia wieżom i również spore obrażenia obszarowe
 • Nie skaczcie przeciwnikowi na głowę! Gdy już gonicie przeciwnika doskakujcie w miejsce, do którego sięga wasz atak podstawowy.
 • Wasze TristanaW [W] [W]etuje się po zabiciu przeciwnika lub asyście, dzięki temu, gdy jesteśmy nafeedowani możemy w łatwy sposób zabić przeciwnika pod jego wieżą
 • W walkach drużynowych starajcie się użyć waszej umiejętności TristanaR[R],[R]k aby przeciwnik, w którego trafiliśmy zderzył się ze swoim teamem
 • Przed użyciem doskoku obliczcie ile zada kombo waszych umiejętność TristanaE[E]+[E]g class="alignnone wp-image-67941" src="http://mmo24.pl/wp-content/uploads/2016/12/TristanaR.png" alt="TristanaR" width="35" height="35">[R],[R]asem będziecie musieli się zdać tylko na tę kombinację.

[adv[advert id=”64714"]


Podsumowanie:

Tristana to idealna postać do carrowania gier. Duże obrażenia, mobilność i ulti, które odpowiednio użyte da nam przewagę w walkach drużynowych. Czego chcieć więcej? Dobrego supporta najlepiej Blizzcranka.


Czytaj kolejny artykuł – Scroll Down!


Autor: Fuzion

Spis Treści:

 1. Wprowadzenie
 2. Plusy i Minusy
 3. Skille
 4. Runy i Masterki
 5. Czary Przywoływacza
 6. Build
 7. Skills Order
 8. Zachowanie w grze
 9. Przeciwnicy Tristany
 10. Zakończenie

Wprowadzenie 

Chciałbym wam zaprezentować bardzo ciekawą postać – Tristanę. Wielu graczy niedocenia jej potencjału i uważa ją za słabego ADC. Co więcej, według potocznej opinii, Tri nie dorównuje pozostałym przedstawicielom tej klasy. Co ciekawe, sam tak uważałem, do czasu aż rozegrałem kilka gier Tristaną. Dziś, Tri to mój main i w tym poradniku, postaram się wam pokazać, że małe jest piękne, silne i  w dodatku odlotowe!

Słabe i mocne strony

Plusy 

 • + Ogromny range na 18 poziomie (703)
 • + Darmowy boost do Attack Speed (Q)
 • + Dobry farma – (Pasywne z E)
 • + Świetny mechanizm ucieczki (W)
 • + Ignite (E)
 • + Knockback zadający duże obrażenia (Ulti)
 • + Potęga w Late

Minusy:

 • – Słaba w początkowych fazach gry
 • – Brak umiejętności skalujących się z AD

Skille – przejdźmy do umiejętności jakimi dysponuje nasza rakietowa dziewczyna.

Pasyw

Zwiększa zasięg Tristany za każdym razem, gdy zyskuje nowy poziom.

Rzecz która sprawia, że Tristana jest Tristaną i różni się od innych AD Carry. Nasz pasyw pokaże co potrafi dopiero w late, ale już w mid można odczuć pierwsze, pozytywne skutki. Zapewnia nam bezpieczną odległość w Teamfightach, co umożliwia zabicie przeciwnika zanim ten zdoła do nas podejść.

Q

Zwiększa Attack Speed Tristany o 30 / 45 / 60 / 75 / 90% na 7 sekund
Cooldown 20 sekund
Koszt 80 many

Darmowy boost do AS pozwalający na zakup przedmiotów AD jako pierwsze. Musicie pamiętać o CD, które jest ogromne, więc używajcie tej umiejętności rozważnie

W

Tristana strzela w ziemię, by przelecieć w inny obszar. W miejscu lądowania zadaje obrażenia okolicznym jednostkom i spowalnia je na 2.5 sekundy. Zadaje przy tym 70/115/160/205/250 (+0.8)pkt. obrażeń magicznych oraz spowalnia okolicznych wrogów o 60% w miejscu lądowania.
Cooldown 22 / 20 / 18 / 16 / 14 sekund
Koszt 80 many

Bardzo dobry sposób ucieczki o sporym zasięgu. Jedyne do czego mogę się przyczepić to fakt, że ten skill robi bardzo małe obrażenia. Plusem natomiast jest wyzerowanie CD do 0 przy zabiciu lub asyście.

E

Po zabiciu jednostki pocisk Tristany wybucha, zadając obrażenia pobliskim wrogom. Może być użyte w celu zadania obrażeń wraz z upływem czasu i obniżenia efektów leczenia.
Biernie: Zabici przez Tristanę przeciwnicy wybuchają, zadając 50/75/100/125/150 pkt. obrażeń magicznych pobliskim wrogom.
Użycie: Wybuchowy Strzał rozrywa przeciwnika, zmniejszając skuteczność działających na niego efektów leczących i regeneracji zdrowia o 50% oraz zadając mu 110/140/170/200/230 (+1) pkt. obrażeń magicznych w przeciągu 5 sekund.
Cooldown 16 sekund ; Koszt 50 / 60 / 70 / 80 / 90 many

Świetny skill, mini ignite, a jego pasyw pomaga nam w farmieniu. Niestety lekko pcha linię.  Po ostatnim buffie zasięg tej umiejętności rośnie co poziom.

R

Tristana ładuje wielki pocisk do swojej broni i strzela w przeciwnika. Pocisk zadaje obrażenia magiczne i odpycha wroga.
Tristana strzela w przeciwnika ogromną kulą armatnią. Zadaje ona 300/400/500 (+1.5) pkt. obrażeń magicznych oraz odrzuca otaczające jednostki do tyłu na odległość 600/800/1000.
Cooldown 60 sekund
Koszt 140 many

Nasze ulti. Drugie i najlepsze nasze CC, knockback zadający ładne obrażenia w early. Można kombinować z tym na wiele sposobów. Najpopularniejszą sztuczką, jest skok za przeciwnika ( „W” ) i wepchnięcie go pod wieżę przy użyciu ulti, ale to tylko jedno z wielu zastosowań. Ma bardzo mały CD, więc nie bójcie się go często używać.

Runy i Masterki

Czary przywoływacza – jakie wybieramy spelle?

Wariant I

Najlepszy wybór na chwilę obecną to Flash. Cleanse przyda nam się gdy zostaniemy „zfocusowani” (co się na pewno stanie) lub będziemy mieć na sobie ignite’a lub Exhausta.

Wariant II

Wybieramy tę opcję gdy w przeciwnym teamie jest mało postaci z CC i jeśli czujemy, że nasze E nie wystarcza. Wówczas możemy wybrać silniejszego Ignite’a.

Reszty SS osobiście nie polecam

Build

Start

Early

 

Mid

Late

   

Skills Order

Zachowanie w grze

Early

 • Na początku nie jesteśmy w stanie zrobić zbyt wiele. Naszym głównym zadaniem jest po prostu farmienie jak każdy ADC. Mamy to ułatwione dzięki pasywce „E”. Po osiągnięciu poziomu 6 możemy rozpocząć naszą serię zabójstw. Staramy się harrasować przeciwnika przy pomocy „E”, a gdy ma mało HP możemy pokusić się o zdobycie pierwszego killa. Doskakujemy, kilka AA i na koniec ulti, dzięki temu powinniśmy złapać fraga. Bardziej ogarnięci mogą wykonywać Dive’y, szybko zabijamy przeciwnika a dzięki resecie CD szybko odskakujemy na bezpieczną odległość.

Mid

 • Zaczynamy odczuwać większy zasięg naszych AA, dzięki temu możemy zwiększyć dystans w bezpośrednich starciach. Zaczynają się pierwsze teamfighty, z powodu zasięgu możemy pozwolić sobie na bezpieczniejszą pozycję, tuż za sojusznikami. W niektórych miejscach możemy prowadzić ostrzał przez ściany.

Late

 • Tutaj Tristana staje się potworem, jej zasięg osiągnął maximum. My możemy z łatwością atakować przeciwnika, a ten żeby zrobić cokolwiek, musi podejść do nas. To całkiem przyjemne, gdyż możemy go wypchnąć za pomocą naszego ulti i zacząć zabawę od nowa. W teamfightach stoimy za naszymi sojusznikami i bezpiecznie prowadzimy ostrzał. Jeśli jednak jakimś cudem nas złapią, to odskakujemy w bezpieczne miejsce i dalej naparzamy wykorzystując nasz nieziemski range.

Przeciwnicy Tristany

Dochodzimy już do końca, a więc czas przedstawić obecnie postacie, które są słabe/silne przeciwko rakietowemu Yordlowi.

Słabi przeciwko Tristanie:

  

Silni przeciwko Tristanie:

Zakończenie

No i to by było na tyle. Mam nadzieję, że udało mi się was zainteresować Tristaną i przychylnym okiem spojrzycie na tego ADC. Trzymajcie się ciepło i do następnego razu!

zvr
Twoja reakcja
R E K L A M A
Kategorie
League of Legends

Marcin "Ganisz" Rausch, założyciel i redaktor naczelny portalu - dla mnie celem grania jest przede wszystkim FUN i społeczność graczy, bez której nawet najlepszy tytuł można wyrzucić do kosza. Jestem ojcem i mężem, ale zawsze będę graczem! Ulubione powiedzonka: "Baw się, życie kabaretem jest" , "GL, HF!"