Poradnik Zyra, lepiej uważaj na ciernie!

Poradnik Zyra, pokaże Ci jak wykorzystać moc, tej z pozoru niewinnej i delikatnej postaci. Poznaj potęgę cierni i zniszcz swoich wrogów!...

Poradnik Zyra!

Zyra – Wiedźma Cierni i nieformalna królowa dolnej alejki. Postać, która będąc supportem, może zadać największe obrażenia w drużynie, wręcz wysadzając przeciwników. Poradnik Zyra, pomoże Ci poznać i w pełni wykorzystać jej potencjał. Zapraszam do lektury!


Zobacz także:


Poradnik Zyra – umiejętności

Zalecane czary przywoływacza: SummonerFlash Błysk, exhaust Wyczerpanie lub SummonerFlash Błysk, ignite Podpalenie

Zalecany trinket: Strażniczy_Totem Strażniczy totem, który na 9 poziomie zamieniamy na Zmiana_Soczewki_Wyroczni Zmianę soczewki wyroczni

Rozwój umiejętności: w pierwszej kolejności rozwijamy do trzeciego poziomu nasze [Q] – Śmiercionośne kolce Poradnik Zyra q, by zoptymalizować nasze obrażenia. Następnie maksujemy [E] – Korzenny uścisk Poradnik Zyra e, by móc częściej więzić naszych przeciwników. Gdy nasze [E] będzie na piątym poziomie, kończymy ulepszać nasze [Q].

[advert id=”66069"]


Poradnik Zyra – zalecany build

Głównymi atutami Zyry są jej ogromne obrażenia zadawane w czasie oraz efekty kontroli tłumu. Dzięki tym drugim sprawdza się ona w roli supporta, natomiast te pierwsze, czynią ją jednym z aktualnie najsilniejszych wspierających. Dlatego też, podczas kupowania kolejnych przedmiotów, będziemy kierować się tym, co daje nam możliwie dużo mocy umiejętności i magicznej penetracji.

Zaczynamy klasycznie, jak większość magicznych supportów, czyli: Ostrze_Złodziejki_Czarów_przedmiot oraz 3 x biscuit

R E K L A M A

Następnie budujemy:

 1. Oko_Obserwatora_przedmiot Oko obserwatora
 2. Obuwie_Maga_przedmiot Obuwie maga
 3. Udręka_Liandry'ego_przedmiot Udręka Liandry’ego
 4. Kryształowy_Kostur_Rylai_przedmiot Kryształowy kostur rylai
 5. Kostur_Pustki_przedmiot Kostur pustki
 6. Zabójczy_Kapelusz_Rabadona_przedmiot Zabójczy kapelusz rabadona

Zyra nie jest klasycznym supportem, dlatego odradzam przedmioty takie jak Odkupienie Odkupienie, nawet jeśli są one aktualnie dobre. Opcjonalnie w naszym buildzie możemy zdecydować się na: Roszczenie_Królowej_Lodu_przedmiot Roszczenie królowej lodu lub Zhonya Hourglass Klepsydrę zhonyi.

[a[advert id=”66069"]p>


Poradnik zyra – runy

 • Znaki: 9 x Magiczna penetracja
 • Pieczęcie: 9 x Pancerz
 • Glify: 9 x Odporność na magię
 • Esencje: 3 x Moc umiejętności

Poradnik Zyra runy


Poradnik Zyra – specjalizacje

Poradnik Zyra masterki


Poradnik Zyra – gra na linii

 • Zyra od samego początku posiada ogromne obrażenia i potencjał do pushowania linii. Postaraj się to wykorzystać, nękając przeciwnika i nie pozwalając mu na farmienie.
 • Jeśli uda Wam się przepchnąć linie pod wieżę wroga, koniecznie zadbaj o wizję. Pamiętaj, że przeciwny jungler może być w pobliżu.
 • Nie marnuj many i umiejętności. Wstrzymaj się ze swoim [Q] [Q]href="http://mmo24.pl/wp-content/uploads/2016/12/Poradnik-Zyra-q.png" rel="attachment wp-att-67458">Poradnik Zyra q, do czasu, gdy przeciwnik podejdzie do Twoich sadzonek. Nie używaj swojego swojego [E] [E]href="http://mmo24.pl/wp-content/uploads/2016/12/Poradnik-Zyra-e.png" rel="attachment wp-att-67459">Poradnik Zyra e gdy czujesz, że możesz nie trafić. Pamiętaj, że jest to doskonały mechanizm obronny!
 • Uważaj na inicjację ze strony wroga.  Nie daj się złapać, ponieważ należysz do „papierowych” supportów.

[adv[advert id=”66069"]


Poradnik Zyra – mini tipy

 • Staraj się inicjować walki w miejscu, gdzie masz dużo sadzonek. Zwiększy to Twoje obrażenia.
 • Pamiętaj, że Twoje [R] Poradnik Zyra r wzmacnia Twoje rośliny, należy użyć go nie tylko do podbicia przeciwnika, ale także do ulepszenia ich podczas walki.
 • Warto rozwijać swoje rośliny podczas walki ze smokiem lub baronem, one nie tylko zadają im obrażenia, lecz w trudnych momentach, mogą je przytankować!
 • Twoje rośliny nakładają spowolnienie, gdy zbudujesz Kryształowy_Kostur_Rylai_przedmiot. Gdy nie masz zasięgu, by użyć umiejętności na uciekającym przeciwniku, zagraj [W] Poradnik Zyra w + [Q] Poradnik Zyra q, by zwiększyć swój zasięg i spowolnić go za pomocą rośliny!

Poradnik Zyra – podsumowanie

Zyra jest aktualnie jednym z najsilniejszych supportów. Posiada ogromną moc i dobrze zagrana, może odwrócić losy gry. Nie zdziwcie się, jeśli po grze spojrzycie na zadane obrażenia i zobaczycie, że to ona, najmocniej dała się we znaki przeciwnikowi.

Kto sięga po kwiat, winien uważać na ciernie.


Czytaj kolejny artykuł – Scroll Down!

zvr
Twoja reakcja
R E K L A M A
Kategorie
League of Legends