Ziggs ADC bombowo przejmuje metę!

Ziggs ADC, brawurowo wdarł się do mety na dolnej alejce w sezonie 7. Sięgają po niego nawet profesjonalni gracze. Sprawdź dlaczego warto tego spróbować!...

Ziggs ADC wchodzi do użycia

Każdy z nas spotyka graczy, którzy mówią, że znaleźli nowy, genialny sposób gry daną postacią. W większości te pomysły są nieudane, a wyśmienity wynik jest kwestią jednej, przypadkowej gry.

Czasem jednak zdarza się, że nieszablonowe zagrania zaczynają działać, a postać przebija się do świadomości graczy, tak jak w tym przypadku.

Co jakiś czas zmiany zachodzące w grze, powodują drastyczne odwrócenie się mety. Tym sposobem Varus trafił na środkową aleję, a podczas Mistrostw Świata sezonu 5 Kennen grany był głównie na dolnej alei, jako adc.

Teraz, podobna zmiana dotyka kolejnego range’a. Przed państwem Ziggs ADC!

[advert id=”66069"]


Dlaczego akurat Ziggs?

Przyczyn, przez które Ziggs coraz częściej występuje w roli strzelca, jest kilka.

  • posiada ogromny potencjał zarówno w pushowaniu linii, jak i obijaniu przeciwników
  • bardzo szybko niszczy wieże
  • posiada możliwość ucieczki, z równoczesnym podbiciem przeciwnika

Sprzyja temu również aktualne osłabienie roli adc oraz wypadnięcie Ziggsa z mety na środkowej alei. Ponadto, daje to możliwość wyboru ad midlainera, takiego jak Yasuo lub Talon.

R E K L A M A

Co istotne podczas samej rozgrywki, Ziggs ADC jest budowany pod magiczne obrażenia, a co za tym idzie, jego build nie odstaje od normalnego, stosowanego na midzie. Krótko mówiąc, nadal jest on budowany jako ap carry, z tą różnicą, że gra na pozycji ad carry.

[a[advert id=”66069"]p>


Ziggs ADC – rozgrywka

W ramach zapoznania się z tym wyborem, zobaczcie krótką rozgrywkę w wykonaniu Doublelifta. Polecam zwrócić uwagę na to, w jak szybkim tempie Ziggs niszczy wieże.

Prekursorem tego pick’u był „Shiphtur”, były midlainer Team Liquid. Ostatnio sięga po niego coraz więcej profesjonalistów z Europy. Jego działanie testuje między innymi Rekkles.

Czy dane nam będzie zobaczyć Ziggsa w roli adc podczas zbliżających się rozgrywek LCS? Kto wie… przekonamy się już niebawem.


Czytaj kolejny artykuł – scroll down!

zvr
Twoja reakcja
R E K L A M A
Kategorie
League of Legends