10 najbardziej wyczekiwanych MMO 2018. roku

Myślę, że w miarę bezpiecznie będzie powiedzieć, iż najbardziej wyczekiwane produkcje 2017. roku są już za nami. Czas zatem na listę 10 najbardziej wyczekiwanych MMO w roku przyszłym. Project...

Myślę, że w miarę bezpiecznie będzie powiedzieć, iż najbardziej wyczekiwane produkcje 2017. roku są już za nami. Czas zatem na listę 10 najbardziej wyczekiwanych MMO w roku przyszłym.

Project W

O ile o Project W nie wiemy jeszcze za wiele. Mamy prawo wyczekiwać tego tytułu z wielką niecierpliwością ze względu na jego twórców. Studia Kakao Games (Twórcy Black Desert Online) i Bluehole (Twórcy TERA Online) ze względu na swój ogromny sukces, wiedzą o grach MMO bardzo wiele. Mam nadzieję zatem, że w kolaboracji tych dwóch gigantów otrzymamy coś więcej, niż dobre doznania wizualne.

Bless

Mam delikatne obawy, jeśli chodzi o Bless, jednak nie mogło go zabraknąć w zestawieniu najbardziej wyczekiwanych MMO przyszłego roku, bo bez wątpienia na tę produkcję czeka wielu. Co prawda, tytuł upadł i jest to jedynie jego powrót, choć mam nadzieję, że powróci w wielkim stylu.


New World

Jest to kolejny tytuł, o którym nie wiemy zbyt wiele, choć wyczekujemy go równie mocno, co innych produkcji w tym zestawieniu. Budżet Amazon Studios jest ogromny – nie może więc wyjść z tego nic złego.


Chronicles of Elyria

Chronicles of Elyria należy do tych MMO, których twórcy mają bardzo ambitne plany, jednak nie zawsze wszystko idzie po ich myśli. Na rok 2018. zapowiedziano wersję beta gry, nazwaną VoxElyria, jednak przed jej uruchomieniem, nie dowiemy się, jak wiele nam zaoferuje.


World of Warcraft – nowy dodatek

Myślę, że dla każdego fana gier MMORPG, trudno jest się nie ekscytować nowym rozszerzeniem do World of Warcraft. Nie zważając na postępy w grze, każdy z nas ma choćby najmniejsze wspomnienia z Azeroth. Mam zatem nadzieję, że o nowym dodatku dowiemy się więcej podczas BlizzConu, który odbędzie się już w przyszły weekend.


The Elder Scrolls Online – nowy dodatek

Po wydaniu DLC Clockwork City, studio Zenimax zobowiązało się do wydawania dodatku w The Elder Scrolls Online co roku. Zatem czekamy, co tym razem twórcy wprowadzą do Tamriel. Najwięcej spekulacji skupia się na Wyspach Summerset, niemniej interesujący byłby jednak powrót do Morrowind.

R E K L A M A

Pantheon: Rise of the Fallen

Nadchodzi – powrót do grupowych poszukiwań, walk i przemierzania lochów. Visionary Realms i Brad McQuaid zapowiedzieli na 2018. rok nową, bardzo ambitną produkcję w formule EverQuest. Do ukończenia produkcji pozostały ostatnie szlify. Z szumnych zapowiedzi – jest na co czekać.


Camelot Unchained

Minęło wiele czasu, jednak Mark Jacobs znów wyobraził sobie mroczny czas dla Camelotu i zapowiedział publiczne testy gry na 2018. rok. Czy to droga do długo wyczekiwanej premiery? Na to pytanie odpowiedź znają tylko ludzie w studiu City State Entertainment.


Ashes of Creation

Wszystkie gry z listy „najbardziej wyczekiwanych MMO 2018. roku” obiecują bardzo wiele, jednak żadna produkcja nie jest tak szumnie zapowiadana jak Ashes of Creation. Pytanie, czy twórcy dadzą radę i spełnią to, czym spopularyzowali swój tytuł. O tym dowiemy się już za 6 tygodni, gdyż właśnie wtedy rozpoczną się pierwsze testy alpha gry.


Crowfall

Crowfall jest jedną z tych gier, których potencjał jest ogromny przez swoją otwartość. Bardzo rozwinięty system rzemiosła, własne królestwa, wojny, oblężenia  – owe aspekty zapowiadają naprawdę świetną produkcję. Wszystko wskazuje na to, że Crowfall będzie prawdziwym hitem wśród MMORPG i nie tylko.


Podsumowując 2018. rok wśród najbardziej wyczekiwanych MMO

Po krótce, 2018. rok zapowiada się wiele lepiej, jeśli chodzi o gry MMO, niż obecny. Co roku jednak można powiedzieć to samo – a tak naprawdę wszystko się okaże dopiero podczas premier.

zvr
Twoja reakcja
R E K L A M A
Kategorie
MMORPG

Kamil "Kejmil" Klofczyński - Redaktor działu MMORPG, autor literatury pięknej, kinomaniak.