Conqueror’s Blade – MMORPG z elementami RTS, gdzie liczy się tylko PvP!

Conqueror's Blade to MMO z elementami RTS, które wydaje się być idealną grą dla każdego fana PvP i walk w stylu Total War! Jeśli wszystkie obietnice zostaną spełnione, to...

Conqueror’s Blade

Conqueror’s Blade to MMORPG z elementami RTS i wszystko kręci się wokół PvP? Dodajmy do tego gameplay niczym z Total War i w sumie brzmi tak, że nie muszę już czekać na żadną inną grę!

Conqueror’s Blade znany wcześniej pod nazwą War Rage jest produkcją chińskiego studia NetEase, które pokazało najnowszy gameplay podczas tegorocznego E3. Twórcy ochrzcili ten typ gry jako Action Real-Time Tactics (ART), ponieważ poza naszym bohaterem dowodzimy jednostkami, które biorą udział w bitwie! Brzmi i wygląda bosko!


O co chodzi z Conqueror’s Blade?

Gra skupia się na walce pomiędzy graczami, przede wszystkim wariant obrony i ataku podczas podboju poszczególnych prowincji, w tym oblężenia miast i fortec. Skupiamy się na kontroli naszego bohatera, który dowodzi własnymi jednostkami na polu bitwy.

Na start wybieramy jednego z siedmiu dostępnych bohaterów, a raczej archetypów opartych na broni. Dostęp do każdego typu będziemy zdobywać poprzez rozwój naszego bohatera.

Na dziś gra oferuje 10 typów jednostek, które można przywołać na pole bitwy. Dodatkowo, do dyspozycji graczy są machiny oblężnicze lub obronne. Co ciekawe, każdą z nich można zniszczyć.

Pojedynki mają toczyć się do 30 minut.


Tylko wojna!

Gra praktycznie nie ma trybu PvE! Zapomnijcie o questach, grindowaniu i zdobywaniu złota. Wszystko skupione jest na pojedynkach pomiędzy graczami i oblężeniach poszczególnych miast (na dziś w grze mamy ich aż 160!).

Zawieramy sojusz z przyjaciółmi i ruszamy w bój, aby podbijać prowincje przeciwników! Walki mają być toczone w układach 5/5, 15/15, 30/30.

R E K L A M A

Choć początkowo gra daje do wyboru tylko jedną frakcję – wojowników starożytnych Chin, to deweloperzy zapowiadają rozszerzenie dostępnych armii o kolejne nacje. Co więcej, za wprowadzenie ich do gry mają odpowiadać eksperci z danych regionów, żeby uniknąć „zchińszczenia” zachodnich kultur.


Realna symulacja ponad heroic fantasy!

NetEase jasno daje do zrozumienia, że zrezygnowano z modelu Action MMO i gra ma być realistyczna.

Oznacza to koniec solowych rajdów przez hordy przeciwników, tylko po to, aby w pojedynkę zdobyć twierdzę. Założenia są bolesne, jeśli damy się otoczyć przez zwykłych siepaczy, to koniec. Utłuką nas i zawieszą naszą głowę na pikach. Pięknie!

Pole bitwy ma być dynamiczne i wymagać taktycznego myślenia. Walka ma być trudniejsza niż w For Honor, a używanie maszyn oblężniczych będzie kluczem do zwycięstwa. Dodajmy do tego współpracę z sojusznikami i zaczynam myśleć, że pojawi się niebawem gra idealna!


Gra globalna

W przeciwieństwie do innych deweloperów NetEase chce uruchomić grę w trybie globalnym, czyli bez wstępnych testów tylko w Chinach, aby po udanym starcie podjąć decyzję o lokalizacji w innych regionach.

Zgodnie z zapowiedziami, Conqueror’s Blade ma pojawić się w tym samym czasie na wschodzie, jak i zachodzie. Na dziś nie ma oficjalnej informacji, czy gra będzie F2P, ale ten model jest zdecydowanie bliższy twórcom gry i to jasno podkreślają.


Podsumowanie

Pozostaje nam jedynie czekać na dodatkowe informacje i liczyć, że wszystkie obietnice zostaną zrealizowane!

Co cieszy?

  • Najprawdopodobniej F2P
  • Globalny start, więc nie będziemy czekać pół roku na wersję dla EU
  • Realizm, anie heroic fantasy
  • Pozom trudności
  • Zapowiedź różnych nacji

Co niepokoi?

  • Poziom akcji i szczegółów będzie wymagał silnego sprzętu
R E K L A M A
Kategorie
MMORPG

Marcin "Ganisz" Rausch, założyciel i redaktor naczelny portalu - dla mnie celem grania jest przede wszystkim FUN i społeczność graczy, bez której nawet najlepszy tytuł można wyrzucić do kosza. Jestem ojcem i mężem, ale zawsze będę graczem! Ulubione powiedzonka: "Baw się, życie kabaretem jest" , "GL, HF!"