MŚ w Quake Champions podczas QuakeCon 2017!

Wielki powrót Quake na scenę esportową! Już w tym roku Mistrzostwa Świata z pulą nagród na poziomie 1 miliona dolarów!

Praszczur e-sportu powraca!

Nie można powiedzieć, że Quake był pierwszym tytułem esportowym, bo byłoby to nadużycie. Tak po prawdzie już w latach ’70 można szukać początków sportów elektronicznych. Jednak z pewnością Quake dołożył swoją cegiełkę do budowy esportu, jakim znamy go dzisiaj.

I później przygasł, stał się grą niszową dla bardzo sprecyzowanej grupy odbiorców, aż tu nagle…

id Software wraz z Bethesda i ESL odpalają turniej z pulą nagród wynoszącą milion dolarów, który będzie odbywał się w ramach Quake Cahmpions, gry zapowiedzianej w 2016 roku podczas E3!

W ramach Quake World Championships gracze będą konkurować w dwóch kategoriach:

  • Duel [1 vs 1 ]
  • Sacrifice [4 vs 4]

Kwalifikacje zostaną uruchomione w lipcu tego roku, a następnie wielki finał planowany jest podczas QuakeCon 24-27 sierpnia w Teksasie.


Quake Champions zupełnie nowy wymiar esportu

W ramach zeszłorocznej prezentacji niewiele powiedziano poza tym, że gra ma działać w 120 klatach na sekundę i będzie dostępna jedynie na PC. Gra ma być bezkompromisowa, a gracze mają wzbić się na wyżyny.

Jak wiemy Quake Champions ma mieć swoją premierę jeszcze w tym roku, a tym czasem możecie dołączyć do otwartych beta testów!

R E K L A M A

I choć nie jestem fanem FPS, to z Quake mam wiele pozytywnych wspomnień! Chciałbym bardzo aby międzynarodowa scena esportu rozszerzyła się o kolejny tytuł, a Quake z pewnością na to zasługuje.

Tutaj możecie się zarejestrować!

zvr
Twoja reakcja
R E K L A M A
Kategorie
E-sportGry

Marcin "Ganisz" Rausch, założyciel i redaktor naczelny portalu - dla mnie celem grania jest przede wszystkim FUN i społeczność graczy, bez której nawet najlepszy tytuł można wyrzucić do kosza. Jestem ojcem i mężem, ale zawsze będę graczem! Ulubione powiedzonka: "Baw się, życie kabaretem jest" , "GL, HF!"