Blast Out – nowa MOBA w zwariowanym stylu!

Przygotujcie się na najbardziej zaciętą, widzianą od góry bijatykę na arenie, jakiej kiedykolwiek zasmakowaliście. Przemierzajcie śmiertelnie niebezpieczne areny i walczcie z wrogami przy pomocy nienormalnych wręcz kombinacji umiejętności....

Przygotujcie się na najbardziej zaciętą, widzianą od góry bijatykę na arenie, jakiej kiedykolwiek zasmakowaliście. Przemierzajcie śmiertelnie niebezpieczne areny i walczcie z wrogami przy pomocy nienormalnych wręcz kombinacji umiejętności.


Blast Out!

Blast Out (prod. Tarhead Studio), to niezwykle dynamiczna gra, która w głównej mierze spodoba się miłośnikom legendarnych gier na automaty. Kreskówkowa grafika pozwoliła mi cofnąć się do czasów dzieciństwa, kiedy to maniacko „nołlajfiłem” w Worm Blasta. Jeśli jesteście zainteresowani zakupem nowej MOBY, dobrze trafiliście! Trochę o niej opowiem z perspektywy nowego gracza!


Pewne trudności…

Zanim mogłem wrzucić się w wir walki, musiałem pierw przebić się przez pewną barierę… Barierę braku graczy! Blast Out’a otrzymałem przedpremierowo, więc miałem nadzieję, że będzie mi dane pograć z innymi osobami pracującymi w mediach. Niestety musiałem odczekać kilka dni, aż serwery zapełnią się podekscytowanymi łowcami niskobudżetowych gier!

Gra zaskoczyła mnie wielokrotnie, co oczywiście nie czyni z niej od razu dobrego tytułu, jednak pewne kwestie są naprawdę interesujące. Tak, jak już wcześniej wspomniałem, Blast Out znajduję się w grupie gier MOBA. Do dyspozycji mamy na razie trzy postacie oraz trzy areny. Może się to wydawać mało, aczkolwiek bądźcie spokojni, twórcy obiecali na bieżąco uzupełniać grę o coraz to nowszych bohaterów i mapy.

Postacie!

Każdy z championów różni się od siebie statystykami, pasywną umiejętnością, wyglądem oraz predyspozycjami do używania określonych zdolności. Niesamowicie ciekawą rzeczą jest ekwipunek! Możemy go dostosować do swojej postaci indywidualnie, tworząc unikalny build np. pod zdrowie, pancerz, siłę knock backu czy wartość zadawanych obrażeń. Jest tego sporo!

Ekwipunek!

Modyfikacją Eq podlega hełm, zbroja oraz skóra naszego bohatera. Dodatkowo możemy wybrać jedną z kilku broni, która ma wpływ na nasz podstawowy auto atak.

Bronie są bardziej ekskluzywne i nie wykupimy ich za pomocą złota, tak jak jest to w przypadku reszty rzeczy. Nasz oręż możemy jedynie znaleźć w unikalnych skrzynkach, które dostajemy co jakiś czas za dobrze rozegrany mecz! W grze istnieją również skrzynie klasyczne – z nich jesteśmy w stanie nafarmić tyle złota, ile tylko będziemy w stanie unieść!

R E K L A M A

Areny!

Areny w Blast Out w gruncie rzeczy są minusem tej gry. Niby mamy do wyboru 3 warianty map, jednak są one dosłownie takie same, jesli chodzi o mechanikę. Różnią się jedynie wyglądem i rozmieszczeniem skaz terenowych, mogących nas zabić. Moją ulubioną mapą są zdecydowanie Prastare Ruiny. Uwielbiam je głównie za motyw stopniowego pomniejszania się terenu, który w końcowej fazie gry jest koszmarnie mały, co natychmiastowo podnosi nam ciśnienie… O ile oczywiście dotrwaliśmy żywi do tego momentu!


Umiejętności!

Umiejętności w nowo powstałej MOBIE to jedna z tych rzeczy, która mnie tak bardzo zaskoczyła. Dawno nie spotkałem się z elementem mixowania swoich skilli tuż przed rozpoczęciem walki. Niestety nie jest ich zbyt dużo (heh, tak jak wszystkiego w tej grze), co oczywiście też będzie rozwijane w przyszłości. Do naszej dyspozycji mamy czary i zaklęcia z kilku kategorii i to my ustalamy w 100% jak nasz build będzie wyglądał. Nie jest nam narzucona liczba umiejętności ofensywnych, kontrolnych czy obronnych. No właśnie, a skoro mowa o poszczególnych kategoriach – wypada je omówić! W Blast Out chodzi o to, aby wepchnąć wroga na różne fragmenty ternu, które pomogą nam go zabić za pomocą naszej magii. Istnieje pięć grup umiejętności, które po odpowiednim zmixowaniu mogą uczynić z nas prawdziwą maszynkę do niszczenia materii!

Weapon – Skille połączone z naszą aktualną bronią. W grze mamy do wyboru 4 typy broni. Między nimi zachodzi zazwyczaj jedna prosta zasada: im więcej dmg chcesz zadać, tym mniejszy będzie promień odrzucenia wrogów, w których trafisz umiejętnością.

Offensive – Skille typowo pod atak. Możemy tutaj operować między,zachowującym się jak bumerang shurikenem, eksplodującą wokół nas barierą lub punktowo mierzonym piorunem!

Defensive – Skille obronne. Istnieją jedynie dwa. Pierwszy to tarcza absorbująca chwilowo wrogie obrażenia. Drugiego niestety nie mogłem przetestować, gdyż był on zablokowany na moim lvlu.

Control – Moja ulubiona kategoria! Są to skille, które pomagają miotać nam naszym przeciwnikiem na lewo i prawo. Jest ich pięć i każda z nich umożliwia nam korzystanie z potężnego CC!

Positioning – Czyli czary, dzięki którym zmienimy swoje położenie na mapie w mgnieniu oka. Niewidzialność, teleportacja, szarża, cofnięcie się w czasie – jest nawet w czym wybierać!


Każda z umiejętności może zostać ewoluowana na wyższy stopień, zyskując dodatkowe właściwości!


Granie w Blast Out nie należy do najprostszych – a przynajmniej ja to tak odczuwam. W grze operujemy myszką, klawiszami WSAD oraz QERF. Prawidłowe przemieszczanie się po arenie i efektywnie obijanie wrogów, w moim przypadku, wiązało się z przymusowym treningiem refleksu i podzielności uwagi!Dynamiczna ale też luźna – idealna po ciężkim dniu w pracy/szkole!

W Blast Out mogą jednocześnie grać cztery osoby – dwie na każdą drużynę. Osobiście wolałbym, gdyby ilość graczy była większa i prawdopodobnie to też nastąpi wraz z rozwojem tego tytułu, o ile będzie ją dla kogo rozwijać… Graczy aż tak dużo nie jest.

Miło wspominam te kilka godzin spędzonych w Blascie. Nie jest to może gra, która osiągnie niesamowity sukces, jednak ma swój urok i pewien klimat dawnych gier. Myślę, że motywy takie jak skille czy ekwipunek, mogą stanowić świetny budulec dla przyszłych produkcji tego studia – albowiem to naprawdę działa! Działa świetnie i daje niezwykłą radość z gry!

Czy polecam Blast Out? Chyba tak, chyba wydanie tych kilku euro na tę grę nie będzie marnotrawstwem. Może i nie będziecie spędzać w niej nie wiadomo jak wiele godzin, jednak jest to świetna odskocznia od swoich rutynowych gier online, która dostarczy Wam śmiechu, rozrywki, relaksu, a także treningu na wasz refleks!

zvr
Twoja reakcja
R E K L A M A
Blast Out
5
Blast Out
Zalety
 • Dynamiczna walka
 • Zawansowana możliwość modyfikowania swojej postaci
 • Klimat dawnych kier na automaty
 • Niska cena
Wady
 • Mało postaci
 • Mało dostępnych aren
 • Ciężko znaleźć ludzi do gry poza godzinami wieczornymi
 • Każda mapa polega na tym samym
 • Grafika
  7
 • Muzyka
  3
 • Radocha z gry
  5
Kategorie
Recenzje / pierwsze wrażenia

W League of Legends gram długo, pamiętam, że wtedy wychodziła Ahri. Zawzięcie walczę o diament z umiarkowanym skutkiem :D. Support od urodzenia, uwielbiam kraść kille! Najbardziej w grach lubię dreszcz emocji i rywalizację! Na MMO24.pl zajmuję się PR, pisaniem artykułów oraz tworzeniem video.