Fifa 18 – czyli z boiska przed komputera po raz kolejny! [Pierwsze wrażenia]

Fifa 18 już zadomowiła się na runku. Czy warto w nią w ogóle zagrać względem siedemnastki? ...

Fifa 18!

Pewnie domyślacie się, że seria „Fifa” charakteryzuje się pewną zmiennością odnośnie mechaniki grania. Jest to co prawda zmiana dwubiegunowa, gdyż zazwyczaj EA przeplata taktyczność z dynamiką i silnymi emocjami. Tegoroczna odsłona gry, czyli Fifa 18 jest właśnie ukierunkowana pod ten mniej atrakcyjny dla wielu graczy nurt, czyli taktyczne myślenie. Nie trudno się dziwić, skoro siedemnastka była „uosobieniem” dynamizmu!


Za podesłanie gry dziękujemy:


Fifa 18 na pewno jest zaskakująca, a co robi najlepsze zaskoczenie? W przypadku tak długich serii jak ta, są to smaczki i usprawnienia – zadowalające nasze oczy, jak i nasze palce, które uporczywie gwałcą pad! Nietrudno zauważyć, że piłkarze poruszają się w bardziej naturalny sposób , niż miało to miejsce w poprzednich odsłonach gry. Zatrzymanie pędzącego zawodnika w sprincie, czy próba zmiany kierunku, w którym właśnie zmierza, jest znacznie trudniejsza i lepiej oddana – tak jak w rzeczywistości. To implikuje ogromną ilość „wpadek”, jakie możemy zaliczyć będąc nieostrożnym lub mniej doświadczonym!

Eee! Podaj!

Fani serii natychmiastowo zwrócą uwagę na podania prostopadłe i bezpośrednie! Dzięki nim możemy w mgnieniu oka diametralnie zmienić losy gry – przenosząc piłkę spod naszej bramki, w pole karne przeciwnika! Dynamika osiemnastki jest skrzętnie dozowana przez EA i prawdziwe piekło na murawie możemy zainicjować poprzez ryzykowne i niekonwencjonalne zagrania, jednak warto pamiętać, że wykonywanie trików w tej części gry jest nieco trudniejsze.Rzeczywistość do kwadratu!

Każdy z nas woli pograć w fifę ze swoim kumplem, i to jest oczywiste. Przychodzi jednak ten moment, kiedy mamy możliwość zagrania tylko z naszym własnym komputerem. Wszyscy narzekali na przesadną perfekcyjność, która emanowała od przeciwnej drużyny, kiedy to graliśmy na bardzo zaawansowanym poziomie – teraz możemy się z tym pożegnać. Boty są skłonne do popełniania głupich błędów, dając nam okazję do ich wykorzystania, o ile jesteśmy wystarczające spostrzegawczy! Kreuje to niezwykle interesującą rozgrywkę, która nie sprowadza się jedynie do naszej frustracji.


Gra oferuje nam również tryb o nazwie Droga do Sławy, o podtytule Powrót Huntera. Jest to nic innego jak sfabularyzowana rozgrywka opowiadająca urzekającą historię o młodym talencie. Jest to jak najbardziej na plus!

Znów możemy rozwijać i udoskonalać naszego piłkarza, wpływając na przebieg jego kariery. Aleks cieszy się zainteresowaniem jednego z największych europejskich klubów piłkarskich, jednak to nie jest główny plot tej kampanii. Bardziej wnikliwi gracze oddadzą część swojego skupienia na prywatne niuanse naszego bohatera. Niestety tryb Droga do sławy nie jest dostępna na wszystkich platformach, na których operuje gra.

R E K L A M A

Nowość!

Ta nowinka bardzo mi przypadła do gustu – mówię o animacjach podczas negocjacji transferowych w ramach kariery. Możemy prowadzić dialog za pomocą udostępnionych nam opcji. Pamiętajcie, że narzucenie odpowiednich warunków może skrócić ogólny czas negocjacji!Ciekawą funkcją jest też tak zwany szybki system zmian podczas rozgrywki. Gdy na ekranie zobaczycie odpowiednią ikonę, umożliwi ona wam wymianę dane piłkarza na innego. Z reguły najlepiej dokonać zamiany zawodnika, który odniósł jakieś rany lub stracił swoją kondycje.

Dobrze znany wam tryb FUT (Fifa Ultimate Team), nie doczekał się wielu zmian. Jest to logiczne, gdyż nie ma sensu zmieniać coś, co działa dobrze i nie wymaga poprawek. Jedyne ulepszenia są zauważalne w ikonach – kartach legendarnych.


Grafika

Odczucia estetyczne w fifie 18 nie są jej mocną stroną. Jest to co prawda wyższy lvl od poprzedniej części, jednak wodotrysków nie ma. Co prawda w oczy rzuca się nieco inna struktura samego stadionu jak i widowni na trybunach, jednak w żadnym stopniu nie jest to jedna z kart przetargowych na ten tytuł.

 

 

zvr
Twoja reakcja
R E K L A M A
Fifa 18
7.7
Fifa 18
Zalety
 • Gameplay
 • Grafika
 • Oprawa muzyczna
Wady
 • Zbyt niski przeskok względen poprzedniczki
 • Grafika
  8
 • Muzyka
  8
 • Radocha z gry
  7
Kategorie
Recenzje / pierwsze wrażenia

W League of Legends gram długo, pamiętam, że wtedy wychodziła Ahri. Zawzięcie walczę o diament z umiarkowanym skutkiem :D. Support od urodzenia, uwielbiam kraść kille! Najbardziej w grach lubię dreszcz emocji i rywalizację! Na MMO24.pl zajmuję się PR, pisaniem artykułów oraz tworzeniem video.