Pierwsze wrażenia z OBT Crossout – MMO akcji w klimatach postapo!

Crossout jest dynamiczną grą opierającą się na budowaniu i prowadzeniu własnych pojazdów w bitwach naprzeciw pojazdom sterowanym przez innych graczy lub AI!

Pierwsze wrażenia z OBT Crossout

Crossout jest dynamiczną grą opierającą się na budowaniu i prowadzeniu własnych pojazdów w bitwach przeciwko pojazdom sterowanym przez innych graczy lub AI.


Rozgrywka

Zabawę zaczynamy od odwiedzenia garażu. To tutaj spędzimy dużą część czasu, budując swoje własne pojazdy. Gdy już uda nam się zaprojektować nasz pojazd możemy wybrać jeden z trzech trybów gry, z których dwa odblokowują się wraz z naszymi postępami.

Ganisz przygotował dla was materiał video prezentujący rozgrywkę. Zaznaczam, że pochodzi on ze starszej wersji gry, z fazy zamkniętych beta testów.


Garaż

Istnieje kilka typów części, którymi możemy modyfikować nasze pojazdy. Niektóre z nich wymagają energii, która jest ograniczonym zasobem każdego pojazdu, określanym przez wybraną kabinę.

Oprócz energii ogranicza nas także limit części pojazdu, który zwiększa się wraz z poziomem frakcji, oraz maksymalna waga pojazdu. Warto zaznaczyć, że dodawane części zmieniają nasz środek ciężkości, co sprawia, że ustawianie wszystkiego na jednej połowie pojazdu nie jest najlepszym pomysłem.

Z poziomu garażu możemy także przetestować nasz pojazd pod względem wytrzymałości, niszcząc jego idealną kopię, oraz pod względem siły ognia, walcząc z kilkoma botami.


Tryby gry

Jak już wspominałem, gra oferuje nam trzy rodzaje zabawy. Od samego początku dostępny jest jeden, w którym odblokowujemy nowe przedmioty, którymi możemy zmodyfikować nasze pojazdy. Wygrać możemy przez wyeliminowanie całej przeciwnej drużyny, lub wykonanie celu na mapie na przykład przejęcie bazy przeciwnika. Za wygrane mecze otrzymujemy jedną z określonych w misji nagród.

R E K L A M A

Do zabawy w drugim trybie gry potrzebne nam jest paliwo. Wraz z innymi graczami walczymy tu z przeciwnikami kierowanymi przez sztuczną inteligencję. Nagrodą są tu kupony, które można tylko zdobyć za zwycięstwa w misjach Rajdu.

Na koniec zostawiłem Brawle, ponieważ odblokowanie ich zajmuje najwięcej czasu. Trzeba osiągnąć określony poziom aby uzyskać do nich dostęp. Są to walki każdy na każdego i za zwycięstwo w nich otrzymujemy wysokie nagrody.


Frakcje

Gra oferuje nam pięć frakcji. Każda z nich, oprócz podstawowych Engineers, oferuje inny styl rozgrywki. Na przykład Steppenwolfes preferują grę zasięgową, wykorzystując teren na swoją korzyść, podczas gdy Lunatics wolą samobójcze wypady lekkimi samochodami.


Oprawa audiowizualna

Mapy w Crossout są duże, ale nie są ładne. Grafika wygląda wystarczająco dobrze, żeby nie utrudniała rozgrywki, ale nic ponad to.

Muzyka i udźwiękowienie natomiast zostały wykonane bardzo solidnie. Muzyka przygrywająca nam w garażu nie jest inwazyjna, a podczas bitew często jesteśmy w stanie zrozumieć, w której części mapy rozgrywa się akcja nasłuchując odgłosu wystrzałów.


Podsumowanie

Crossout oferuje unikalne rozwiązanie w kwestii pojazdów, co jest bardzo dużym plusem i urozmaica rozgrywkę. Niestety szata graficzna nie zachwyca, jest na poziomie nieco wyższym od przeciętnego. Różnorodność trybów gry i frakcji na pewno przedłuży żywotność gry i zapewni nam zabawę na długie godziny.

Zaznaczam, gra jest w OBT, więc nasza ocena dotyczy tej fazy i nie jest ostatecznym werdyktem. Zakładamy, że jeszcze sporo może się zmienić na plus, gdy gra będzie miała swoją premierę.

zvr
Twoja reakcja
R E K L A M A
Crossout
8
Crossout
Zalety
 • Dynamiczna rozgrywka
 • Wiele możliwości modyfikacji pojazdu
 • Intuicyjne sterowanie
 • Różnorodne tryby gry
Wady
 • Oprawa graficzna nie zachwyca
 • Czasem bitwy wydają się zbyt chaotyczne
 • Grafika
  6
 • Muzyka
  8
 • Radocha z gry
  10
Kategorie
Recenzje / pierwsze wrażenia