Recenzja gry Inner Voices – przygodówka z elementami horroru!

Inner Voices to pierwszoosobowa gra przygodowa łącząca w sobie elementy z horroru. Tytuł ten czerpie garściami inspiracje od mrocznej twórczości znakomitych pisarzy takich jak Lovecraft czy Stephen King.

Recenzja gry Inner Voices

Inner Voices to pierwszoosobowa gra przygodowa z mocnymi elementami horroru. Za produkcję odpowiada studio Sigma Games.

Tytuł czerpie inspiracje z mrocznej twórczości znakomitych pisarzy takich jak Lovecraft czy Stephen King.

Gry indie to specyficzny gatunek, który budzi ciekawość u graczy poszukujących czegoś nowego. Wielu niezależnych deweloperów potrafi zaskoczyć nas swoimi pomysłami, co może się przełożyć na sukces produkcji. Czy tak będzie z Inner Voices? Zapraszam do recenzji!

 


Fabuła gry

W grze wcielamy się w postać Johna Blake’a, który budzi się w nieznanym mu pomieszczeniu.

Główny bohater nie pamięta kim jest, jak się tu znalazł, ani co robił w przeszłości. Okazuje się, że trafiliśmy do czyśćca, a naszym przewodnikiem staje się dziwny Byt.

Jedyną szansą na ucieczkę z tego miejsca jest skompletowanie wszystkich wspomnień. W przeciwnym wypadku czeka nas wieczna tułaczka po koszmarnym labiryncie.


Mechanika rozgrywki

Grę obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby.

Naszym celem jest odbycie podróży po dziwnym, surrealistycznym świecie przepełnionym wydarzeniami z życia bohatera.

Zbieranie notatek i rozwiązywanie zagadek logicznych o zróżnicowanym stopniu trudności pomogą nam w odtworzeniu wspomnień i zdobyciu run, których potrzebujemy, aby ukończyć naszą podróż.


Klimat horroru

Pomimo faktu, że w grze nic nie próbuje nas zabić, to cały czas czujemy wokół atmosferę niesamowitości i niepewności, którą idealnie podkreśla towarzysząca nam opraw dźwiękowa, o której za chwilę opowiem więcej.

R E K L A M A

Odwiedzimy specyficzne, często wręcz budzące grozę miejsca, takie jak:

 • zakrwawione pomieszczenia szpitalne,
 • zaniedbane pokoje,
 • długie, ciemne korytarze, w których jedynym oświetleniem jest migocząca żarówka.

Atmosfera niepewności potęgowana jest przez oprawę dźwiękową, o której wcześniej wspominałem. Niejednokrotnie czułem gęsią skórkę, gdy wsłuchiwałem się w psychodeliczne dźwięki, które pobudzały moją wyobraźnię.

Muzyka również spełnia swoje zadanie znakomicie. Mroczny motyw utworów zmieniających się wraz z pomieszczeniami tworzy wspaniałą całość i buduje niesamowity klimat.


Zagadki logiczne

Najważniejszym elementem gry, zaraz po eksploracji surrealistycznego świata jest rozwiązywanie zagadek o różnym stopniu trudności.

Podczas naszej podróży odwiedzimy wiele miejsc z przeszłości głównego bohatera, jednak aby odtworzyć pełne wspomnienia, będziemy musieli rozwiązywać liczne zagadki. Zwykle polegają one na odnajdywaniu przedmiotów, które mają pomóc w dokładnym odtworzeniu miejsca ze wspomnień bohatera.


Minusy gry

Zwracając uwagę na fakt, że jest to gra z gatunku indie, jestem w stanie wybaczyć część błędów popełnionych przez początkujących deweloperów. Jednak muszę je wyraźnie zaznaczyć.

 • Optymalizacja – pomimo mocnego komputera, zdarzyło się, że gra w niektórych momentach przycinała lub nawet się wyłączała. Czasami miałem też problem ze zmianą ustawień w grze, ponieważ interfejs nie reagował poprawnie.
 • Bugi w grze – zwykle wybaczam producentom małe błędy w ich produkcjach, jednak tutaj dość często postać się blokowała i nie mogłem się ruszyć z miejsca. Innym razem nie mogłem zakończyć cutscenek…

Podsumowanie

Muszę przyznać, że Inner Voices to ciekawy tytuł, który na swój sposób potrafił mnie wciągnąć. Grę polecam szczególnie osobom stawiającym na klimat i fabułę. Gra wyszła stosunkowo niedawno, a od czasu premiery tytuł wciąż otrzymuje liczne aktualizacje i łatki.

Liczę na naprawienie części bugów i wierzę w dalszą twórczość deweloperów, ponieważ gra jest idealną ilustracją dla tezy, że nie trzeba mieć ogromnych zasobów, aby stworzyć interesujący tytuł.

R E K L A M A
Inner Voices
7.2
Inner Voices
Zalety
 • Klimat i oprawa dźwiękowa
 • Zawiła i ciekawa fabuła
Wady
 • Optymalizacja gry
 • Momentami potrafi być nudna
 • Bugi w grze
 • Grafika
  7
 • Muzyka
  9
 • Radocha z gry
  7
Kategorie
Recenzje / pierwsze wrażenia

20 letni redaktor, który swoją działalność na portalu MMO24 rozpoczął na początku 2017 roku. Zapalony gracz gier w stylu retro oraz tytułów charakteryzujących się wysokim poziomem trudności.