Recenzja World of Warplanes 2.0 – genialne zmiany!

World of Warplanes - gra twórców tytułów takich jak World of Tanks i World of Warships została poszerzona o aktualizację 2.0. Jak bardzo jest ona kluczowa?...

Recenzja World of Warplanes 2.0

Gra studia Wargaming, wydana 12 listopada 2013 roku otrzymała w październiku zapowiedź wprowadzenia wersji 2.0. „Get airborne again” zmieniała wiele elementów rozgrywki i dlatego chciałbym odpisać bezpośrednio to, co zostało dodane, bądź przerobione.


Tryb rozgrywki: Conquest

Tryb ten polega na zdobywaniu wpływów na konkretnych terenach. Zajmowanie ich przynosi drużynie korzyści w różnych postaciach. Najważniejszym jest przypływ punktów drużynowych, których musimy zebrać więcej i szybciej, niż nasi przeciwnicy.

Obszary dzielą się na:

 • Plant – zwiększa napływ punktów z obszarów,
 • Airfield – pozwala na naprawę samolotów i wejść do bitwy z tego obszaru,
 • Military Base – wypuszcza rakiety na sąsiednie sektory wroga, ułatwiając ich przejmowanie,
 • Command Center – wzywa do pomocy klucze bombowców, by atakowały obszary wroga.


Bombowce!

Do gry w tej aktualizacji zostały wprowadzone bombowce. Jak można się domyślić, służą do bombardowania terenów wroga, by zwiększyć wpływ na te obszary.

Samoloty te są podatne na ataki szybkich myśliwców, przed którymi można się bronić głównie działkiem na tyle naszej maszyny. Jest ono automatyczne, ale można też przejąć nad nim kontrolę.


Minusy

W World of Warplanes poza tymi pozytywnymi zmianami, wciąż zostało kilka niepoprawionych, bądź wymagających zmian cech.

Tryb conquest jest bardzo udany, jednak poza nim, gra niewiele oferuje. Po kilkunastu godzinach potrafi się on znudzić.

R E K L A M A

Amunicja premium- znany problem z World of Tanks. Dzięki walucie premium możemy zakupić ‚lepszą’ amunicję, czy elementy wyposażenia, co ułatwia grę. Jednak w World of Warplanes zdobywanie waluty premium jest możliwe dzięki misjom.


Mniejsze zmiany

Ułatwiono system kontroli samolotów. Nowi gracze zdecydowanie szybciej przywykną do sterowania i nabiorą doświadczenia.

System odradzania się do trzech razy na bitwę sprawia, że nie musimy już po jednej nieudanej potyczce z innym myśliwcem wychodzić do hangaru sfrustrowani szczęściem przeciwnika. Po nieudanej walce można wrócić do miejsca akcji i pokazać naszemu rywalowi gdzie raki zimują.

W World of Warplanes 2.0 uproszczony został również interfejs. Widzimy lepiej co się dzieje wokół nas i uprzyjemnia to rozgrywkę.

Wprowadzone zmiany graficzne upiększają efekty specjalne, takie jak wybuchy. Jest to całkiem miła zmiana, gdy możemy zobaczyć jak efektownie rozpada się przeciwnik po salwie z naszej broni.


Podsumowanie

World of Warplanes to przede wszystkim tytuł Free to Play. Grafika w tej grze jest całkiem ładna, a tekstury HD upiększają ją jeszcze bardziej.

Wargaming podbił serca wielu graczy swoją produkcją „World of Tanks” i myślę, że wraz z aktualizacją 2.0 w World of Warplanes będzie tak samo.

Gorąco zachęcam do wypróbowania tej gry po aktualizacji.

zvr
Twoja reakcja
R E K L A M A
Podsumowanie
7.9
Podsumowanie
Zalety
 • Ułatwiona kontrola samolotów
 • Bombowce
 • Tryb gry: Conquest
Wady
 • Przedmioty premium
 • Jeden tryb gry
 • Udźwiękowienie
  8
 • Grafika
  8
 • Radocha z gry
  7.5
 • Ogółem
  8
Kategorie
Recenzje / pierwsze wrażenia

Osiemnastoletni uczeń technikum informatycznego. Od niedawna zaczynam przygodę na portalu MMO24.pl. W wolnym czasie (Poza graniem w rozmaite multiplayer'owe gry z moimi znajomymi) uczę się programować i tworzyć gry. Moje ulubione tytuły? - Path of Exile, Starcraft 2, Darkest Dungeon, wiele starszych produkcji i wszystkie gry MOBA.