SCUM nowy wymiar survivalu w grach?

SCUM to nowa gra survivalowa, której early access zaczyna się na Steam już w sierpniu!...

SCUM coś mi to przypomina!

SCUM zostało ogłoszone już w 2016 roku, ale wracamy do tego tytuły dzięki trailerowi, który został pokazany podczas tegorocznych E3. Warto zaznaczyć, że wczesny dostęp na STEAM będzie już aktywny od sierpnia, co może być bardzo ciekawą propozycją dla wszystkich fanów survivalów.

Gra przenosi nas na wyspę Bagne de Cayenne, na której trwa telewizyjne reality show ze skazańcami w roli głównej. Temat wałkowany w wielu produkcjach filmowych, choćby starutkim Uciekinierze z Arnoldem w roli głównej.

Słowem, skazańcy mordują się na wyspie ku uciesze gawiedzi, a najlepsi z nich mogą liczyć na wsparcie ze strony sponsorów, widzów i producentów. Co ciekawe, ci mogą nawet nas przywrócić do życia!


Kolejny survival?

Na pierwszy rzut oka, tak mogłoby się wydawać, ale twórcy zapewniają, że poziom skomplikowania SCUM będzie wymagał od gracza pełnej koncentracji. Wyspa ma charakter otwartego świata, a bohatera opisuje cała masa statystyk, włącznie z metabolizmem, wagą ciała i sposobem odżywiania!

Gracze będą mogli rozwijać swojego bohatera poprzez zbieranie doświadczenia, to pozwoli na rozwój umiejętności, a to właśnie one mają być kluczem do przetrwania w niebezpiecznym środowisku. Słowem będziemy się uczyć posługiwania bronią, hakowania systemów czy stylów walki.

W czasach dominacji gatunku Battle Royale, SCUM ze swoim bardzo rozbudowanym systemem gry może wnieść coś nowego i być tytułem dla nieco bardziej wymagających graczy. Tylko czy to się nie będzie kłócić z doktrynami mówiącymi o masowym odbiorcy?

R E K L A M A
Kategorie
Gry

Marcin "Ganisz" Rausch, założyciel i redaktor naczelny portalu - dla mnie celem grania jest przede wszystkim FUN i społeczność graczy, bez której nawet najlepszy tytuł można wyrzucić do kosza. Jestem ojcem i mężem, ale zawsze będę graczem! Ulubione powiedzonka: "Baw się, życie kabaretem jest" , "GL, HF!"