Fotel dla graczy Nitro 550 – recenzja

Przetestowaliśmy dla Was najnowszy fotel dla graczy Nitro 550, wypuszczony na rynek przez znaną firmę Genesis. Czy jest wygodny? Zobaczcie sami!...

Genesis jak dotąd kojarzył mi się przede wszystkim z myszkami, klawiaturami i słuchawkami, które nie rujnując portfela oferowały przyzwoitą jakość wykonania i designu.

[advert id=”63385"]

Okazało się, że jednak nie poznałem pełnego spektrum ich działania.

Fotel dla graczy Nitro 550 nie podważył dobrego imienia tej marki, z resztą, zobaczcie sami.


Dołącz do naszej grupy na FB – Sprzęt dla graczy – recki, testy i pomoc!


Fotel dla graczy Nitro 550 – wygoda i jeszcze raz wygoda

Do moich drzwi zapukał zziajany kurier, stojąc obok pokaźnej, czarnej paczki, której sam nie chciałbym wnosić na czwarte piętro bez windy. Rażąc mnie na w pół przytomnym wzrokiem kazał podpisać cyrograf i odszedł.

Ja tym czasem nie mogłem zdjąć banana z pyska, bo chodź szkoda mi było gościa, to dobrze wiedziałem, co w tym 30 KG pakunku się kryje.

Fotel dla graczy Nitro 550 zmontowałem w 20 minut. Może nie jest to jakiś porażający wynik, ale robiłem to pierwszy raz, więc brakowało wprawy.

R E K L A M A

Instrukcja była dość jasna, śruby dobrze opisane, a sam proces składania banalnie prosty. Dołączonym do zestawu imbusem można bez problemu dotrzeć do wszelkich śrub, więc raz dwa fotel stanął na własnych kółkach.

[a[advert id=”63385"]p>

Pozostało tylko przytwierdzić poduszki, jedną pod lędźwie, a drugą pod głowę. Obie zostały wyposażone w elastyczne paski, które pozwalają na regulację wertykalną.

Mnie osobiście poduszki przypadły do gustu, bo na fotelu lubię się rozlać niczym Jabba the Hutt. Mój ojciec jednak szybko pozbył się lędźwiowego podparcia, bo było dla niego za duże.

Fotel dla graczy Nitro 550 oferuje dość szeroką opcję regulacji samego kąta nachylenia oparcia, co pozwala uciąć sobie krótką drzemkę między wyczerpującymi zarówno umysł, jak i ciało, rozgrywkami rankingowymi.

Istnieje też opcja bujania się, więc znalazło się i coś dla fanów życia na krawędzi.

Po paru tygodniach wypełnionych mozolnym wdrapywaniu się do Golda w LoLu mogę z całą pewnością powiedzieć, że mój kręgosłup jest Genesisowi wdzięczny.

Szerokie i miękkie podparcia pomogły mi utrzymać dość poprawną pozycję przy graniu, pozwalając na wygodną operację zarówno myszką, jak i klawiaturą.

[adv[advert id=”63385"]

Wszystko to zawdzięczam możliwości dopasowania ich wysokości, co sprawdziło się, gdy myszka była niżej niż klawiatura.

Jeżeli chodzi o samą stabilność, to czułem się pewnie, więc nie jest to wywrotowiec.

Fotel dla gracza Nitro 550 jest w stanie „unieść” 150 KG, więc większość z Was śmiało może brać go pod uwagę. Dość wysoką „wyporność” zawdzięczamy stalowej ramie, która jest głównym elementem całej konstrukcji, oraz podnośnikowi gazowemu.


Fotel dla graczy Nitro 550 – Czerwony czy niebieski?

Jak już pewnie się domyślacie, fotel dla graczy Nitro 550 występuje w dwóch opcjach kolorystycznych.

Detale, którymi cechują się poszczególne z nich, odpowiadają dość standardowych motywom kolorystycznym, które najczęściej spotykamy w sprzęcie gamingowym.

Bez problemu dobierzecie więc umaszczenie fotela do swojej myszy i klawiatury, chyba że śmigacie na Razer.

Jeżeli chodzi o jakość szycia, to nie miałem się kompletnie czego czepić. Widać, że jest to ścieg typowo maszynowy, a zastosowana nić nie będzie podatna na przetarcia.

[adver[advert id=”63385"]p>W kwestii podparć, są one wykonane z plastiku, ale ich powierzchnia jest miękka. Teoretycznie lepiej jest unikać nasłonecznienia plastiku, bo z czasem kruszeje, więc jeżeli macie taką opcję, to starajcie się o tym pamiętać, by przedłużyć jego życie.

Dwa tunele przy górze oparcia również wykończone zostały plastikiem, ale nie sprawia on wrażenia leciwego.

Dzięki owym przejściom, możliwe było zastosowanie poduszki pod lędźwie na „szelkach”, które umożliwiają manipulację wysokością, na której będzie podpierała nas w boju.

Kółka są standardowe, posiadają motyw znany z felg samochodów, więc jest to drobny smaczek. Sprawiają wrażenie wytrzymałych, ale nie jestem w stanie na razie określić ich żywotności.

Pokrywa, pod którą ukrywają się elementy ramy, jak i mechanizm odchylania, wykonana została z czarnego, matowego plastiku.


Podsumowanie – fotel dla graczy Nitro 550

poleca_big

Fotel dla graczy Nitro 550 jest przede wszystkim wygodny, a przez to dobry dla kręgosłupa przy dłuższych bataliach, prowadzonych zza ekranu monitora.

Jeżeli chodzi o jakość wykonania, to stoi na przyzwoitym poziomie, jak na sprzęt gamingowy przystało.

Zabrakło mi zielonej wersji kolorystycznej, jednak niebieska i czerwona prezentują się na prawdę dobrze. Nie jest to w żadnym wypadku nietuzinkowa stylistyka, ale sprawdza się.

Za 900 zł możecie zostać właścicielami tronu dla gracza, który posłuży Wam przez dobre parę lat, dając wytchnienie najważniejszemu elementowi Waszych szkieletów.

Biorąc pod uwagę cenę i jakość, gorąco polecam Wam ten fotel. Z resztą, siądźcie na nim sami i sprawdźcie, czy chcecie wstawać.


Gdzie kupić?

 


Czytaj kolejne artykuły o sprzęcie – Scroll Down!

zvr
Twoja reakcja
R E K L A M A
Kategorie
Sprzęt dla graczy

Zawsze interesowałem się sprzętem i składałem w domowym zaciszu różne komputery. Doradzałem też często w wyborze optymalnych konfiguracji, właściwie każdemu. Studiowałem międzynarodowe stosunki gospodarcze i pracowałem przy projektach unijnych dla młodzieży. Będę pisał dla Was o szeroko pojętym sprzęcie komputerowym.