Genesis RX 75 – mechaniczny Spartiata

Przetestowaliśmy dla Was klawiaturę gamingową Genesis RX 75. Zobaczcie, jak biurkowy Spartiata skraść może wiele serc prostotą swojego wykonania....

W trakcie testowania słuchawek HyperX Cloud Stinger ogrywałem też klawiaturę mechaniczną, przechodząc grę Freelancer, będącą powrotem do młodocianych lat.

Na przygodę w bezkresnej galaktyce zabrałem ze sobą Genesis RX 75, prawdziwego Spartiatę w czasach krzykliwych podświetleń i kolorowych błysków. 


Dołącz do naszej grupy na Facebooku – sprzęt dla graczy – testy, recenzje, pomoc! 


Genesis RX 75 – po prostu klawiatura mechaniczna

Genesis RX 75_1

Po co komu podświetlenie? Jeżeli zadajecie sobie te pytanie, to Genesis RX 75 jest klawiaturą dla Was. Producent pozbawił ją jakiejkolwiek świetlistej poświaty, czy pulsujących diodek. Jest to dla mnie powiew świeżości w ostatnio modnym wielokolorowym i wszędobylskim blasku LEDów.

Nasz biurkowy Spartiata już na wstępie pokazuje, że jest przeznaczony dla ludzi, którzy tak jak ja, nie chcą grać na ozdobie choinkowej, tylko po prostu mechanicznej klawiaturze.

Ciemnoszara, matowa guma pokrywa praktycznie całą obudowę Genesis RX 75, dając poczucie solidności. Jedyny motyw, który odbiega od stonowanej stylistyki, to czerwono-czarny oplot kabla.

[advert id=”63385"]

Powierzchnia podstawki pod nadgarstki również pokryta została warstwą gumy, co zapewni dobrą przyczepność w każdych warunkach.

R E K L A M A

Wartymi odnotowania są też odpływy wody, które uchronią nasz sprzęt przez awarią w razie przypadkowego zalania cieczą.

Klawiatura posiada rozkładane podstawki, oraz gumowe nóżki, które gwarantują stabilność na każdym podłożu.

Diody od Num, Caps, Scroll i Win Locka umiejscowione zostały nad pełnym Num Padem, co jest dość standardowym rozwiązaniem.

Genesis RX 75_4

Ich podświetlenie jest czerwone i bardzo stonowane, co podkreśla piękno prostoty tej klawiatury.

Genesis RX 75 uzbrojona została w przełączniki Outemu Black, które producent wycenił na 50 milionów kliknięć. Czułość ich nacisku to 60 g, więc są dość twarde, i wymagają pewnego palca.

Dla mnie taki typ klawiszy jest bardzo przyjemny, bo niweluje wiele missclików, co oszczędza irytacji. Dla fanów miękkich klawiatur polecałbym rozejrzenie się za wersjami Blue tych przełączników.

Genesis RX 75_2

Jak na klawiaturę gamingową przystało, Genesis RX 75 oferuje anti-ghosting na większości klawiszy, co zapobiegnie zacinaniu się urządzenia przy wciskaniu wielu przycisków na raz, oraz funkcję blokowania klawisza Windows.

Mamy również do dyspozycji rząd standardowych przycisków funkcyjnych, dzięki którym manipulować możemy głośnością, oraz funkcjami odtwarzacza.

Całość sprawia wrażenie prawdziwie profesjonalnej klawiatury dla graczy, której nie straszne będą trudy każdej rozgrywki. Stonowana i prosta stylistyka, połączona z funkcjonalnością, trafiła w moje gusta wręcz idealnie.

[a[advert id=”63385"]p>

Podczas grania nie spotkałem się z żadnymi kłopotami. Jedyne, czego mi brakuje, to programu do nagrywania i przypisywania makr do poszczególnych klawiszy.

W tym departamencie prostota jednak nie okazała się złotym środkiem.

Niektórzy mogą też rozczarować się brakiem funkcji zamiany klawiszy WSAD ze strzałkami, dla mnie jednak nie stanowi to problemu, bo nigdy z tego nie korzystałem.


Podsumowanie

Przełączniki Outemu Black, które spotkacie w tej klawiaturze, wymagają dość solidnego nacisku, więc jeżeli nie jesteście fanami twardych klawiszy, to może być to sporą przeszkodą w komfortowym użytkowaniu.

Dla mnie jest to jednak duży atut tej klawiatury, jako że mam ciężką rękę i łatwo wkradają się pod nią wszelkie missclicki.

Stylistyka Genesis RX 75 jest bardzo spokojna i profesjonalna. Pozbawiona wszelakich podświetleń i innych efektów klawiatura może być dla wielu powiewem świeżości w rozbłyskanym świecie mechaników.

Zastosowanie gumowanej powierzchni oraz odpływów wody utwierdza mnie w przekonaniu, że Genesis tworzył tę klawiaturę z myślą o jej długowieczności.

Może zbyt wiele razy podkreśliłem to w tej recenzji, ale prostota tej klawiatury naprawdę mnie urzekła. Dla mnie rekompensuje ona w pełni brak zamiany WSADU ze strzałkami, czy nagrywania makr.

Podsumowując, polecam tę klawiaturę wszystkim, którzy lubią twarde przełączniki, a nie do końca odnajdują się w podświetlonym LEDami świecie.


Gdzie kupić?

 

 


Czytaj kolejne artykuły o sprzęcie – Scroll Down!

zvr
Twoja reakcja
R E K L A M A
Kategorie
Sprzęt dla graczy

Zawsze interesowałem się sprzętem i składałem w domowym zaciszu różne komputery. Doradzałem też często w wyborze optymalnych konfiguracji, właściwie każdemu. Studiowałem międzynarodowe stosunki gospodarcze i pracowałem przy projektach unijnych dla młodzieży. Będę pisał dla Was o szeroko pojętym sprzęcie komputerowym.