Już za miesiąc oficjalna zapowiedź RX Vega!

Już tylko niecałe 30 dni dzieli nas od oficjalnej prezentacji nowych kart graficznych RX Vega dla graczy! Ja już nie mogę się doczekać!...

Czekacie na premierę nowych kart RX Vega od AMD? Ja też, ale na razie zadowolę się, miejmy nadzieję, sporą dozą informacji na temat nadchodzących konstrukcji dla graczy!


Dołącz do naszej grupy na FB – Sprzęt dla graczy – recki, testy i pomoc!


RX Vega pojawi się na SIGGRAPH 2017

Na Twitterze lekko zawrzało, gdy jeden z pracowników AMD opublikował informację o oficjalnej zapowiedzi RX Vega:

Już 30. lipca w słonecznym Los Angeles odbędzie się prezentacja najnowszych kart graficznych od AMD dla graczy, o nazwie RX Vega!

Najciekawszym elementem całej wypowiedzi pozostaje jednak zastosowanie liczby mnogiej przy „produktach”.

Czy to oznacza, że AMD pokaże większą część swojej nowo powstałej serii?

Czekam ze zniecierpliwieniem!


AMD Vega Frontier Edition

Jak już pewnie wiecie, Vega dla zastosowań profesjonalnych trafiła już na rynek i poddana została wstępnym testom w grach przez największych zapaleńców, którzy kupowali ją na raz w paru miejscach, by zobaczyć, skąd przyjdzie szybciej.

R E K L A M A

RX Vega

Wydajność AMD Vega Frontier Edition nie powaliła jednak na kolana, usadawiając się między GTX 1080, a GTX 1070.

Karta ma też spory apetyt na prąd, co z resztą wspominał już w drobnym teaserze przedstawiciel MSI.

Zobaczcie jak poszły testy tej nowości na Gamers Nexus!


Okiem Venre

Powiem Wam szczerze, że długo czekałem na jakieś realne benchmarki i porównania z AMD Vega w roli głównej.

Mam nadzieje, że w przypadku tej konstrukcji wypuszczone zostaną dopracowane sterowniki, które będą w stanie wycisnąć maksimum czystej mocy z tego chipa, która w nim jest, ale jakby w grach zagubiona.

30. lipca jest punktem zwrotnym dla wielu entuzjastów sprzętu, bo gdyby Vega dla graczy dosięgnęła jednak GTX 1080, albo lekko go przegoniła, kosztując przy tym mniej, moglibyśmy świętować pierwszy rok pod znakiem AMD.

Już po drugim kwartale 2017 roku widać, że AMD odnotowało największy od lat przyrost udziału na rynku procesorów, chodź ogólnie do Intela wciąż daleko.

Nieudana moim zdaniem premiera X299 i nowych procesorów i9, mająca na karku oddech Threadrippera, też pokazuje zaostrzenie walki, przeniesienie jej wreszcie na równe pole.

My, konsumenci, powinniśmy się cieszyć takim obrotem sytuacji, bo konkurencja oznacza lepsze produkty w niższych cenach, co więc może pójść źle?

Pójść źle może tylko jedno, jeżeli RX Vega będzie mocna, a przy tym energooszczędna, to okazję szybko zwietrzą fani kopania kryptowalut, i na rynku zacznie się cyrk, który obserwujemy dzisiaj.

zvr
Twoja reakcja
R E K L A M A
Kategorie
Sprzęt dla graczy

Zawsze interesowałem się sprzętem i składałem w domowym zaciszu różne komputery. Doradzałem też często w wyborze optymalnych konfiguracji, właściwie każdemu. Studiowałem międzynarodowe stosunki gospodarcze i pracowałem przy projektach unijnych dla młodzieży. Będę pisał dla Was o szeroko pojętym sprzęcie komputerowym.