MODECOM VOLCANO LANPARTY – recenzja i giveaway!

Biorąc pod uwagę plusy i minusy nie pozostaje mi nic innego jak polecić Wam MODECOM VOLCANO LANPARTY, jako jedną z ciekawszych budżetowych klawiatur mechanicznych.

Jako że dość często podczas streamka pytaliście, co sądzę o MODECOM VOLCANO LANPARTY, stwierdziłem, że ją dla Was przetestuje.

Czy czerwień LEDów połączona z błękitem przełączników do mnie przemówiła? Zapraszam do recenzji!


Dołącz do naszej grupy na FB – Sprzęt dla graczy – recki, testy i pomoc!


MODECOM VOLCANO LANPARTY – jakość wykonania

MODECOM VOLCANO LANPARTY

Pierwszym, co rzuca się w oczy po wyciągnięciu MODECOM VOLCANO LANPARTY z pudełka, jest brak klawiatury numerycznej.

Dla części z Was ten element jest zupełnie niepotrzebny, ale ja nie wyobrażam sobie latać bez niej śmigłowcem, czy odrzutowcem w GTA V.

Kabel, którym podepniecie klawiaturę do komputera, schowany został w czarnym oplocie, a zakończono go pozłacanym USB.

Podobała mi się bardzo zaślepka, którą producent zabezpieczył wtyczkę na czas transportu.

Całość przyszła w solidnym pudełku, które powinno uchronić naszego mechanika przed wszelkimi uszkodzeniami, więc wysyłka do ryzykownych nie należy.

R E K L A M A

MODECOM VOLCANO LANPARTY

Rama klawiatury została wykonana z anodyzowanego aluminium, co wzmocniło całą konstrukcję, lecz widać na niej lekkie ślady wilgoci po dotknięciu.

Do fanów czystości MODECOM ukłonił się nisko, stosując bezramkową płytę, która nie ma szczotkowanej faktury, więc utrzymanie błysku nie powinno stanowić kłopotu.

Nakładki na przełączniki wykonane zostały z lekko chropowatego plastiku, a do ich przeźroczystych oznaczeń zastosowano technologię double-shot injection, która zapobiegnie szybkiemu ścieraniu.

MODECOM VOLCANO LANPARTY

Oznaczenia klawiszy funkcyjnych są już jednak tylko kalkomanią, więc po jakimś czasie zapewne zauważycie różnicę w zużyciu.

W całej konstrukcji najbardziej nie przypasowała mi srebrna, połyskliwa obwoluta okalająca klawiaturę, jako że dość dobrze odbija światło, tworząc denerwujące refleksy.

MODECOM VOLCANO LANPARTY

Patrząc na spód naszego mechanika, znajdziecie dwie standardowe nóżki oraz trzy rowki, którymi możecie poprowadzić kabel.

Pomimo dość wyraźnego kliknięcia przy rozkładaniu podpórek, nie są one królami stabilności i przyczepności, więc nie starajcie się ich przeciążać.

Zarówno na blacie stołu, jak i na podkładce tekstylnej, klawiatura dawała się przesuwać, więc tutaj trochę się rozczarowałem, bo liczyłem na dobrą trakcję.

Jak na turniejową klawiaturę przystało, i w MODECOM VOLCANO LANPARTY zabrakło podstawki pod nadgarstki, ale to już pewien standard.

Przejdźmy teraz do elementów dla graczy najważniejszych, czyli funkcji i przełączników.


MODECOM VOLCANO LANPARTY – przełączniki Outemu Blue

MODECOM VOLCANO LANPARTY

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że przełączniki w klawiaturach mechanicznych, a właściwie ich preferowana charakterystyka, jest kwestią gustu.

Outemu Blue cechują się wysokim skokiem i charakterystycznym, lekko plastikowym, donośnym klikiem.

Jako że są one kompatybilne z nakładkami od CherryMX, to i O-ringi można sobie do nich spokojnie zaaplikować, tłumiąc lekko hałas.

Jeżeli chodzi o siłę nacisku, to nie potrzeba jej dużo, a odbicie nie daje wyczuć sprężynki, więc tutaj jest przyjemnie.

Sama szybkość reakcji przełączników też jest bardzo dobra, zarówno przy graniu, jak i pisaniu.

Jedynym elementem, który mi przeszkadzał, jest kiepskie rozwiązanie przy większych klawiszach, które nie naciśnięte centralnie, a przy krawędzi, chybocą się, nie reagując pod standardową siłą.

Spacja, w porównaniu do reszty „dużych klawiszy”, wydaje się znacznie stabilniejsza, więc zapewne w następnej edycji problem zostanie rozwiązany.


MODECOM VOLCANO LANPARTY – podświetlenie i funkcje

Krwista czerwień robotycznej optyki Terminatora to kolor, który bije z MODECOM VOLCANO LANPARTY.

Do wyboru mamy trzy poziomy jasności oraz pięć prędkości efektów świetlnych.

Standardowemu podświetleniu stałemu towarzyszą tryby oddechu, fali, kropli wody, przechodzących przez siebie fal, reakcji oraz „wybuchającego węża”.

MODECOM VOLCANO LANPARTY

Możecie też wybrać podświetlenia poszczególnych klawiszy i zorganizować je w dziesięć profili, między którymi przełączać się będziecie w zależności od ogrywanego tytułu.

W LANPARTY zaimplementowano standardowy WinLock, chodź zapomniano o opcji blokady całej klawiatury, która przydaje się w obliczu niesfornego towarzystwa.

Sensownym rozwiązaniem jest przełącznik miedzy trybami 6KRO i NKRO, który przydaje się przy starszych BIOSach, które mogą nie „dogadać” się od razu z gamingowym mechanikiem.

Nie zabrakło także standardowych przycisków multimedialnych, które pozwalają skracać drogę do podstawowych czynności, takich jak otwieranie poczty, czy kalkulatora.

Modecom nie zapomniał o pełnym anti-ghostingu, który pozwoli Wam face-rollować do woli.


Podsumowanie

MODECOM VOLCANO LANPARTY zawojował rynek przede wszystkim przystępną ceną za pełnego, podświetlonego mechanika.

Pomimo paru niedociągnięć, takich jak średnia przyczepność do podłoża, czy lekko nierówne podświetlenie klawiszy, nie jestem w stanie powiedzieć, że nie jest do produkt godny uwagi.

Same przełączniki, jak i obsadzone na nich klawisze, są na prawdę dobrej jakości i nadają się zarówno do grania, jak i długiego pisania.

Konstrukcja korpusu klawiatury jest solidna i przemyślana, przez co wygodna i łatwa do utrzymania w czystości.

Podoba mi się też format tej klawiatury, bo zajmując mniej miejsca na biurku pozwala skrócić znacznie drogę dłoni do myszki.

Usunięcie NumPada pozwoliło także trzymać ręce wzdłuż ciała na wprost monitora, a nie zgięte lekko w lewo.

Biorąc pod uwagę plusy i minusy nie pozostaje mi nic innego jak polecić Wam MODECOM VOLCANO LANPARTY, jako jedną z ciekawszych budżetowych klawiatur mechanicznych.


MODECOM VOLCANO LANPARTY – GIVEAWAY

Zasady są proste, a konkurs jest dla kreatywnych! Do wygrania jest recenzowana w artykule klawiatura MODECOM VOLCANO LANPARTY!

 1. Dołącz do naszej grupy na Facebook : https://www.facebook.com/groups/sprzetdlagraczy24/
 2. Zostaw Like na FP : https://www.facebook.com/modecom/
 3. Dokończ zdanie: „Jak gram w grę to….” i wyślij w wiadomości na mój FP : https://www.facebook.com/VenreMMO24/

Konkurs trwa do 9. lipca do 23:59, a wyniki ogłoszę 10. lipca na naszym FP, wraz z najlepszym według mnie zakończeniem zdania i autorem, jeżeli ten wyrazi zgodę na ujawnienie jego imienia/pseudonimu.

Walcie wierszem, walcie prozą, tylko trzymać przy tym poziom!

zvr
Twoja reakcja
R E K L A M A
MODECOM VOLCANO LANPARTY
9
MODECOM VOLCANO LANPARTY
Zalety
 • Kabel w oplocie
 • Dobrej jakości przełączniki
 • Format sprzyjający prawidłowej postawie
Wady
 • Słaba trakcja na gumowych nóżkach
 • Brak blokady całej klawiatury
 • JAKOŚĆ WYKONANIA
  9
 • FUNKCJONALNOŚĆ
  9
 • STOSUNEK CENY DO JAKOŚCI
  9
Kategorie
Sprzęt dla graczy

Zawsze interesowałem się sprzętem i składałem w domowym zaciszu różne komputery. Doradzałem też często w wyborze optymalnych konfiguracji, właściwie każdemu. Studiowałem międzynarodowe stosunki gospodarcze i pracowałem przy projektach unijnych dla młodzieży. Będę pisał dla Was o szeroko pojętym sprzęcie komputerowym.