MODECOM VOLCANO SABER – recenzja [VIDEO]

Zapraszam Was do recenzji słuchawek 7.1 na USB MODECOM VOLCANO SABER. Czy wibracje są potrzebne graczom do kompletnej immersji? Przekonajcie się sami!...
Modceom Volcano Saber

Zastanawiałem się ostatnio nad tym, czy wibracje są elementem, który w jakiś sposób zwiększa immersję w wirtualną rzeczywistość.

Modecom Volcano Saber zdecydowanie pokazały mi, że wybuchy granatów, czy ostrzał z moździerzy, nie były jednak pełnymi doznaniami bez nich.


Dołącz do naszej grupy na FB – Sprzęt dla graczy – recki, testy i pomoc!


Modecom Volcano Saber – bas z odrobiną fantazji

Jak widzieliście, w filmiku skupiłem się głównie na konstrukcji i funkcjonalności.

Modecom Volcano Saber są solidnie zrobionymi słuchawkami, w których nie doświadczyłem trzeszczeń, czy złego spasowania elementów.

Jedynym minusem jest sposób wysuwania mikrofonu, który jest dość toporny i napawa niepewnością przy każdym użyciu.

MODECOM VOLCANO SABER

Odrobina fantazji, która trafiła do nagłówka, tyczy się właśnie rzeczonych wcześniej wibracji.

Za każdym razem, gdy bas trafi w Wasze muszle, towarzyszyć mu będzie dodatkowy efekt, który go niejako potęguje.

R E K L A M A

Dzięki niemu większość wybuchów, czy innych potężnie brzmiących efektów w grach, nabiera rozmachu, wprowadzając jeszcze większy zamęt między uszami.

Osobiście podoba mi się ten dodatkowy czynnik, w końcu zdobył on uznanie milionów graczy, gdy trafił pierwszy raz do padów.


Modecom Volcano Saber – muzyka i filmy

Podobnie jak w grach, przy filmach też warto zostawić włączone wibracje. Kino akcji, sci-fi, czy horrory dadzą Wam dzięki nim nieźle popalić.

Sytuacja jednak drastycznie zmienia się przy muzyce, gdzie praktycznie od razu w ruch poszedł pilot, by efekty dezaktywować.

Jeżeli chodzi o charakterystykę dźwięku, to mam parę zastrzeżeń, szczególnie patrząc na cenę Modecom Volcano Saber.

MODECOM VOLCANO SABER

Pierwszym, co rzuciło mi się w uszy, był brak wystarczającego podbicia tonów wysokich, co skutkowało zbyt ocieplonym dźwiękiem.

Niestety, producent w swojej aplikacji nie dał możliwości dostosowania pasm do własnych preferencji, więc musiałem zadowolić się equalizerem wbudowanym w system.

Po podbiciu wysokich tonów i lekkim dostosowaniu średnich, słuchawki zaczęły grać równo.

Kompletnie nie ruszałem za to basu, bo ten skalibrowany był dla mnie idealnie.

Przy jazzie czy funky dość dobrze działała scena, szczególnie jak na słuchawki zamknięte, więc tutaj duży plus.MODECOM VOLCANO SABER

Co do wyłapywania stopy, to attack też spełnił moje oczekiwania, chodź oczywiście wszystko musiało odbywać się przy wyłączonych wibracjach.

Po lekkiej kalibracji średnich tonów wokale zaczęły jaśniej wybrzmiewać na tle sceny.

Ponieważ słuchawki mają zakres od 20 Hz – 20 KHz, to bas nie schodzi za nisko, ale nie jest to element, który przydaje się graczom, bo kompresja soundtracków jest na tyle znacząca, że raczej nie wybiegają poza ten zakres.

Jeżeli chodzi o głośność, to jest ona zadowalająca, jako że w muszlach znalazły się przetworniki o średnicy 50 mm.

Fani muzyki elektronicznej mogą spokojnie sięgać po Modecom Volcano Saber, bo kawałki takie jak „Freestyler” brzmią miodnie, szczególnie przy włączonych wibracjach.


Podsumowanie

Modecom Volcano Saber spodobały mi się szczególnie ze względu na zastosowane w nich wibracje.

Pojawiają się tam, gdzie powinny i nie są przy tym wszędobylskie, reagując na każde zejście w niskie tony.

Co do jakości dźwięku, to po lekkich zabiegach equalizerem można cieszyć się równym brzmieniem bez dystorsji nawet przy dużej głośności, więc tutaj też jestem z Saberek zadowolony.

Przydałoby się jednak popracować trochę nad rozwiązaniem chowania mikrofonu, bo te jest dla mnie piętą achillesową produktu.

Dodałbym też bardziej cwaną aplikację, która miałaby własne „presety” dla dźwięku, jako że są to słuchawki aspirujące do segmentu premium.

Patrząc na plusy i minusy, tych pierwszych jest zdecydowanie więcej, więc polecam Wam rozważenie propozycji od Modecom, jeżeli marzy Wam się wibrująca immersja w cyfrowy świat.

zvr
Twoja reakcja
R E K L A M A
MODECOM VOLCANO SABER
8.7
MODECOM VOLCANO SABER
Zalety
 • Dobrze wykonane wibracje
 • Jakość przetwornika
 • Wygodne pady
 • Wytrzymały oplot
Wady
 • Mechanizm wyciągania mikrofonu
 • Mało funkcji w aplikacji
 • JAKOŚĆ WYKONANIA
  9
 • FUNKCJONALNOŚĆ
  8
 • STOSUNEK CENY DO JAKOŚCI
  9
Kategorie
Sprzęt dla graczy

Zawsze interesowałem się sprzętem i składałem w domowym zaciszu różne komputery. Doradzałem też często w wyborze optymalnych konfiguracji, właściwie każdemu. Studiowałem międzynarodowe stosunki gospodarcze i pracowałem przy projektach unijnych dla młodzieży. Będę pisał dla Was o szeroko pojętym sprzęcie komputerowym.