W pierwszym kwartale 2017 PSVR sprzedało się lepiej niż Oculus i Vive razem wzięte!

Jak wygląda sytuacja na rynku urządzeń do VR i AR? Kto prowadzi po pierwszym kwartale 2017 roku?...

Era VR?

Ta akademicka dyskusja toczy się cały czas i bardzo trudno obalić argumenty obu stron, fanów i sceptyków rzeczywistości wirtualnej. Niemniej jednak, według predykcji IDC, rynek rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości ma wzrosnąć do 2021 roku, do blisko 100 milionów sprzedanych urządzeń. Na dziś, po pierwszym kwartale sprzedano nieco ponad 2 miliony urządzeń.

Jeśli bezkrytycznie weźmiemy pod uwagę te dane i predykcje, to wydawać by się mogło, że jesteśmy skazani na VR i pytanie nie brzmi – czy, ale kiedy?


Kto ma największy udział w rynku?

W pierwszym kwartale tego roku, gogle do VR od Sony sprzedały się zdecydowanie lepiej niż HTC i Oculus Facebooka, osiągając 18,8% udziału w rynku, podczas gry HTC i Oculus łącznie mają jedynie 12,8%.

Jednak to tylko kropla w morzu, ponieważ wyżej wymienieni producenci mają w sumie 1/3 rynku, a rządzi Samsung z udziałem 21,5%.

Szczegółowa tabela znajduje się poniżej.


Okiem Ganisza

Nic dziwnego, że dominuje Samsung, ponieważ 2/3 rynku to tak naprawdę sprzedaż urządzeń do VR pod urządzenia mobilne. Poza Samsungiem mamy tutaj również Daydream View od Google oraz Alcatel VR. W końcu żyjemy w czasach mobilnych i nawet jeśli w Polsce to jeszcze nie jest tak odczuwalne, to trendy na świecie jasno wskazują dokąd zmierzamy.

Osobiście nie mogę się doczekać czasów, w którym wepnę wtyczkę i odpalę sobie ulubioną grę, po prostu do niej wchodząc.

R E K L A M A
zvr
Twoja reakcja
R E K L A M A
Kategorie
Sprzęt dla graczy

Marcin "Ganisz" Rausch, założyciel i redaktor naczelny portalu - dla mnie celem grania jest przede wszystkim FUN i społeczność graczy, bez której nawet najlepszy tytuł można wyrzucić do kosza. Jestem ojcem i mężem, ale zawsze będę graczem! Ulubione powiedzonka: "Baw się, życie kabaretem jest" , "GL, HF!"