PNY RIOT O1 Gaming Mouse – recenzja

Przetestowaliśmy dla Was mysz PNY RIOT O1, której stylistyka zachwyca od pierwszego wejrzenia. Zobaczcie, co myślimy o eleganckim gryzoniu....

Po ostatnim teście klawiatury Sound BlaserX Vanguard K08, zasiadłem do ogrywania myszki od PNY.

Wydaje mi się, że jest to sprzęt skierowany do płci pięknej z gamingowym zacięciem.

Przed Wami, PNY RIOT O1 Gaming Mouse, elegancka i ergonomiczna mysz dla praworęcznych.


Dołącz do naszej grupy na Facebooku – sprzęt dla graczy – testy, recenzje, pomoc! 


PNY RIOT O1 – elegancja w prostej formie

PNY RIOT O1_6

Gdy wyciągnąłem PNY RIOT O1 z pudełka moją pierwszą myślą było: Elegancko!

Połączenie czerwonego plastiku, wykończonego na połysk, z matową czernią i srebrnymi detalami, prezentuje się po prostu z klasą.

Ergonomia tej myszki również stoi na wysokim poziomie, szczególnie dla posiadaczy mniejszych dłoni.

[advert id=”63385"]

R E K L A M A

Jest to bez dwóch zdań propozycja dla praworęcznych graczy, ale dzięki temu producent poszedł na całość, i wyżłobił z obu stron obudowy wgłębienia, w których naturalnie lądują palce.

Wartą odnotowania jest też faktura owych bruzd, która zaprojektowana została z myślą o zwiększeniu przyczepności.

Nawiązuje ona swoją budową do płytkiego pumeksu, jednak jako że jest plastikowa, to oczywiście nie ściągnie Wam skóry z palców.

Scroll wykonany został z aluminium, a jego środkiem przechodzi przeźroczysta wstawka, przepuszczająca podświetlenie.

PNY RIOT O1_7

Oprócz tego, światło przebija się też przez logo producenta, umiejscowione na grzbiecie PNY RIOT O1, oraz „podwoziem” myszki, tworząc pod nią delikatną łunę.

Gryzoń wyposażony został w teflonowe nóżki, które ułatwiają ślizg na podkładce, oraz kabel w czerwono-czarnym oplocie, chroniącym przed uszkodzeniami.

Można powiedzieć, że całość, wraz z bogatym wyborem podświetlenia między szesnastoma milionami barw, daje poczucie gamingowej elegancji, której zwieńczenie dobierzemy sobie sami.


PNY RIOT O1 – granie na AVAGO 3050

Jeżeli 4000 DPI to dla Was wystarczająca wartość, to zastosowanie w PNY RIOT O1 czujnika AVAGO 3050 nie powinno być kłopotem.

Dla poszukiwaczy szybszych gryzoni może być to jednak spory mankament, biorąc pod uwagę cenę tego sprzętu, oscylującą w okolicy 180 zł.

Wydaje mi się, że pomimo ciekawej stylistyki, za taką kwotę wielu spodziewa się czegoś więcej w tym departamencie.

[a[advert id=”63385"]p>

Myszka wyposażona została w sześć przycisków, których rozłożenie jest dość standardowe.

Za pomocą aplikacji, dostępnej na stronie producenta, możemy dowolnie zabindować wszystkie klawisze, oraz przydzielić kolory podświetlenia do czterech ustalonych przez nas poziomów czułości.

PNY RIOT O1_1

Mamy również dwa ogólne profile, między którymi możemy się przełączać.

Gamingowy gryzoń od PNY waży 165 g, więc jak dla mnie jest wystarczająco dociążony.

Nie mamy opcji dodawania, czy odejmowania odważników, więc jeżeli ciężar jest dla Was ważny, to upewnijcie się przed zakupem, czy jest odpowiedni, bo nie da się na niego w sposób konwencjonalny wpłynąć.

Grając w League of Legends nie miałem kłopotów z reakcjami, które dostarczała mi PNY RIOT O1. Skillshoty, czy uniki nie cierpiały z powodu czułości AVAGO 3050.

Nie wiem jakby to wyglądało przy rozdzielczościach 2K, lub więcej, bo posiadam monitor FullHD, ale w moim przypadku nie miałem się do czego przyczepić.

DPI Analyzer wykazał czułość zgodną z opisem producenta, więc na pewno mamy do czynienia z odpowiednio skalibrowanym podzespołem.

Mysz raportuje maksymalnie w częstotliwości 1000 Hz, co jest w tej klasie standardem.


Podsumowanie

PNY RIOT O1 to mysz gamingowa zachowana w eleganckiej stylistyce, celującej jak dla mnie w gusta płci pięknej.

Oczywiście jest to moje subiektywne odczucie, ale dodając do tego jej rozmiar, faworyzujący jednak graczy o mniejszych dłoniach, skłaniam się jeszcze bardziej ku tej refleksji.

Podoba mi się to, w jaki sposób producent podszedł do ergonomii tej myszki. Jest to bez wątpienia produkt dla osoby praworęcznej, ale uzyskano dzięki temu genialną wygodę w użytkowaniu.

Za 180 zł możecie zostać posiadaczami dobrze prezentującego się i leżącego w dłoni sprzętu.

Jedynym mankamentem może być zastosowany czujnik, który co prawda oferuje wystarczającą precyzję, ale nie ukrywając jest on propozycją bardziej podstawową, niż pół-profesjonalną.


Gdzie kupić?

 


Czytaj kolejne artykuły o sprzęcie – Scroll Down!

zvr
Twoja reakcja
R E K L A M A
Kategorie
Sprzęt dla graczy

Zawsze interesowałem się sprzętem i składałem w domowym zaciszu różne komputery. Doradzałem też często w wyborze optymalnych konfiguracji, właściwie każdemu. Studiowałem międzynarodowe stosunki gospodarcze i pracowałem przy projektach unijnych dla młodzieży. Będę pisał dla Was o szeroko pojętym sprzęcie komputerowym.