Rebeltec Falcon – stalowy sokół z 2750 DPI


liczniki na strone

Po przetestowaniu czerwonej myszki od PNY, przyszedł czas na ogranie stalowego sokoła od „Niesfornych”.

Przed Wami Rebeltec Falcon, jak dla mnie jedna z ciekawszych propozycji na rynku za 70 zł.


Dołącz do naszej grupy na Facebooku – sprzęt dla graczy – testy, recenzje, pomoc! 


Rebeltec Falcon – doważone ptaszysko ze świecącym jajem

Może Wam się wydawać, że do końca już zgłupiałem, czytając ten nagłówek, ale o dziwo jest dość celny. Z resztą, zobaczcie sami.

liczniki na strone

Rebeltec Falcon_6

Dodając do tego słuszną wagę, wynoszącą 173 g, uzyskaną dzięki stalowemu korpusowi, mój wybieg zaczyna nabierać sensu.

Rebeltec Falcon nie posiada opcji dodawania, czy odejmowania odważników, więc jeżeli jesteście zwolennikami lżejszych myszek, to może być to dla Was za ciężki gryzoń.

Mnie natomiast taka waga bardzo odpowiada, bo w połączeniu z teflonowymi ślizgaczami daje większą pewność wykonywanych ruchów.

Podobnie jak przy Rebeltec Destroyer, Falcon również posiada stalowe boki, wykończone tym razem nieco ciekawszą perforacją.

Rebeltec Falcon_5

Powierzchnia myszy pokryta jest warstwą gumy, która pozwala na pewny uchwyt nawet spoconej dłoni.

Dość długo grałem na Rebeltec Falcon, bo ręka dobrze mi się na niej układała. Nie jest to może tytan ergonomii, ale używa się jej wygodnie.

liczniki na strone

Stylistyka myszki jest dość futurystyczna, a motyw świecącej kuli, która przy okazji podkreśla logo producenta na grzbiecie to na pewno ciekawe rozwiązanie.

Kolorowa łuna przebija się też przez scrolla.

Kabel pokryty jest dość standardowo czerwono-czarnym oplotem tekstylnym, który uchroni go od przetarć i uszkodzeń mechanincznych.


Czujnik i przyciski – AVAGO 5050 w akcji

Jak już się pewnie domyślacie, Rebeltec Hunter wyposażony został w sensor AVAGO 5050, oferujący maksymalnie 2750 DPI.

Jest to jak najbardziej sprzęt skierowany do graczy amatorskich, więc taka wartość w zupełności wystarcza.

Nie upośledza ona w żaden sposób rozgrywki w MOBA, czy nawet CS : GO. W obu grach nie miałem kłopotów z trafianiem przeciwników.

Może przy tej drugiej na wyższym DPI grałoby się lepiej, szczególnie przy odpowiedziach na usłyszane za plecami kroki, ale do League of Legends nadaje się idealnie.

Przyciski nie działają ciężko, do kliknięcia wymagają nacisku 70 g, więc nie powinny sprawiać kłopotów, nie dopuszczając przy tym do przypadkowych wystrzałów.

Program, dostępny na stronie producenta, pozwala na zabindowanie wszystkich sześciu przycisków, oraz dobranie kolorów podświetlenia do poszczególnych poziomów czułości.

Rebeltec Falcon_1

Jest to dość klasyczna aplikacja do myszek, jeżeli widzieliście jedną, to najpewniej odnajdziecie się we wszystkich innych.


Podsumowanie

Rebeltec Falcon to myszka, która oferuje dobre doważenie, wytrzymałą konstrukcję i pewny uchwyt nawet przy emocjonujących rozgrywkach.

Sensor AVAGO 5050 jest co prawda propozycją podstawową, ale w tej kategorii cenowej nie można było spodziewać się wyższego modelu, szczególnie w połączeniu z solidnym korpusem i gumową powłoką.

Jeżeli jesteście amatorskimi graczami, i szukacie myszy w rozsądnej cenie, to Rebeltec Falcon na pewno sprosta Waszym wymaganiom, nie demolując przy tym portfela.


Gdzie kupić?

 


Czytaj kolejne artykuły o sprzęcie – Scroll Down!

liczniki na strone

Polecany film