ASUS zapowiada edycję RX 470 do koparek kryptowalut

Asus zapowiedział wydanie RX 470 do koparek kryptowalut. Jest też wersja oparta o chip NVIDIA P106-100, lecz ta nie trafi do sklepów w Polsce....

ASUS zapowiedział dzisiaj wydanie edycji RX 470 do koparek kryptowalut.

Dostępny będzie również  model opaty o chip NVIDIA P106-100, jednak ten nie trafi do sklepów w Polsce.


Dołącz do naszej grupy na FB – Sprzęt dla graczy – recki, testy i pomoc!


Górnicy kontra gracze – walka o moc obliczeniową

Jeżeli mieliście w planach kupienie sobie nowego komputera na wakacje to wiecie, co się obecnie dzieje na rynku kart graficznych.

Ceny w całym segmencie poszybowały w górę praktycznie z dnia na dzień, a dostępność nowej serii Radeonów RX 570 i 580 jest zerowa.

Na rynku pojawiają się za to używane RX 470 i RX 480, za które trzeba zapłacić minimum 150% tego, co sprzedający zostawił w sklepie jeszcze parę miesięcy temu.

Można śmiało powiedzieć, że są to ciemne dni dla graczy, jako że nawet jeżeli coś się gdzieś pojawi, to jest od razu wykupione hurtem przez inwestorów kryptowalutowych.

Z pomocą przychodzą więc producenci kart graficznych i wypuszczają nowe linie swoich konstrukcji, przeznaczone właśnie dla cyfrowych „górników”.

R E K L A M A

W założeniu mają one oferować lepszy stosunek poboru prądu do wydajności w operowaniu transakcjami na kryptowalutach oraz większą wytrzymałość na długotrwałą pracę.

RX 470 do koparek kryptowalut

Karty te pozbawione są jednak wyjścia na monitor, więc dla graczy się nie nadają, jako że „górnicy” i tak używają do obsługi swoich maszyn karty zintegrowanej z procesorem.


ASUS RX 470 do koparek kryptowalut

Co oferuje ASUS RX 470 do kryptowalut? Przede wszystkim wzrost Megahash na sekundę o 36%.

RX 470 do koparek kryptowalut

Co prawda większość zaawansowanych kopaczy i tak jest w stanie własnoręcznie uzyskać takie wyniki na tym chipie, ale takie ułatwienie pozwala na szybszą konfigurację maszyny.

Oprócz tego i tak otrzymujemy proste narzędzie GPU Tweak II, którym możemy dostosować taktowania rdzenia i pamięci, oraz zestaw oprogramowania potrzebny do rozpoczęcia przygody z kryptowalutami.

W konstrukcji od ASUS zastosowano komponenty Super Alloy Power II, które ograniczają utraty prądu, brzęczenie komponentów pod obciążeniem oraz zwiększają ogólną wydajność.

Użyto też wentylatorów na podwójnych łożyskach kulkowych, co ma przedłużyć ich życie dwukrotnie, zmniejszając przy tym tarcie podczas pracy i zwiększając tym samym ich efektywność.

To jeszcze nie koniec dodatkowych bajerów dla wiatraków. Uzyskały one również certyfikat IP5X, który nadawany jest produktom wybitnie odpornym na zakurzenie.

Oznacza on, że nawet w ekstremalnych warunkach kurz nie jest w stanie na tyle wpłynąć na pracę wentylatora, by nie dał on rady schłodzić karty.

ASUS RX 470 do koparek kryptowalut będzie dostępny w sklepach w lipcu, chodź myślę, że w Polsce pojawi się w okolicach sierpnia.

zvr
Twoja reakcja
R E K L A M A
Kategorie
Sprzęt dla graczy

Zawsze interesowałem się sprzętem i składałem w domowym zaciszu różne komputery. Doradzałem też często w wyborze optymalnych konfiguracji, właściwie każdemu. Studiowałem międzynarodowe stosunki gospodarcze i pracowałem przy projektach unijnych dla młodzieży. Będę pisał dla Was o szeroko pojętym sprzęcie komputerowym.