Sound BlasterX Vanguard K08 – recenzja

Przetestowaliśmy dla Was klawiaturę mechaniczną Sound BlasterX Vanguard K08, będącą jednym z pierwszych produktów gamingowych tego typu od Creative....

Witajcie Questownicy! Przetestowałem dla Was klawiaturę mechaniczną Sound BlasterX Vanguard K08, która od poprzednio recenzowanego Genesisa RX 75 różni się prawie wszystkim.

Zobaczcie, co reprezentuje sobą najnowszy gamingowy sprzęt od Creative.


Dołącz do naszej grupy na Facebooku – sprzęt dla graczy – testy, recenzje, pomoc! 


Sound BlasterX Vanguard K08 – 16,8 miliona kolorów w zasięgu ręki

Pierwszą rzeczą, która rzuciła mi się w oczy już przy wyjmowaniu Sound BlasterX Vanguard K08 z pudełka, był gruby, czarny kabel w plecionce, zakończony aż dwoma wtykami USB 2.0.

Po co jej tyle prądu? –  pomyślałem, a odpowiedź pojawiła się w mgnieniu oka.

Klawiatura rozświetliła się niezliczoną ilością barw, pędzących po jej przyciskach. Intensywne, ale przyjemne kolory zadziwiły mnie swoją naturalnością.

W odróżnieniu od wielu podświetleń, z którymi się spotkałem, te było łagodne dla oka, co zupełnie wyeliminowało nieprzyjemne, początkowe oślepienie.

Po zainstalowaniu oficjalnego oprogramowania do Sound BlasterX Vanguard K08, moim oczom ukazała się paleta 16,8 miliona kolorów, z których mogłem wybrać ten idealny dla siebie, wraz z towarzyszącym mu efektem fali, pulsacji, bądź solo.

R E K L A M A

Sound BlasterX Vanguard K08_6

Miałem też opcję wyboru paru barw i utworzenia z nich cyklu. Ustawić mogłem też poszczególne kolory dla konkretnych sekcji klawiatury.

Efekty, jak i barwy światła w Sound BlasterX Vanguard K08 są po prostu genialne. Potężny wybór opcji i ich konfiguracji wypełnią każdą wizję podświetlenia tej klawiatury.

[advert id=”63385"]

Cały sprzęt wykonany jest z wytrzymałego, czarnego, matowego plastiku.

Stylistyka klawiatury jest elegancka, pomimo początkowej tęczy kolorów, gdy już ustalimy swoje barwy, całość nabiera naszego unikatowego stylu.

Sound BlasterX Vanguard K08 nadaje się dla każdego, bo z natury jest dość neutralna, a charakter nadajemy jej sami, poprzez manipulację światłem.


Sound BlasterX Vanguard K08 – wygoda użytkowania

Gdy już nacieszyłem się kolorkami, zasiadłem do ogrania naszej klawiatury.

Sound BlasterX Vanguard K08 wyposażony został w wygodną podkładkę pod nadgarstki, którą wedle potrzeb można odłączyć.

Oprócz tego do wyboru mamy dwa kąty nachylenia klawiatury. Wszystko to utwierdza mnie w przekonaniu, że Creative chce nam, graczom, zapewnić wygodę w każdej sytuacji.

Sound BlasterX Vanguard K08_3

Przyciski funkcyjne przeniesione zostały na górny panel, co oszczędziło miejsce klawisza funkcyjnego, pozwalając na dodatkowy rząd przełączników po lewej stronie, służący do przypisywania makr.

Rolka do regulacji dźwięku, umiejscowiona nad Num Padem,  jest elementem, który wyróżnia konstrukcję Sound BlasterX Vanguard K08.

Jej praca jest płynna i dokładna, łatwo jest wyczuć, o ile się przesuniemy na Windowsowej skali głośności.

[a[advert id=”63385"]p>

Towarzyszący jej przycisk kompletnego wyciszenia również dobrze spełnia swoją rolę, będąc zawsze pod ręką.

Wygodę użytkowania oceniam celująco, jako że przemyślano każdy aspekt, który mnie w klawiaturach interesuje.

Łatwo odnalazłem się w klawiszach funkcyjnych już po pierwszym rzucie oka.


Przełączniki PRES – 70 milionów kliknięć to dla nich pestka

Sound BlasterX Vanguard K08 to przede wszystkim klawiatura mechaniczna.

Przy konstrukcji jej przełączników zaproszono do współpracy renomowaną firmę OMRON. Wyniki tej kooperacji są naprawdę obiecujące.

Sound BlasterX Vanguard K08_4

Przełączniki PRES wyceniono na 70 milionów kliknięć, co jest liczbą zadowalającą.

Oprócz tego pozwalają one na wykonanie większej ilości akcji na minutę, bo ich skok został zmniejszony ze standardowych 2 mm do 1,5 mm.

Oddawanie serii szybkich strzałów staje się dzięki temu dużo łatwiejsze.

Ogranicza to też czas reakcji, co przy zaciętym współzawodnictwie może uratować nas od niechybnej porażki.

Jeżeli chodzi o twardość przełączników, to określiłbym ją na średnią, są trochę twardsze od CherryMX Blue, coś pomiędzy Red i Brown, ale chyba nie spotkałem się jeszcze z czymś, do czego mógłbym je porównać.

[adv[advert id=”63385"]

Bo parunastu meczach w League of Legends poczułem różnicę między PRESS, a Kailh Blue, szczególnie w czasie reakcji, oczywiście na ich korzyść. Może i są to ułamki sekund, ale da się je wyczuć.

Sound BlasterX Vanguard K08 oferuje oczywiście anti-ghosting, pozwalający na rozległy faceroll aż na 26 przycisków jednocześnie.

Możecie więc z przyjemnością wybrać się na PvP swoimi Retri-Palladynami, by siać zwątpienie w umysłach przeciwników.


Sound BlasterX Vanguard K08 – podsumowanie

Długo zastanawiałem się, czy cena Sound BlasterX Vanguard K08 w pełni uzasadnia jej walory.

Za 599 zł otrzymacie klawiaturę mechaniczną, która posiada jedną z najbardziej rozbudowanych opcji podświetlenia, długowieczne przełączniki o obniżonym czasie reakcji, oraz naprawdę wygodnie rozmieszczone przyciski funkcyjne.

Dodając do tego elegancką stylistykę oraz możliwość zaprogramowania pięciu makr, uznałem, że ten mechanik jest wart swojej ceny.

Jeżeli macie profesjonalne zacięcie do gamingu, to Sound BlasterX Vanguard K08 jest propozycją dla Was.


Gdzie kupić?

 


Czytaj kolejne artykuły o sprzęcie – Scroll Down!

zvr
Twoja reakcja
R E K L A M A
Kategorie
Sprzęt dla graczy

Zawsze interesowałem się sprzętem i składałem w domowym zaciszu różne komputery. Doradzałem też często w wyborze optymalnych konfiguracji, właściwie każdemu. Studiowałem międzynarodowe stosunki gospodarcze i pracowałem przy projektach unijnych dla młodzieży. Będę pisał dla Was o szeroko pojętym sprzęcie komputerowym.