Testujemy soundbar dla graczy Sound BlasterX Katana!

Testujemy soundbar dla graczy Sound BlasterX Katana. Bardzo wszechstronne urządzenie, które robi różnice. Zapraszam do recenzji!...

Recenzja Sound BlasterX Katana

Witajcie Questownicy! Dziś testujemy bardzo ciekawy sprzęt, który ma wiele zastosowań, ale przede wszystkim został stworzony z myślą o kaście graczy. Zapraszam do recenzji Sound BlasterX Katana!


 

Dołącz do naszej grupy na Facebooku – sprzęt dla graczy – testy, recenzje, pomoc! 


Wygląd Sound BlasterX Katana

Soundbar Sound BlasterX Katana to bardzo elegancki i futurystycznie wyglądający sprzęt. Mówiąc szczerze, taka stylistyka dużo bardziej mnie przekonuje, niż naszpikowane wodotryskami oprzyrządowanie.

[advert id=”62152"]

Dostajemy ciemno-grafitowy, aluminiowy soundbar, który ozdobiony jest jedynie przez dyskretny wyświetlacz, który znajduje się na froncie oraz zestaw podświetlanych przycisków i logo producenta, na górze.

Pozostałe elementy Sound BlasterX Katana same z siebie pełnią rolę ozdobną. Kształtem soundbar faktycznie przypomina nieco ostrze, na końcach którego umieszczono okrągłe głośniki. Na froncie znajdziemy szeroki grill, pod którym ukryte są kolejne głośniki oraz wyświetlacz.

Sound BlasterX Katana 2

Od spodu zamontowano listwę podświetlającą – Aurora Reactive z paletą 16,8 miliona kolorów, która może działać w kilku predefiniowanych schematach, podkreślających charakter sprzętu. Nic wulgarnego, nic nachalnego. Super.

Subwoofer to prosta skrzyneczka w orientacji pionowej, która zlewa się z tłem i nie przykuwa uwagi.

R E K L A M A

[a[advert id=”62152"]p>


Użytkowanie Sound BlasterX Katana

Ten soundbar jest stworzony z myślą o graczach, ale powiedzenie, że to jest tylko dla nich rozwiązanie, byłoby przekłamaniem.

Sound BlasterX Katana, świetnie się sprawdza jako system dźwiękowy pod oglądanie filmów i dla konsolowców. Myślę, że Ci ostatni będą najbardziej zadowoleni, ponieważ Sound BlasterX Katana idealnie zastępuje raczej standardowe lub słabe nagłośnienie z telewizora.

W przypadku podpięcia sprzętu pod PC możemy ustawić soundbar zaraz pod monitorem, choć zaznaczam, że szerokość sprzętu powoduje, że najlepiej się komponuje w zestawieniu z monitorami panoramicznymi.

Korzystając ze sprzętu pod PC dostajemy możliwość zainstalowania oprogramowania BlasterX Acoustic Engine, który znamy już z poprzednich testów sprzętu ze stajni BlasterX.

Słowem, możemy ustawiać schematy pod konkretne rodzaje gier lub bawić się bardziej szczegółowymi ustawieniami dźwięku.

Pod maską Sound BlasterX Katana znajdziemy wielordzeniowy procesor DSP o częstotliwości próbkowania 24-bit/96 kHz,  trójdrożny wzmacniacz oraz pięć przetworników – dwa średniobasowe, dwa wysokotonowe oraz subwoofer, każdy z przetworników jest zasilany przez wzmacniacz oraz procesor DSP.

Co to oznacza? Dostajemy bardzo czysty i wyraźny dźwięk w grach, które faktycznie otrzymują kolejny wymiar. To zupełnie coś innego, niż słuchanie świata gry w zwyczajnych głośnikach. Efekty wybuchów, akcji, tła, dialogów, etc. brzmią jak w kinie.

Sound BlasterX Katana 1

Dodatkowo, oglądanie filmów przy dźwiękach Sound BlasterX Katana to faktycznie uczta dla uszu. Zaznaczam, to nie jest sprzęt dla audiofila, ale dzięki zastosowanej technologii również potrafi pełnić funkcję kina domowego. Wystarczy dodać, że moja żona niemal natychmiast go skonfiskowała i podłączyła do telewizora…

Muzyka. Moc Sound BlasterX Katana jest wystarczająca do tego, żeby zrobić dobrą domówkę. 150W daje czadu i z pewnością nie będziecie narzekać. Nie jest to dedykowany sprzęt do słuchania muzyki, ale soundbar pozycjonowany jako sprzęt dla graczy, świetnie daje sobie radę z odtwarzaniem muzyki.

Piękno soundbaru odkrywamy w pełni, kiedy podepniemy go pod konsolę. Jako gracz PC znam możliwości dźwiękowe swojego piecyka, choćby dzięki testom Sound BlasterX G5, ale jako konsolowiec byłem oszołomiony. W końcu gry brzmiały tak, jak powinny.

Sound BlasterX Katana świetnie wypełniła lukę pomiędzy konsolą a telewizorem. Bardzo polecam!

Sprzęt możemy podpiąć właściwie do wszystkiego. Również nośniki z muzyką MP3, WAV, FLAC działają bez zarzutu, dodatkowo można w prosty sposób parować Sound BlasterX Katana przez bluetooth, dzięki temu bez problemów obsłużymy również urządzenia mobilne.


Obsługa Sound BlasterX Katana

Soundbar nie sprawia żadnych problemów. Obsługa jest prosta i intuicyjna. Dodany w zestawie mały pilot zawiera wszelkie niezbędne funkcje, które pozwalają na obsługę Sound BlasterX Katana.

Sound BlasterX Katana pilot

Soundbar nie ma zbyt wielu opcji. Wszystko opiera się na predefiniowanych ustawieniach. Zarówno dźwiękowych, jak i podświetleniowych. Zdziwił mnie jedynie zakres edycji dźwięku, który ogranicza się do ustawienia basów w zakresie -4 / +4. Trochę mało.

Kolejnym mankamentem, albo raczej wpadką, to brak kabla optycznego w zestawie. Nie mam pojęcia dlaczego producent o tym zapomniał, bo to raczej nie była przemyślana decyzja. To powoduje, że trzeba wybrać się do sklepu albo zakupić kabel w sklepie internetowym, a wiecie jak to jest, kiedy nie można odpalić sprzętu tu i teraz!


Podsumowanie

Soundbar Sound BlasterX Katana to bardzo dobry sprzęt dla graczy oraz fanów filmów. Jakość robi różnicę, a zastosowane rozwiązania technologiczne nadają zupełnie inny wymiar grom i filmom. poleca_big

Dodatkowo, niepodważalnym atutem jest wielofunkcyjność. Od PC, przez konsolę, po mobilne urządzenia, słuchanie muzyki oraz kino domowe.

Na koniec przypomnę również o genialnym designie, który w swojej subtelności jest niezwykle nowoczesny i elegancki.

Jeśli jesteś graczem konsolowym, to Katana będzie dla ciebie objawieniem. Świetnie podbija radość czerpaną z rozgrywki.

Uwaga! Pamiętajcie o braku kabla optycznego!

[adv[advert id=”62152"]

Cena Sound BlasterX Katana jest w okolicach 1300 zł, co oznacza, że nie jest to najtańszy sprzęt. Jednak, jeśli dysponujecie takimi środkami, to z pewnością nie będziecie żałować.

  • Wygląd 5/5
  • Użytkowanie 4/5
  • Cena do jakości 5/5
R E K L A M A
Kategorie
Sprzęt dla graczy

Marcin "Ganisz" Rausch, założyciel i redaktor naczelny portalu - dla mnie celem grania jest przede wszystkim FUN i społeczność graczy, bez której nawet najlepszy tytuł można wyrzucić do kosza. Jestem ojcem i mężem, ale zawsze będę graczem! Ulubione powiedzonka: "Baw się, życie kabaretem jest" , "GL, HF!"