Tracer GAMEZONE Illuminato – recenzja mechanika za 240 zł

Przed Wami recenzja klawiatury mechanicznej Tracer GAMEZONE Illuminato. Zobaczcie, co sądzimy o przełącznikach Outemu Blue za 240 zł....

Witajcie moi drodzy Questownicy! Pamiętacie, jak opisywałem dla Was klawiaturę mechaniczną z Biedronki? Miała ona swoje wady, ale była tania, i ogólnodostępna, co wzbudziło nie lada emocje.

Dzisiaj do Biedronkowego sprzętu dorzucamy 90 zł, i zasiadamy przed Tracer GAMEZONE Illuminato, czyli pełnoprawną klawiaturą mechaniczną z NumPadem, i porządniejszymi przełącznikami.


Dołącz do naszej grupy na Facebooku – sprzęt dla graczy – testy, recenzje, pomoc! 


Tracer GAMEZONE Illuminato – przyjemny klik na metalowej płycie

Gdy wyciągnąłem Tracer GAMEZONE Illuminato z jej czarno-żółtego pudełka, gdzieś w tyle głowy zapaliła mi się mała lampka, która usilnie starała się zakomunikować, że to już gdzieś było.

Pierwszym moim skojarzeniem był MOTOSPEED Inflictor CK104, jednak Tracer posiada fajniejszy design, w którym nie ma tak wściekłych diod od Caps i Num locka.

[advert id=”63385"]

Dodając do tego zastosowanie podobnych motywów podświetlenia jak w biedronkowym Hykkerze, miałem już zupełnie mieszane uczucia.

Siadając do tego testu postanowiłem więc, że usilnie wyplenię oba skojarzenia z mojej głowy, by na świeżo podejść do tematu. Mam nadzieje, że się udało.

R E K L A M A

Tracer GAMERZONE Illuminato wyposażono w przełączniki Outemu Blue, które mają dość przyjemny, miękki skok. Przetestowałem je na Summoners Rift, jako nieustraszona Zyra, i powiem Wam szczerze, grało mi się świetnie.

Klawisze żwawo reagowały na moje polecenia, a ich klik był przyjemny zarówno dla palca, jak i ucha.

Jak na razie ich wytrzymałość została określona przez producenta na minimum 5o milionów kliknięć, i jest to raczej bezpieczny szacunek, bo klawiatura jest dość młoda, i nikt jeszcze fizycznie tyle nie wyklikał, żeby dokładnie stwierdzić, po ilu razach coś zacznie szwankować.

[a[advert id=”63385"]p>

W wewnętrznych doniesieniach nie pojawiają się na razie żadne problemy z Outemu Blue, więc myślę, że do 60 milionów nie ma się o co martwić.

Znaki na klawiszach są wklęsłe, więc nie zastosowano leciwej kalkomanii, i dobrze przepuszczają wszelkie światło, co ułatwi nocne granie.

Tracer GAMEZONE Illuminato_3

Płyta klawiatury wykonana została z czarnego, eleganckiego aluminium. Tracer w zestawie dodaje także plastikową podstawkę pod nadgarstki, którą można wpiąć w specjalne wcięcia w obudowie.

Samo tworzywo oparcia jest przyjemne w dotyku, oraz wygodne, więc nie będziecie odczuwali dyskomfortu nawet przy dłuższych gamingowych sesjach.

Cała konstrukcja opiera się na gumowych nóżkach, które zagwarantują dobrą przyczepność na biurku.

Podświetlenie jest, i zawsze będzie kwestią gustu. W Tracer GAMEZONE Illuminato zastosowano różne kolory do każdego rzędu klawiszy, co widzieliście już w mechaniku z Biedronki, oraz siedem trybów podświetlenia.

Tracer GAMEZONE Illuminato_2

Można też dobrać tempo efektów świetlnych, oraz ich moc, a to wszystko za pomocą klawiszy. Dzięki przeniesieniu wszelkich funkcji na skróty klawiszowe, aplikacja do klawiatury przestaje być konieczna, co ułatwia podłączanie się ze swoim sprzętem na LAN-party.

Na dodatkową uwagę zasługują podświetlenia bocznych paneli, których kolor i moc również możemy sobie dobrać. Pierwszy raz spotkałem się z takim rozwiązaniem.

Oprócz standardowych opcji, takich jak blokada klawisza Windows, czy zmiana głośności, mamy też opcję bezpośredniego nagrywania makr, co w wielu przypadkach okazuje się wygodniejsze, niż zabawa oprogramowaniem.

[adv[advert id=”63385"]

Jak na gamingową klawiaturę przystało, Tracer GAMEZONE Illuminato posiada Antighosting, który pozwoli na używanie wielu klawiszy jednocześnie.

Kabel od naszej klawiatury jest gumowy, a więc pozbawiono go oplotu. Nie jest to dla mnie jakimś wielkim błędem, bo oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy.

Przy oplocie kabel jest chroniony przed przetarciem, ale traci na giętkości, co ułatwia jego złamanie. Guma z kolei jest giętka, ale łatwiej ją uszkodzić mechanicznie.


Podsumowanie

Tracer GAMEZONE Illuminato miał ze mną dość trudny start, bo kojarzył mi się z wieloma innymi sprzętami, niekoniecznie najlepszymi w moim mniemaniu.

Po przetestowaniu go z czystą kartą mogę Wam powiedzieć, że za 240 zł da się kupić fajnego mechanika dla początkującego gamera. Nie jest to może high-end, a wielokolorowe podświetlenie nie każdemu przypadnie do gustu, ale w departamencie jakości działania przełączników prezentuje się bardzo dobrze, a to dla mnie najważniejsze.

Jeżeli szukacie budżetowego mechanika z ciekawymi efektami podświetlenia, to Tracer GAMEZONE Illuminato jest w czołówce, bijąc na głowę klawę z Biedronki, która śmiga na płytkich Unionbestach.


Gdzie kupić?

 


Czytaj kolejne artykuły o sprzęcie – Scroll Down!

zvr
Twoja reakcja
R E K L A M A
Kategorie
Sprzęt dla graczy

Zawsze interesowałem się sprzętem i składałem w domowym zaciszu różne komputery. Doradzałem też często w wyborze optymalnych konfiguracji, właściwie każdemu. Studiowałem międzynarodowe stosunki gospodarcze i pracowałem przy projektach unijnych dla młodzieży. Będę pisał dla Was o szeroko pojętym sprzęcie komputerowym.