Astralis z kolejną wygraną i milionem dolarów!

Astralis wygrało ESL Pro League Season 8 oraz Intel Grand Slam za jednym zamachem pokonując Team Liquid 3-1 w rodzimej Danii....
Astralis wygrało ESL Pro League Season 8 oraz Intel Grand Slam za jednym zamachem. Pokonując Team Liquid 3-1 w  rodzimej Danii. Finał w Odense nie zaczął się dobrze dla faworytów.
  • Po pierwszej mapie – Train- Amerykanie zdominowali przeciwników, wygrywając 16-8. To było pierwsze takie potknięcie Astralis od dawna, Team Liquid zaczęło wyglądać tak, jakby mieli szanse pokonać Duńskich rywali.
  • Druga mapa – Mirage również nie zapowiadała się łatwo. Pierwszą połowę TL wygrało z przewagą trzech rund. Natomiast druga połowa było już zdecydowanie dla Duńczyków, którzy wygrali 16-11, Inferno również było całkiem wyrównaną mapą. Po pierwszej połowie Astralis wygrywało 10-5 natomiast po tym TL miało świetną serię 6 wygranych rund i jednej porażki, co doprowadziło do wyniku 11-11. Natomiast mapa skończyła się podobnie jak poprzednia 16-11 dla podopiecznych zonic’a.
  • Dust II było kolejną mapą, Duńczycy chciało mieć pewność, że to ostatnia mapa w tym finale. Runda pistoletowa dała im delikatną przewagę na początku meczu po stronie CT. Team Liquid jednak i tak wygrało pierwszą połowę 8-7. Druga połowa rozpoczęła się również wygraną pistoletówką Duńczyków. Amerykanie zostali tak zdominowanie, że nawet potrójne AWP nie dało rady powstrzymać przeciwników od natarcia.
Mecz zakończył się wynikiem 16-10, co dało Astralis kolejny tytuł, ale również ponad milion dolarów.