Finały ESL Pro League 5 Zapowiedź!

Turniej w Dallas rozpoczyna się już o 18:30, kto wyjdzie z niego zwycięsko i zgarnie 225 000$? ...

Już tylko chwile dzielą nas, od LANowych finałów kolejnego sezonu ESL Pro League. Tym razem, przenosimy się do Dallas w stanie Texas, gdzie od 30 maja do 4 czerwca 12 najlepszych drużyn z Europy i Ameryki walczyć będzie o 750 000$.


GRUPA A (Cloud9, EnVyUs, Fnatic, G2, Immortals, SK)

Grupa śmierci ESL Pro League, mamy tu zawsze świetnie grające na LANach drużyny Brazylijskie, powracające do formy G2 oraz zawsze groźne EnVyUs, a także siejące swojego czasu postrach Fnatic i triumfatorów zeszłego sezonu Cloud9. Na pewno nie zabraknie emocji związanych z bratobójczymi pojedynkami, gdzie Immortals będzie chciało udowodnić swoja wyższość nad SK, a będące w lekkim dołku EnVyUs zemścić się na G2 za wyeliminowanie ich w fazie grupowej Dreamhacka.


Myślę jednak, że najmniejsze szanse na awans z tej grupy ma właśnie EnVy i Cloud9, gdyż obie drużyny prezentują się ostatnio dosyć przeciętnie na scenie międzynarodowej. Wydaje mi się, że do Playoff’ów awansują obie drużyny Brazylijskie, a także ostatnio coraz lepiej grające G2.


 GRUPA B (Liquid, mousesports, Natus Vincere, North, NRG, Optic)

Jak widać, grupa B prezentuję się trochę mniej okazale, co nie zmienia faktu, że będzie mniej ciekawa. Biorąc pod uwagę dosyć słabą formę niektórych zespołów, które są w tej grupie, kwestia awansu jest otwarta prawie dla każdego. Nie ukrywajmy, że takie NRG, które mimo wszystko poradziło sobie całkiem nieźle w eliminacjach, będzie chłopcem do bicia.


Jeśli chodzi o kwestie awansu to raczej pewną drużyną jest North, które po blamażu w Sydney będzie chciało pokazać, że dalej stanowią siłę na świecie. Myślę, że również mousesports, które pokazało się z dobrej strony na Dreamhack Tours może być drużyną, która awansuje dalej. I w tym momencie pojawia się zagwozdka, czy będąca w okropnej formie Na’Vi da rade przejść do fazy playoff? Czy jednak któraś z amerykańskich ekip zaskoczy? Wydaje mi się, że zawodnicy ze wschodu znowu nie udźwigną presji i zakończą przygodę z ESL Pro League już na fazie grupowej a w fazie playoff zameldują się zawodnicy Liquid.

Rozpiska meczy na dzień 1

18:30– SK vs Cloud9

18:30– G2 vs EnVyUs

R E K L A M A

19:45– G2 vs Cloud9

19:45– Fnatic vs Immortals

21:00– Fnatic vs EnVyUs

21:00– SK vs Immortals

22:15– Fnatic vs SK

22:15– EnVyUs vs Cloud9

00:00– mousesports vs North

00:00– Liquid vs Natus Vincere

01:15– NRG vs Optic

01:15– mousesports vs Natus Vincere

02:30– Liquid vs Optic

02:30– NRG vs North

03:45– North vs Natus Vincere

03:45– NRG vs Liquid

ESL Pro League

 

 

 

R E K L A M A
Kategorie
E-sportE-Sport CS:GO