LoL esport na nowo! Riot przedstawia nową formę finansowania sceny esportowej!

Riot zmienia strategię finansowania sceny esportowej! Alleluja, to poważny krok do tego, aby lol esport był jeszcze większy, silniejszy i atrakcyjniejszy dla widzów!...

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Riot ustępuje pod presją społeczności i organizacji esportowych

Riot na nowo definiuje swoją strategię finansowania sceny esportowej. Po ostatniej awanturze, o której pisaliśmy tutaj, Riot postanowił ustąpić i przyjąć do realizacji szereg postulatów, które z powodzeniem są już realizowane w ligach SMITE czy DOTA2. Okazało się, że presja, którą wywarły organizacje przy pełnym poparciu społeczności graczy, przyniosła fantastyczne efekty. To zupełnie nowa szansa dla sceny LoL esport![/vc_column_text][vc_empty_space height=”10px”][vc_raw_js]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[/vc_raw_js][vc_empty_space height=”30px”][vc_single_image image=”59303" img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_3d” onclick=”link_image”][v[vc_column_text]p>

Nowe sposoby finansowania ligi oraz zespołów w LoL esport

Przychody ze sprzedaży przedmiotów w grze:

  • 25% przychodów ze sprzedaży skórek i wardów z tematu Championship będzie zwiększało ogólną pulę nagród na mistrzostwach świata. Już od tego roku, 1/4 przychodów ze sprzedaży Championship Zed trafi do worka z nagrodami dla zwycięzców tegorocznych Worldsów. Riot estymuje, że to działanie podwoi obecną pulę, która wynosi 2,1 miliona dolarów!
  • 25% przychodów ze sprzedaży skórek z tematu Challenger powiększy pulę nagród na MSI.
  • 25% przychodów ze sprzedaży skórek mistrzowskiego teamu trafi do zespołu i poszczególnych zawodników, na których wzorowane były skórki. To rozwiązanie będzie wprowadzone już od tego roku. Co więcej, obejmie również zestawy mistrzowskie z poprzednich lat, czyli SKT, FNC, TPA, Samsung będą dostawać swój procent z bieżącej sprzedaży.

[/[/vc_column_text][vc_empty_space height=”10px”][vc_raw_js]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[/[/vc_raw_js][vc_empty_space height=”30px”][vc_column_text]we strumienie finansowania dla LoL esport od 2017 roku:

  • Od 2017 roku możemy się spodziewać przedmiotów w grze, które będą powiązane tematycznie z drużynami. Przychody ze sprzedaży również będą współdzielone z organizacjami i zawodnikami!
  • Od 2017 będzie wprowadzona minimalna stawka dla każdej drużny w lidze. Oznacza to, że za pełny sezon drużyna w LCS EU dostanie 100 tys. euro, z czego 50% musi trafić do puli wynagrodzeniowej zawodników.

[/[/vc_column_text][vc_column_text]p>

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło

Podsumowując, Riot wystosował obszerny list do społeczności, w którym tłumaczy powody i cele nowej strategii finansowania. To bardzo dobra informacja dla organizacji i zawodników, ale przede wszystkim dla nas, fanów sceny lol esport, ponieważ to gwarantuje jej rozwój i widowiskowość.

[/[/vc_column_text][vc_empty_space height=”10px”][vc_raw_js]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[/[/vc_raw_js][vc_empty_space height=”30px”][vc_column_text]trong>Szkoda, że takie działanie pojawiło się dopiero po burzy, jaką wywołała dyskusja pomiędzy Marciem Merrillem a Reginaldem – właścicielem TSM, ale to już historia. Teraz musimy skupić się na nowych możliwościach i oczekiwać fantastycznych przedmiotów w grze, które będą jasno określały nasze sympatie! Co więcej, świadomość, że nasze zakupy wspierają scenę LoL esport, będzie powodował zwiększoną ilość tych zakupów!

R E K L A M A

Może wprowadzą płaszcze z logiem ulubionych teamów? Byłoby bosko!

Gj Riot![/[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]p>

R E K L A M A
Kategorie
E-sportE-Sport LOL

Marcin "Ganisz" Rausch, założyciel i redaktor naczelny portalu - dla mnie celem grania jest przede wszystkim FUN i społeczność graczy, bez której nawet najlepszy tytuł można wyrzucić do kosza. Jestem ojcem i mężem, ale zawsze będę graczem! Ulubione powiedzonka: "Baw się, życie kabaretem jest" , "GL, HF!"