Powstała nowa profesjonalna liga CS:GO – ELIGA

W związku z błyskawicznie rozwijającym się esportem w Polsce, powstała ELIGA, która ma skupiać pod sobą najlepsze drużyny CS:GO w ramach profesjonalnej ligi...

Powstaje ELIGA

Esport rozwija się dynamicznie, również w Polsce. Z tego powodu na terenie naszego kraju coraz częściej organizowane są wydarzenia związane ze sportami elektronicznymi. Pojawiają się również ligi profesjonalne, takie jak PLE, czy ELIGA, która powstała dzisiaj i zapowiada się bardzo interesująco, chociaż ma dotyczyć na razie tylko Counter Strike: Global Offencive.

Po pierwsze, co najciekawsze, drużyny będą jej współwłaścicielami, co wiąże się z między innymi z dzielonymi po równo zyskami oraz kosztami. „Pierwszy” sezon, oznaczony liczbą 0, rozpocznie się w lipcu i będzie trwał do listopada. W jego skład będą wchodzić kwalifikacje, 7 kolejek, podczas których 8 zespołów ma walczyć między sobą przez dwa miesiące, a wszystko zostanie zakończone finałami. Co ciekawe, w każdym tygodniu jeden mecz będzie transmitowany ze studia telewizyjnego i komentowany przez izaka i KubiKa.

Następne sezony będą miały trochę inną strukturę. Chodzi głównie o brak finałów i spotkania rozgrywane w systemie bo2. Każdy mecz będzie nagradzany punktami, a zwycięstwo przypadnie zespołowi z ich największą ilością. Co ważne, z każdym kolejnym sezonem liczba drużyn będzie zwiększona o dwie.

Udział w rozgrywkach wezmą Team Kinguin i PRIDE Gaming, jako drużyny założycielskie. Swój udział zadeklarowały również Izako Boars, Ago Gaming, Pact oraz Pompa Team.

Konferencja prasowa

Dzisiaj miała również miejsce konferencja prasowa z organizatorami ELIGI. Można się z niej dowiedzieć między innymi o tym, że występować w lidze mogą tylko drużyny zarejestrowane prawne, w tym kluby sportowe, a sami organizatorzy nie chcą tworzyć z tego projektu nowego związku sportowego. Co ciekawe, wspomniano również o statusie „Legendy”, który otrzymają najlepsze drużyny. Ma on gwarantować „miejsce w strukturach spółki”, czyli udział, przy czym w informacjach prasowych nie zostało nic powiedziane na temat eliminacji zespołów. Podkreślano również to, że każda kolejka (oraz finał) mają być oddzielnymi wydarzeniami. Do tego wśród celów, prócz oczywistymi dla takiego przedsięwzięcia hasłami jest regulacja sporów między drużynami. Liczę, że zostanie on osiągnięty, a scena CS:GO dużo zyska. Zapis z samej konferencji znajdziecie poniżej.

R E K L A M A
Kategorie
E-sportE-Sport CS:GO

Wariat, kuc, maszyna, akrobata, a po godzinach bloger kochający HotSa. Zajmuję się na MMO24 newsami, zapewniając Wam najciekawsze informacje ze świata gier online. No i