Veggie opowiada o nowym, polskim super teamie!

Veggie zakłada polski zespół z aspiracjami do CS. Czy realnie ma na to szanse? Zapytaliśmy go o tematy związane z projektem oraz o sytuację na europejskiej scenie League of...

[vc_row][vc_column][vc_column_text]W ostatnich dniach sieć obiegła informacja, że za sprawą Fryderyka „Veggie” Kozioła, pojawia się polski super zespół, którego celem jest wejście do LCS EU. Skład zespołu jest już znany i potwierdzony:

  • Jakub „Kubon” Turewicz
  • Wojciech „Tabasko” Kruz
  • Sebastiana „NiQ” Robak
  • Jakub „Creaton” Grzegorzewski
  • Patryk „Mystiques” Piorkowski

Zdecydowanie brakowało stricte polskiego zespołu. Zwłaszcza po rozsypaniu się ROCCAT, wyczekiwaliśmy teamu, który będzie reprezentował nasz kraj. Jak się okazuje, być może właśnie inicjatywa Veggiego otwiera taką możliwość. Żeby nie mieć wątpliwości, postanowiliśmy z Utrosem przeprowadzić wywiad u źródła.[/vc_column_text][vc_separator color=”orange” border_width=”2"][v[vc_single_image image=”19463" img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_3d”]c_[vc_column_text]

MMO24.pl – Jak oceniasz potencjał nowej drużyny?

Veggie – Są to najlepsi zawodnicy z każdej pozycji, którzy są aktualnie dostępni na polskiej scenie. Dwójka z nich (Kubon i Niq – przyp. red) posiada dywizję challenger, a Creaton był już w top 5, dlatego nikt nie wątpi w jego umiejętności. Pozostała dwójka (Mystiques i Tabasko – przyp. red.) dobija najwyższą dywizję i powinno to nastąpić w ciągu kilku dni.

Na dziś, podstawowym problemem jest brak zgrania, czyli działka, za którą odpowiadam. Mieliśmy być ponad miesiąc na bootcampie, ale RIOT zmienił zasady kwalifikacji. Nagle z miesiąca, został nam nieco ponad tydzień przygotowań. Celujemy w Challenger Series. Na LCS jest jeszcze za wcześnie.

MMO24.pl – Czy już możesz powiedzieć dla jakiej organizacji będziecie grali?

Veggie – Niestety, nic nie mogę zdradzić na ten temat.

MMO24.pl – Jak pozycjonujesz swój nowy team na tle innych europejskich zespołów?

Veggie – Szczerze mówiąc, to różnie nam idzie podczas gier treningowych z innymi europejskimi drużynami. Zaznaczam, że nie są to teamy z LCS, gdyż mają one przerwę pomiędzy sezonami. Dla nas liczy się tylko CS. Później będziemy myśleć o walce w LCS.

MMO24.pl – Czy ta drużyna według Ciebie jest lepsza od składu Overclockers UK? Jeśli tak, to dlaczego?

Veggie – jeśli spojrzymy na indywidualne osiągnięcia, to z pewnością jest to silniejszy skład i ciekawszy miks zawodników. Nową drużynę tworzą weterani i młodzi gracze, dzięki temu paleta zagrań i umiejętności jest kompletna. Generalnie, porównanie do ex-OC nie ma większego sensu, ponieważ najistotniejszy jest aspekt drużynowy. W przypadku OC, on praktycznie nie istniał, a dodatkowo graliśmy z innym zawodnikiem podczas oficjalnych meczy.

MMO24.pl – Z którym z graczy masz najlepszy kontakt/z którym najlepiej się współpracuje?

Veggie – Prywatnie najdłużej i najlepiej znam się z Creatonem, między innymi dzięki współpracy przy relacji z EU LCS prowadzonej przez Polsat Sport News. Zawodowo – Kubon. Działamy razem od ponad roku i nigdy dotąd się nie zawiodłem na jego profesjonalnym zachowaniu. Solidny gość. Polecam!

MMO24.pl – Czy sądzisz, że Creaton wróci do formy z czasów Alternate?

Veggie – Tak, ale potrzebuje czasu. W pewnym momencie stracił motywację, ale dzięki naszej współpracy, wygląda na to, że ją odbudowuje. To mnie niezwykle cieszy. Co więcej, jeśli udało mi się go ściągnąć z emerytury, to znaczy, że możemy wspólnie dokonać wielu rzeczy!

MMO24.pl – Wymień trzy silne i trzy słabe strony nowego teamu.

Veggie  silne strony: indywidualne umiejętności, doświadczenie turniejowe, wsparcie przyjaznych osób, które umożliwia nam treningi w ośrodku i zapewnia niezbędne elementy do wspólnej gry.

Słabe strony – ograniczenia czasowe – w dwóch aspektach. Pierwszy – drużynowy, mamy mało czasu na zgranie zespołu i musimy wykorzystać go najlepiej, jak to możliwe. Drugi – jestem związany pracą na pełen etat, stąd nie mogę w 100% poświęcić się drużynie. Jestem dostępny online i jestem z drużyną w czasie weekendów. Ostatnim elementem są zmiany, które wprowadził Riot na początek sezonu. Musimy się do nich dostosować i znaleźć najkorzystniejsze rozwiązania. To jednak jest jeszcze przed nami.

MMO24.pl – Jak skomentujesz informację, że NaVi otwierają dywizję LoL?

Veggie – Sam składałem tam podanie ale nie zostało ono pozytywnie rozpatrzone. Dlatego, za punkt honoru postanowiłem sobie ich zniszczyć przy pierwszej, nadarzającej się okazji! Na dziś kompletują drużynę. Graliśmy przeciwko dwóm składom NaVi i nie byłem zachwycony. To co zauważyłem, grając przeciwko nim, to brak zgrania.

MMO24.pl – Jakie jest Twoje zdanie na temat pogłosek o przejściu Jankosa i Vandera do H2k?

Veggie – moim zdaniem, dla nich ważniejszym elementem, niż pieniądze jest skład drużyny. Niemal identyczny jak ten, który był planowany dla organizacji ROCCAT. Uważam, że czują presję, aby wreszcie zakwalifikować się do mistrzostw świata. Dlatego, szukają najlepszych opcji, aby to zrealizować. Przypominam, że kiedyś byli w top3 – spring 2014. Jednak, nigdy nie udało im się powtórzyć tego wyniku.

MMO24.pl – Jak skomentujesz „EUxodus” zawodników z EU do USA. Czy wynagrodzenie, to jedyny powód tej migracji?

Veggie – Uważam, że poza pieniędzmi, dla sporej części graczy ważnym jest sam fakt życia w USA. Wiem, co to znaczy, ponieważ się tam urodziłem i mieszkałem przez dziesięć lat. To zupełnie inna rzeczywistość, niż w Europie. Dodatkowo, nie ma tam takiej presji. W EU gracze nastawieni są na współzawodnictwo, co podnosi poziom stresu. Ostatecznie, to odbija się na wynikach, wystarczy wspomnieć tegoroczne mistrzostwa świata i zerknąć na wyniki amerykańskich drużyn.

Dziękujemy Veggiemu za wywiad i zapraszamy fanów do śledzenia poczynań nowej, polskiej drużyny na FB: www.facebook.com/VeggieLOL[/vc[/vc_column_text][vc_single_image image=”24714" img_size=”large” alignment=”center” style=”vc_box_shadow_3d”]se[vc_separator color=”orange” border_width=”2"]lu[vc_column_text]ując, życzymy sukcesów, ale najbardziej martwiącym elementem jest fakt związany z ograniczeniami czasowymi. Jeśli zawodnicy nie zdążą się zgrać i trener jest obecny duchem w tygodniu i ciałem tylko w weekendy, to mam wrażenie, że poziom determinacji musi być niezwykle wysoki, żeby obronić zakładane cele.

Bez względu na wszystko, trzymamy kciuki i życzymy sukcesów![/vc_col[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

R E K L A M A
Kategorie
ArtykułyE-sportE-Sport LOLGamer Zone

Marcin "Ganisz" Rausch, założyciel i redaktor naczelny portalu - dla mnie celem grania jest przede wszystkim FUN i społeczność graczy, bez której nawet najlepszy tytuł można wyrzucić do kosza. Jestem ojcem i mężem, ale zawsze będę graczem! Ulubione powiedzonka: "Baw się, życie kabaretem jest" , "GL, HF!"