Świąteczne Eventy w Grach

Święta nadeszły, porozmawiajmy o tym, w jaki sposób Game Developerzy organizują nam świąteczną atmosferę!...
TloSwietaEvent

To znowu ten czas w roku. Może lekko spóźniony artykuł, bo potrawy świąteczne zostały już zjedzone, jednakże otwierając prezenty, myślałem o tym, w jaki sposób game developerzy zadbali o nas w ten magiczny czas. Przeglądając promocje na wszystkich stronkach zajmujących się sprzedażą gier, pomyślałem, że wybiorę sobie kilka tytułów. Grając w TerrarięLeft 4 Dead 2, Rainbow Six Siege ze znajomymi, moim oczom ukazywały się ciekawe świąteczne smaczki. Oczywiście chodzi mi o mapy pokryte śniegiem, świąteczne czapeczki jako element ubioru, bombki jako przypinki na broń i wiele innych. Game Developerzy takimi akcjami świetnie podtrzymują świąteczną atmosferę przez ten krótki magiczny okres. Niektórzy jednak zasługują na więcej zainteresowania, gdyż wychodzą przed szereg z bardzo ciekawymi pomysłami.

Świąteczne Easter Eggi


Mówiąc o świecie gier często mamy przed oczami nie do końca kolorowe i wesołe scenariusze otoczenia. W końcu to ten dramatyczny i smutny świat jest najciekawszy. Ciężko więc wprowadzić element, który w jakiś sposób przypomina nam o wesołych momentach w naszym życiu. W takim wypadku to atmosfera świąt musi dopasować się gry. Właśnie na taki pomysł wpadli twórcy Batman Arkham City. Przybliżając troszeczkę historii, Calendar Man jest postacią Easter Eggiem, ma różne odpowiedzi na różne święta. Poniżej jego świąteczna historyjka

Może teraz troszeczkę weselszy aspekt świąt, jednakże nadal pozostając w dosyć ponurej atmosferze gry. Porozmawiajmy o Fallout 4. Czy wiedzieliście, że gdy w grze, na naszym Pip-Boy’u wyświetli się 12.25, to Diamond City zmieni się w postapokaliptyczny świąteczny jarmark? Cóż lepszego mogłoby nas spotkać w święta od możliwości zakupu Nuka Coli w Świątecznym Diamond City?

Jeszcze jeden przykład, z gry, która jest tak wypchana content’em, że od 7 lat przyciąga do siebie ludzi tylko po to, by przejść ją jeszcze jeden raz! Mowa oczywiście o Skyrimie. Nikogo nie powinno dziwić, że świąteczny Easter Egg pojawił się w tej grze, w końcu, czego tam nie ma?

Świąteczny Content


Pomówmy teraz o wszystkim tym, czego gracze mogą doświadczyć podczas świąt w ich ulubionych grach. Moją ulubioną grą komputerową, z którą jestem na odwiecznym „love-hate relationship” jest League Of Legends. Jestem graczem od 2 sezonu i pamiętam jeszcze czasy, gdy świąteczną mapę trzeba było pobierać z innych stron, za pomocą specjalnych programów. Może dlatego tak wyczekuje świątecznego update’a, gdy zbliża się grudzień. Oczywiście Riot Games dba o nas, rozdając nam wyprzedaże skinów do postaci, którymi gramy najczęściej, i różnymi eventami łączącymi się z naszym warsztatem. Dla mnie jednak zawsze najważniejsza będzie ta cudowna świąteczna mapa.

Christmas Map League Of Legends

Game Developerzy nie są jednak jedynymi twórcami smaczków dla graczy. Są też nimi sami gracze! A konkretniej moderzy. W Left 4 Dead 2 możemy znaleźć wiele gotowych do pobrania map i scenariuszy świątecznej walki z zombie. Oczywiście o tym samym możemy mówić, jeśli chodzi o Garry‚s Moda, z tym że tam… rzeczy mogą się pokomplikować.

Najlepsze wrażenie jednak wywarła na mnie Terraria. Mogę bowiem śmiało powiedzieć, że świąteczny event zapewnia zabawę na dobre kilka dni, crafting świątecznych rzeczy, nowi bossowie, nowe bronie i dungeony. Wszystko w filmiku poniżej!

R E K L A M A

Na sam koniec, życzę wesołych świąt wszystkim fanom MMO24, wierzę, że spędzicie te święta w fajnym towarzystwie, przy waszej ulubionej gierce. Podałem kilka przykładów dla tych, którzy lubią świąteczny klimat w grach, niech wam się udziela w tym magicznym okresie. Wesołych Świąt!

R E K L A M A
Kategorie
Artykuły

Jestem fanem gier od małego, dorastałem razem z nimi i widziałem jak się zmieniają. Miałem dużo planów na życie jednakże zawsze były one związane z grami, od testera gier, przez e-sportowca, do twórcy gier. Interesuje się nowinkami o silnikach, samemu modeluje w 3d, programuje i tworzę muzykę. Moim marzeniem jest stanięcie na scenie E3 i zapowiedzenie własnej gry.